Hirdetés
-
PROHARDVER!
I. Általános tudnivalók

1. Mielőtt kérdezel, olvasd el legalább a II. részben levő linkeket és semmiképpen se félj a Google-t használni!
2. Igen, lehet pénzt keresni vele de nem könnyű és kockázatos, ezt nem lehet elég sokszor hangsúlyozni. Csak akkor fektess bele, ha van játszópénzed, mert lehet, hogy egyik napról a másikra bukod az egészet és még egy jó nagy áramszámlát is kapsz a nyakadba.
3. A bányászat nehézségi szintje immár több éve olyan magasra emelkedett, hogy a videókártyák teljesítménye alkalmatlan profitcélú Bitcoin bányászatra, még "ingyen" árammal is. Amennyiben bányászatból remélsz számottevő profitot, több millió forintos beruházásra lesz szükséged, célirányú hardver (ASIC) vásárlására és specializált hosting megoldásra (lehetőség szerint valahol ahol Magyarországnál jóval olcsóbb az elektromos áram ára).
Új hozzászólás Aktív témák
-
vismaior04
tag
Az, hogy a bitcoin száma véges / nem keletkezik több bitcoin nem jelenti azt, hogy lesz akinek nem jut kriptó. Nyilván minél drágább annál kevesebben engedhetnek meg maguknak egy teljes bitcoint, de nincs is rá szükségük. A bitcoin részegységekre bontható, jelenleg 8 tizedesjegyig.
Ha tovább megy az áremelkedés egyszerűen annyi történik majd, hogy az emberek, a nagybefektetők kivételével nem bitcoinban fognak majd gondolkodni, hanem kisebb egységekben.
Pl 1 mBTC (millibit) = 0.001 BTC, 1 μBTC (bit) = 0.000001 BTC, vagy a jelenleg legkisebb egység 1 satoshi = 0.00000001 BTC.
Míg az előbbiek a mindennapokban nem széles körben használt mértékegységek egyelőre, de pl a satoshi abszolúte, mert csomó altcoin ára néhány satoshi körül van.
De van pl csomó tárca ahol már évek óta beállíthatod, hogy az egyenlegedet ne bitcoinban mutassa, hanem pl mBTCben.1 satoshi ára jelenleg kevesebb mint 20 fillér (HUF), szóval bőven van hova növekedni mielőtt ez gond lesz.
Az, hogy ki, mikor, mennyiért fogja bányászni egy bonyolult kérdés. Egyrészről a bányászat csak egy típusú konszenzus mechanizmus, az idő előrehaladtával simán lehetnek más típusú és jobb, energiatakarékosabb, etc megoldások, 100+ év hosszú idő.
Másrészről az egész rendszer úgy épül fel, hogy feltételezi, hogy ahogy egyre kevesebb új coin kerül be a rendszerbe úgy nő az ár. Ezen a logikai vonalon haladva akkora lesz az ár mire már csak a tranzakciós költségeket kapják jutalomként a bányászok, hogy azért is bőven megéri majd bányászni. Ha meg nem, akkor lesz más megoldás ami biztosítja a hálózat biztonságát.
Új hozzászólás Aktív témák
● Bitcoin adásvétel a topikban tilos!
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Spórolós topik
- HiFi műszaki szemmel - sztereó hangrendszerek
- Samsung Galaxy Felhasználók OFF topicja
- EAFC 26
- Home server / házi szerver építése
- Mobil flották
- Végleg lemondott a régi gépekről a Steam
- Ingatlanos topic!
- iPhone topik
- További aktív témák...
- AOC G24G1 140Hz 24" Ívelt hibátlan állapot
- Dell Latitude E6410 i5 M560, Nvidia NVS 3100M 512MB GDDR3, 4Gb RAM, 250GB HDD, jó akku, számla gar
- Gamer PC minőségi alkatrészekből! I7-9700KF/2TB HDD/800GB SSD/32GB RAM 3600Mhz Rog alaplap
- Dell Latitude 5320 - 13,3" touch, i5-1145G7, 16GB RAM, SSD, EU bill., jó akku, számla, garancia
- Philips Lattego EP5345 Szervizelve I Megkímélt állapot I Tejes kancsó I Garancia I Beszámítás
- BESZÁMÍTÁS! ASRock H510M i5 11400F 16GB DDR4 512GB SSD ASUS ROG RX VEGA64 8GB CM Masterbox 5 700W
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone i5 10400F 16/32GB/64GB RAM RTX 5050 8GB GAMER PC termékbeszámítással
- Bialetti kézi kávéőrlő
- Kuriózum: Ozark Trail (amerikai) fejlámpa 600 lumen
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 5 7600X 32/64GB RAM RTX 5060 Ti 8GB GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest



