Hirdetés

Aktív témák

  • azbest

    félisten

    Hmm Ms Virtual Pc alatt próbálgatom, ezzel az ie6-os angol xpsp2-vel (minden területi és nyelvi beállítást magyarra tettem, winrar és Zune theme volt rátelepítve)

    Comodo beállításait nem piszkáltam minden az ajánlotton maradt.. next next módszeres telepítés.

    A hálótat NAT-os (192.168.. iptartományban van a virtuális gép, viszont a dns szolgáltatás rendes internetes ip-ről megy).
    Azt tapasztaltam, hogy elindítás után nem látnak ki a programok a netre. Egészen pontosan a dns query-k nem jutnak ki, mert a tűzfal nem engedi. A csavar most jön: ha disabledre teszem a tűzfal részt úgy már a domain címeket fel tudja oldani. Ha ezután viszaveszem az alap középső állásba a tűzfalat, akkor már nem jelentkezik a dns feloldás probléma.
    (azaz a tűzfal letiltása/engedélyezése megoldja a dolgot, ami minden win indítás után jelentkezik)

    Valószínű van rá valami beállítás, hogy rögtön működjön, de mivel letilt/engedélyez módszer után már nem jelentkezik újraindításig, ezért feltételezem hogy ez nem normális működés.

Aktív témák