- NVIDIA GeForce RTX 5070 / 5070 Ti (GB205 / 203)
- Milyen videókártyát?
- Amlogic S905, S912 processzoros készülékek
- ZIDOO médialejátszók
- AMD Navi Radeon™ RX 9xxx sorozat
- Fejhallgató erősítő és DAC topik
- Intel Core Ultra 3, Core Ultra 5, Ultra 7, Ultra 9 "Arrow Lake" LGA 1851
- Computex 2025: új VGA-k és CPU-k az AMD előadásán
- Fujifilm X
- Computex 2025: egyelőre nem szemez a Windows-zal a MediaTek
Új hozzászólás Aktív témák
-
siskad
őstag
Sziasztok! Egy Asus Strix ROG GL553VD laptopot használok tegnap óta, viszont szeretném frissíteni a drivereket, most a Windows által felrakott driver van fent mindenhez (csak az ATK Package-et telepítettem külön a gyorsgombok használatához). Viszont ezekkel a hőfok kijelzése a Gaming Center-ben nézve másodpercenként akár 10 fokokat is össze-vissza ugrál, gondolom ezek nem valós adatok, viszont a ventilátort meg ezekhez igazítja, mert amint magasabb hőfokot ír ki, rögtön pörög is a venti, úgy, hogy közben nem is csinálok semmit. A böngészőn kívül nincs megnyitva más, egyelőre nincs is ami a háttérben fusson, mivel még nincs is belakva a rendszer. Ezt okozhatja egyébként driver probléma?
-
DonDragonka
őstag
Nem tanács csak tapasztalat egy másik Asus típussal.
1. Win 10 install, update addig amíg azt nem mondja nincs több frissíteni való.
2. MyAsus futtat (az első pont miatt nekem ez automatikusan fel szokott települni), ami itt piros pöttyös az update-nél azt letöltöm és telepítem az adott leírásnak megfelelően.
Nulláról 10-15 perc és telepítve van minden alap. -
hito
nagyúr
Köszönöm a tippeket, egyelőre sokkal jobb a helyzet, mint telepítés előtt. Nem toltam fel mindent az Asus honlapjáról, mert valószínűleg azok a clean installhoz kellenek. Ha csak nyomok egy újratelepítést win alól, a gyári recovery partíción a legtöbb fontos driver korrektül fenn van. A ScreenPad-hez tényleg telepíteni kellett néhány dolgot, de a szükségesnél nem tettem fel többet, így most tök jól működik minden. Az alvás produkcióra kíváncsi leszek, remélem most az rendben lesz. Táskába tettem volna előzőleg, valószínűleg megfőtt volna a kamu alvás alatt.
-
draco31
veterán
Ott vannak sorban a dolgok.
Úgy látom kb. minden Intel benne. Így én akkor felraknám az Intel Driver & Support programot, az minden Intel dolgot telepít, és később is szól ha van frissités.
Kamera, hang, USB, jobb katt frissités eszközkezelőben.
Driver Package
Pointing Device
Hotfix
Software and Utility
Others
EMI and Safety
Ezeket pedig ASUS oldaláról leszedni, és telepiteni. -
...akkor, még egyszer:
- Tiszta telepítés: Windows 10 64 bit 20H2 (Microsoft oldaláról letöltve, Rufus-szal, UEFI módban).
- Utána telepíteném, nem tudom melyik lenne a jobb sorrend, de én így csinálnám: először ASUS System Control Interface V2. Vigyázat, exe!másodszor: ASUS ScreenXpert Interface.
(Ezt a konkrét típust még nem ismerem, ezért nem tudom, hogy a másodlagos kijelző csomagja tartalmazza-e a többi drivert, mert az is Live Update-s.)
- Többi Windows frissítés telepítése.
Ha korábban is így csináltad, akkor bocs', de nálam ez lenne a rutin. -
hito
nagyúr
Nagyon nem tetszett a gép működése, így újratelepítettem. Van valami tippje valakinek, hogy hogy kéne korrektül feldriverezni a gépet? Kiscsillió driver van fenn Asus honlapján hozzá. Gondolom a sorrend sem mindegy. El tudna valaki igazítani? Múltkori feldriverezés nem sikerült a legjobban. Volt, ami nem működött (pl. másodlagos képernyőn a Control Panel Adobe Premiere és Photoshop alatt nem csinált semmi érdemlegeset), alvással is komoly problémái voltak (fedél lehajtás csak látszólag altatta, akksi nagyon merült és volt, hogy a venti is járt és melegedett kegyetlenül), stb.
Zenbook Pro Duo UX581 a gép.
-
Remekelek28
őstag
Sziasztok. Mist vennék egy Asus vivobook 2019 es HD kijelzős 17-es notebookot.
Namost ugy tudom h ezekben alapbol FHD panel van,csak le vannak butitva. Ezt valamilyen módon full hd ra tudnám varázsolni? A biosban vsgy valahol. -
sniper0428
újonc
Sziasztok! Az lenne a gondom, hogy van egy ASUS TUF gamer gépem, a mai napon a hangszabályozó mindig lemegy nullára. És néhány más funkció is az egértől függetlenül működik. Előre is köszi!
-
pvt.peter
őstag
Sziasztok,
Asus N53SV (SX370 vagy bármilyen más altípusú) laptopot full HD -sített már vki?
Köszi a választ.
-
draco31
veterán
Persze, csatlakozót kell nézni, aztán megeszik mindent. Nem úgy van mint régen a Dell-ek, hogy 2-3 típus megy bele max, és annyi.
Azért is kerestem Intelt bele, mert a proci is az, a chipset is, a VGA is, akkor nem lehet gond, ha a vezeték nélküli részleg is az. Ja is így megszűntek a Bluetooth gondok is, mert az is sokat használom. A Realtek esetén voltak gondok azon a fronton is.
Főleg az tetszett, amikor csatlakoztam egy hangszóróval, és eldobta a WiFi-t -
Szervusztok! Segítsetek!
Belefutottam a WHEA-logger Event ID:17 hibába egy ASUS X541UJ notebook-kal. Ez elvileg a 6-os és 7-es generációs chipset (PCI Express) és a Realtek WiFi/Bluetooth modul problémája.
Windows 10 Pro 64 20H2 (legújabb) rendszerrel szeretnénk használni.
A BIOS frissítés, lehető legújabb driverek megvoltak és a WiFi és PCI Express energiagazdálkodásán is állítottam a neten talált leírások alapján.
Sajnos induláskor még mindig 1000-es nagyságrendben írja tele a Rendszer esemény naplót és kékhalál is van - bár nem annyi, mint az energiagazdálkodás beállítása előtt. Hajlandó lennék WiFi/Blutooth modult cserélni egy újabb vagy más gyártó típusára, ha tudnám, hogy nem lesz kompatibilitási probléma.
Kvázi minden megoldás érdekel; legrosszabb esetben kiszerelem és majd USB-s wifi-vel fogják használni, de ez a legutolsó megoldás. -
hito
nagyúr
válasz
draco31 #32629 üzenetére
Na ennyi előnye van olvasatomban a MacOS-nek. Ott működik minden, mint a parancsolat, legjobb tudomásom szerint nagyon ritkák az ilyesfajta anomáliák. De igazából nem nagy magic, hiszen néhány eszközre kell biztosítani a rendszer stabil működését, windows-nál meg 678 csillió asztali, meg mobilkomponensekre kell optimalizálni. Lehet, hogy az Apple belebukna abba, amit a Microsoft-nak kell végig csinálnia.
-
draco31
veterán
Pár 100 laptopot/pc-t telepítettem már, aztán tudnak érdekes dolgokat produkálni.
Kedvencem az az ASUS széria, aminél driver nélkül nem megy a tapipad, úgy azért izgalmas tud lenni egy Win telepítés, de hogy miért van így, azt nem tudom. De USB-s egér meg működik olyankor.
-
Csak arra vonatkozott megjegyzésem, hogy bizonyos modellek esetén nem csak hogy addig eljutott, ahová te el várod, ha nem messze azon túl is.
Ezért, a jogos kifakadásodat én úgy fogalmaznám át, hogy:
"Az meg a másik kérdés, hogy egy Asus szintű gyártó miért nem képes eljutni arra a szintre, minden termékénél, hogy az egyszeri user, mindenféle informatikai képzettség nélkül, könnyedén fel tudja driverezni a gépet."
...mondom, én azon döbbentem meg, hogy az Egyszeri Pistike, akinek a gépét éppen reparálom, minden gond nélkül tud Windows alól BIOS-t frissíteni anélkül- bár ez az UEFI miatt mégsem akkora meglepetés, sőt még csak UEFI sem kell, elég egy megfelelő program - , hogy bármilyen figyelmeztetést kapna arról, hogy jobb ha nem piszkálja a gépét a következő néhány percben. -
hito
nagyúr
válasz
draco31 #32624 üzenetére
Köszi, megnézem.
--ka: ha nem feltétlenül tudod megerősíteni, attól még így van
Nézd meg a Zenbook Pro Duo drivereit az Asus honlapján. Ez a forma és ez a metódus, mint amit leírtam. Vajon jól van ez így? Szerintem nem. Nézz meg egy Thinkpad feldriverezését, vagy akár az imént említett senkiházi GPD módszerét. Az van jól, ez pedig méltatlan egy ilyen volumenű gyártótól.
-
"Az meg a másik kérdés, hogy egy Asus szintű gyártó miért nem képes eljutni arra a szintre, hogy az egyszeri user, mindenféle informatikai képzettség nélkül, könnyedén fel tudja driverezni a gépet."
Nem tudom feltétlenül megerősíteni.
Bennem tegnap egy ASUS X541U újratelepítése közben fagyott meg a vér.
Úgy frissített BIOS-t (Firmware néven), hogy kiválasztottam a drivereket a Windows Update-n belül.
Új UEFI telepítést csináltam, a legfrissebb 10H2-es gyári ISO-ból. Felraktam az OS-t, a létező összes frissítést (elsőnek az Intel, majd az nVidia VGA driver ment fel). Mire elkészült a naprakész Windows, még mindig volt 6-7 ismeretlen eszköz az Eszközkezelőben, de felkinált a nem kötelező frissítések között vagy 12 drivert. Ott volt ASUS Firmware frissítés címen a legutolsó BIOS is. Mindent a pipálás után hiba nélkül felrakott, közben belépett a BIOS-ba, kétszer újraindult (üzemszerűen). Gyakorlatilag kész. -
hito
nagyúr
Tegnap nekiálltam, hogy feltegyek minden drivert a gépre az Asus oldaláról. Működött minden, de úgy voltam vele, hogy azért legyen fenn a gyártói/legfrissebb. Az eredmény az lett, hogy a hang úgy ahogy van elment. Csinálhatok bármit, telepíthetek akármilyen drivert, nem működik. Eszközkezelőben ez az egy problémás eszköz van:
Természetesen se automatikus javítással, se jobb klikk driver tallózással és akar életre kelni. Mi lehet a gond?
Az meg a másik kérdés, hogy egy Asus szintű gyártó miért nem képes eljutni arra a szintre, hogy az egyszeri user, mindenféle informatikai képzettség nélkül, könnyedén fel tudja driverezni a gépet. Miért kell zip-be csomagolva, mindenféle parancssorok elindításával, manuálisan telepíteni az illesztőket? Egy idősebb, tapasztalatlan felhasználónak ez bőven meghaladja a képességeit (úgy tűnik még nekem is) és mehet vele szervizbe. Miért nem lehet egyszerű exe-kkel megoldani ezt, ne adj Isten egy frissítő/driverező programot olyan nehéz lenne letenni az asztalra egy 1MFt-os gép mellé? A nevenincs, semmiből jött kínai GPD gyártónak miért megy ez csípőből? GPD Win Max-omnál letöltök egy driver packet, jobb klikk az installra rendszergazdagént futtat és egy script felteszi mind a 20-25 drivert magátról 2 perc alatt. Utána újraindít és működik minden, voila, fel van driverezve. Miért nem megy ez egy Asusnak?
-
hito
nagyúr
Sziasztok! Asus Zenbook Pro Duo-t szeretnék normálisan feldriverezni. Meg is vagyok vele nagyjából, csak az energiasémák nincsenek meg az energiagazdálkodási lehetőségek alatt.
Kérdésem az lenne, hogy itt csak a kiegyensúlyozottnak kell lennie, vagy vannak esetleg más, gyári energiasémák is, mint pl. teljesítménycentrikus/performance, takarékos/kímélő módok?
-
draco31
veterán
Hello!
Vivobook X411UA laptopom van. A WiFi-t még szinte új korában cseréltem benne egy Intel AC-9260-ra, így az Intel drivert használom, nem pedig olyat, amit laptop gyártó adott ki, amik ugye ritkábban frissülnek.
Az Intel Driver Support Assist szól is rendszeresen, ha van frissítés, amit telepítek is mindig.
Oldalt most feltűnt, hogy a PH oldalán volt cikk, hogy megjelent az új grafikus meghajtó. Nézem itt az Intel oldalán a frissítésnél, és ezt írja:A customized computer manufacturer driver is installed on your computer. The Intel Driver & Support Assistant is not able to update the driver. Installing a generic Intel driver instead of the customized computer manufacturer driver may cause technical issues. Contact ASUS or ASUSTek for the latest driver for your computer.
És még tavaly májusi a grafikus driver. Érdemes lenne akkor törölnöm, és a "szűz" Intel drivert felrakjam, hogy az is frissüljön rendszeresen?
Nincs egyébként gondom vele.
I3-7100U és 620-as VGA van egyébként benne. -
-
bandris1
újonc
Köszönöm szépen a gyors választ!
Sajnos képtelenség bármit is telepíteni/klónozni rá, mert nem látja a számítógép (sem a notebook, sem egy asztali gép), illetve ha tokba teszem és pendrive-ként USB-re csatlakoztatom, akkor sem látszik. Átállítottam az IDE módot AHCI-ra de továbbra sem látszik. Az "áramot kap" jelzőfény világít. -
bandris1
újonc
Kedves Mindenki!
Van egy ASUS X751M notebook-om, amiben eddig HDD volt, és amit kicseréltem egy Western Digital SSD-re, azonban a gép nem ismeri fel, olyan mintha nem lenne merevlemez a gépben. (A HDD-t kivettem. Mikor bent volt mindkettő, a gép elindult, de Intézőben nem látszódott az üres SSD és semmilyen Formatáló program sem.)
Gondolom a BIOS-ban kellene valamit át/beállítanom, de nem találtam semmit, ami segített volna. A BIOS-ban látszik, hogy ott az SSD, mert az Advanced menüpont, SATA Configuration-ban látszik: "model name: WDC WDS250G2BOA-00SM50". A SATA mode "IDE Mode"-ra van állítva és nem AHCI MODE-ra.
Az Advanced pont alatt ezeket a beállításokat tudom elvégezni:
Intel Virtualization Technology (Enabled/Disabled, jelenleg ENABLED)
SATA configuration (IDE mode/AHCI mode, jelenleg IDE mode)
Network Stack Configuration (Disabled/Enabled, jelenleg DISABLED)
USB configuration => XHCI mode (Disabled/Enabled, jelenleg DISABLED)
A Boot menüpont alatt:
Fast boot (Enabled/Disabled, jelenleg ENABLED)
Launch CSM (Disabled/Enabled, jelenleg DISABLED)
Mivel nincs semmilyen merevlemez észlelve, ezért Boot prioritást nem is lehet választani.
Az SSD-t próbáltam már a régi HDD helyére is, illetve keret segítégével az optikai meghajtó helyére is bedugni, de sehol semmi.
Mi lehet a megoldás, hogy életre bírjam az SSd-t?
Segítségeteket előre is köszönöm!
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Fujitsu 15,6"FullHD IPS,i5 8265u(8x3,9Ghz)Vil.bill,4G LTE,8-32GB RAM,nVmeSSD,
- Acer 17,3" GAMER core i7 (8X3,8Ghz)GTX 1060 6GB 192bit VGA,16-32GB,SSD+1TBHDD,Nagyon szép állapotú
- MSI Thin 15 B12VE 15.6" FHD IPS i5-12450H RTX 4050 16GB 512GB NVMe magyar vbill gar
- Dell Latitude 5510, 15,6" FHD, i5-10210U CPU, 16GB DDR4, 256GB SSD, W11, 27% áfás számla, 1 év garan
- HP ProBook 640 G8, 14" FHD, i5-1135G7 CPU, 16GB DDR4, 256GB SSD, W11, 27% áfás számla, 1 év garancia
- Lenovo ThinkPad X1 Carbon G8, i7-10510U, 16GB, 1TB SSD, 4K kijelző + WWAN (ELKELT)
- Bomba ár! Dell Latitude 7480 - i7-6GEN I 8GB I 256GB SSD I 14" FHD Touch I HDMI I Cam I W10 I Gari!
- Lenovo Legion Pro 7 16IRX9H INTEL I9-14900HX RTX 4080 bolti ára 1.35 mill ft
- Kingmax 1x2GB DDR3-1333 RAM
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad X280 - i5-G8 I 8GB I 256SSD I 12,5" FHD Touch I HDMI I Cam I W10 I Gari!
Állásajánlatok
Cég: Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest