- Milyen házat vegyek?
- Házi barkács, gányolás, tákolás, megdöbbentő gépek!
- Azonnali notebookos kérdések órája
- IGP nélküli processzorokkal készül az Intel és az AMD
- Házimozi belépő szinten
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- Külső 3,5'' mobil rack-ek topikja
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Shield TV-t csinált a Shieldből az NVIDIA
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 5***(X) "Zen 3" (AM4)
-
PROHARDVER!
Arduino hardverrel és szoftverrel foglakozó téma. Minden mikrovezérlő ami arduinoval programozható, és minden arduino program, board, és hardverrel kapcsolatos kérdések helye.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Ha jól látom, a videóban 5V-on mér áramfelvételt.
A WorldSemi egyébként a datasheetben nem ír áramfelvételt. Csak felsorolja, hogy mely színeket milyen LED-ek adnak a tokozásban.
A piros LED datasheetje itt van. Ebben olvasható, hogy az üzemi árama valóban 20mA (gyanítom a többi LED-nek is ennyi, innen ered a közhiedelem, hogy LED-enként 20mA), viszont ilyenkor a hajtófeszültség akár 2.8V is lehet a piros LED esetén.Tehát amennyiben csak a piros színt hajtod maxon, akkor 5V-on akár 60%-a is lehet a mért áram. (5Vx12mA ≈ 2.8Vx20mA + veszteségek)
Ugyanez tovább árnyalódik a többi LED-el, és azok varianciájával, a chip-die melegedésével ha mind mennek, stb.
Az urban legend 60mA egy WS2812-re tehát inkább amolyan absolute-maximum ratingnek tekinthető, mintsem üzemi áramigénynek. -
And
veterán
(A 2N7000-es egy eleve nem túl nagy áramú (max. 200 mA DC) mosfet, amelynél a 3,3V-os nyitó- (Ugs-) feszültség már igencsak necces. Ekkora Ugs-nél a 'nyitott' csatorna ellenállása is meglehetősen nagyra adódik, az adatlapon már nincs is feltüntetve 4V-os érték alatt. Néhányszor 10 mA-es draináramhoz még elmegy ekkora nyitófesszel is, de azért eléggé határeset, ennél nem nehéz sokkal jobb paraméterekkel rendelkező típust találni.)
-
Miért okoz problémát, ha valami kevesebbet fogyaszt, mint kellene?
Vagy az van, amit írsz, hogy gyártási szórás/különböző gyártók közti különbség, vagy a következő:
Ezekben a WS2812B LED-ekben egy gombostűhegynyi pici IC gondoskodik 3db LED vezérléséről. Mind 3 színnek más a nyitó feszültsége, ez 3 különböző előtét ellenállást igényelne, de ezt a chipen belül csak nagyon pontatlanul tudják megoldani, gyanítom valami más megoldást alkalmaznak az áramgenerátoros meghajtás érdekében. Szóval szerintem az van, hogy a piros meg a zöld LED miatt a kék nem kap annyi kakaót, mint ha csak egymagában világítana, és vagy emiatt, vagy mert a chip kompenzálja ezt a különbséget azzal, hogy visszaveszi a másik két színt az arányok megtartása érdekében.
Új hozzászólás Aktív témák
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest