Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ijk

    nagyúr

    válasz emvy #78 üzenetére

    És pontosan leírtad az Apple üzleti stratégiáját.
    Ezzel is kezdtem, nem az a lényeg hogy 300k-ért milyen PC-t rakok össze, mert miniből sem az alapot fogom megvenni 8GB rammal, ami szerintem vicc 2023-ban. Mire lesz benne épkézláb ram, SSD 500-600k, annyiból meg egy igen erős m-ITX PC-t összerakok.
    Természetesen értem hogy USA-ban brand gépeket vesznek, főleg irodák és az a fő piac. Gamer ott is összelegózza a gépet ettől függetlenül. Persze a youtube csatornák többsége magasztalja, mert hát pont nekik ideális gép, videót vágni. Csak amikor megveszi az átlag júzer akkor pislog hogy a nem natívan ARM-re fejlesztett szoftver már nem is olyan gyors, vagy nem is fog működni.

    /人◕ ‿‿ ◕人\

  • #54625216

    törölt tag

    válasz emvy #78 üzenetére

    Igen, ez egy mindenki által használt és jól bevált marketing technika, hogy köztes termékekkel tolod a vásárlót a drágábbak felé.
    Az Nvidia is ezért ad ki a higheng és a lowend között még 5 különböző grafkártyát gondosan ügyelve arra, hogy az olcsóbb sose legyen ár / teljesítményben előnyösebb a drágábbhoz képest.
    De ugyanez van HDD-kkel is: 1TB: 100EUR, 2TB: 120EUR, 4TB 280EUR, 12TB: 380EUR. Pedig adhatnák a 12TB-osat is 100-ért és még azon is keresnének, de így szét tudják választani a különböző igényszinteket és mindegyiket annyiért adják, amennyit még éppen hajlandóak kifizetni érte.
    És még lehet sorolni ezer és egy példát.
    Az Apple csak annyiban különbözik ezektől, hogy nem önálló termékekkel játssza, hanem egy terméken belül az upgradekkel.

    "- jo, ez azert igy fosgyenge, 8 GB RAM, 256 SSD -- picit hozzadobok, es jovoallobb lesz"

    Pont ez az, hogy mi a "fosgyenge", az felhasználói igénytől függ.
    Aki gyakorlatilag egy browserben éli az életét, a cuccai meg felhőben vannak, annak egy 8 / 256 Air tökéletesen elég és első sorban nem a nettó ár / teljesítményt nézi, hanem az ergonómiát, súlyt, aksi időt, stb. Hogy ezen felül az M2 még 8GB rammal is alkalmas jó néhány egyéb feladatra, amit PC-n már egy árkategóriával feljebb kapsz csak meg, az kellemes bónusz, de nem az az elsődleges szempont.
    Mondhatnád, hogy de ebben a ligában n+1 windows laptop tizedannyiért kapható, de amelyik anyagminőségben, képernyő minőségben, súlyban, aksiidőben felveszi a versenyt az Air-el, az már nem annyival olcsóbb, márpedig van egy réteg, aki számára egy laptopnál a nettó teljesítmény csak addig érdekes, hogy ne akadályozza a munkában, viszont hajlandó pénzt áldozni arra, hogy a gép mint használati tárgy is minőségi legyen.

    #79 Ijk:

    "Csak amikor megveszi az átlag júzer akkor pislog hogy a nem natívan ARM-re fejlesztett szoftver már nem is olyan gyors, vagy nem is fog működni."

    Az a durva, hogy az átlag felhasználó inkább azt tapasztalja, hogy a rosettás verzió úgy fut, mint eddig és amikor kijön a natív, akkor megtáltosodik.
    (Gaminget leszámítva persze, ami eddig sem volt erős Mac alatt.)
    Ez egyébként az Apple stratégiájának egyik hátulütője is: a fejlesztők sokkal lassabban állnak át natív M támogatásra, mert egyszerűbb az inteles buildet kicsit tesztelgetni M alatt és ha hozza az elvárhatót, akkor ráírják, hogy Apple Silicon Ready majd mellé apró betűkkel, hogy: "with rosetta 2 emulation".

  • válasz emvy #78 üzenetére

    Kicsit lentebbről indultam használt macbook air 2020 i5 16GB ram ~300K, aztán a végére egy új alap 14-es pro nettó 780-ért lett majdnem.

    Ekkor kipróbáltam újra, hogy megy-e a hackintosh a thinkpademen. Végre megy :C

    A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

Új hozzászólás Aktív témák