Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Nova96

    őstag

    válasz Tirexi #27150 üzenetére

    De Naruto még mindig bénázik ahelyett, hogy minden részben elővenné a róka erejét...

    Ez egy fontos elem, a későbbiekre előre mutatva. :K

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    LOGOUT blog

    válasz Tirexi #27150 üzenetére

    Szívesen.

    Alapjaiban véve ANNYIRA én sem vagyok mangás, de VAN, ami rászolgál a kiolvasásra, believe me. Ez olyan. Tényleg. Annyi plusz van benne, hogy az egyszerűen nem mérhető az anime-hoz (ami már önmagában is simply best ever és übercsodálatos :>).

    Nem mondanám, ha nem érezném úgy, hogy ha egy kicsit is fogékony vagy a jóra, veszítesz, ha nem olvasod. A prekoncepciókon képesnek kell lenni túltenni magad - ha ez sikerül, olyan rejtett gyémántokra lelhetsz, amit magad sem gondolnál.
    Persze a tényleges megértésükhöz és élvezetükhöz szükség van egy bizonyos fokú érettségre (hiszen a célközönség a nyitott hozzáállású felnőtt korosztály), de szerintem a 2007-es reged arra enged következtetni, hogy ezzel (jó esetben) rendelkezel.

    Nem akarom tovább csépelni a szót, de ha a linkelt übercsodálatos és verymélyreható cikkemet olvastad, akkor sejtheted, hogy miről próbálok most itten egy kisebb novellát összeerőltetni.

    Olvastam Nabokov-ot és nem túlzok, amikor azt mondom, hogy hasonlatos magasságokban van a manga. Sokan hihetik, hogy számomra elég a lolicon fanservice, hogy valamit az égig magasztaljak, de ez nem (teljesen) igaz. Jelen esetben semmiképpen sem. Csakúgy mint a rendkívül guszta fanservice, a dráma, a humor és az elgondolkodtató felvetések (és tabu-döntögetések) mind-mind a helyükön vannak.

    Ha kihagyod, csak magadat fosztod meg a színvonalas szórakoztatástól. A kulcsszó, hogy nyitottnak kell lenni. Ha az vagy, még sokszor érhet igen kellemes csalódás - és most itt nem csak a KnJ-re gondolok.

    -------------------------------------------------------------

    Naruto: Sorry, nem akarok offenzív lenni, de Natúrót (és itt bukott a nem-offenzív jelleg :DDD) 120. részig bírtam, azóta parkolópályán van, meghatározatlan ideig. A belekezdésre és szisztematikus haladásra is csak az bírt rá, hogy volt bennem egy halovány inger, hogy pontosan tudjam, hogy mit nem akarok. Az igaz, hogy sokkal rosszabbra számítottam és volt egy-két nem rossz pillanat, de még így is elmondhatom, hogy számomra ez nagyon kevés a felmagasztosuláshoz - vagy ahhoz, hogy ténylegesen érdekeljen. Inkább azt mondanám, hogy akkor pörgött, amikor már nagyon nem tudtam mit kezdeni magammal - ami meglehetősen ritka.

    Ettől persze még lehet a kedvenced, ahány ember, annyi életvitel.

    Jelenleg nem tudom, hogy mit akarok. Mindenképpen valami epic-et - és nem shounen-t. Az sem ártana, ha az art direction-től zokogva hullanék térdre. Ha egy magányos lolicon-t megdicsőítene, az már csak hab lenne a tortán - ellenben tudni vélem, hogy ezügyben már szinte mindent láttam.

    Viszont ahogy közelítek a mágikus 600 felé (mint megnézett sorozat / movie / OVA), annál nehezebb olyat találnom, ami ténylegesen érdekel.

    Mi lesz, ha elérem az 1000-et?

    [ Szerkesztve ]

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone aluházas billentyűzet ELADÓ – 20k + FOXPOST, Akko Silver kapcsolókkal 24k, komplett Epomaker Sailing (Cherry) doubleshot ABS kupakszettel 32k, és a FOXPOST-ot állom.

Új hozzászólás Aktív témák