Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • thon73

    tag

    válasz SektorFlop #571 üzenetére

    Sianis-nak: Igen, ez fontos észrevétel, nem gondoltam rá. Így már akkor is visszaáll az elejére, ha csak pl. megnézek külön egy rekordot, hiszen más Activity kerül előtérbe. Hm.

    Ez a téma szerintem sokaknak okoz fejtörést. Honeycomb felett változott egyébként a megközelítés (és én még nem tartok ott), de sajnos, a konkrét probléma ettől még megmarad.
    A probléma veleje: az Activity az onCreate-onStart-onResume metódusokon kersztül indul, és rendre az onPause-onStop-onDestroy metódusokon áll le. Ezek persze párban állnak, tehát ha csak az onPause-ig jut a leállás (más kerül az előtérbe), akkor az onResume ponton éled fel a program.
    Ez azt jelenti, hogy az onCreate-ben megnyitott adatbázist az onDestroyban kellene bezárni. Ha előbb zárjuk be (pl. onPause), akkor visszatéréskor (onResume-tól kezdődik), nem lesz nyitott adatbázisunk (mivel a megnyitást végző onCreate nem kerül meghívásra!)
    DE! ÉS ITT JÖN A BAJ! Az Android rendszer - ha fogy a memória - CSAK AZ ONPAUSE VÉGREHAJTÁSÁT GARANTÁLJA! Simán kihagyja az onDestroy-ban lévő zárást.
    Az adapternek viszont végig szüksége van a nyitott adatbázisra, ill. a hozzá tartozó cursorra. Ezért jutottam oda, hogy a listát az onResume-ban kell lekérdezni és megalkotni, aztán az onPause-ban bezárni. Sianis-nak azonban igaza van, ezzel minden apró-cseprő dolog miatt újraépül a lista.

    Kérdések:
    - lehet, hogy nem kell törődni az onPause utáni kényszerleállással? A vélemények szerint kell, saját tapasztalatom nincs (túl nagy a memóriám :) )
    - javítja-e a helyzetet, ha onPause-ban pl. a lista helyzetét is tároljuk?
    - van-e valakinek precízebb ötlete?
    - javasolják a singleton-t (Application-ból származtatva), ami járható út; így ugyanis a teljes Application (és nem Activity!) futás alatt nyitva marad az adatbázis (és a cursor). De honnét tudom, hogy véget ért a történet, és be kell zárni az adatbázist?

    Néha nem látom át, hogy milyen logika alapján képzelték el ezt az egészet. Igaz, én csak amatőrben játszom...

Új hozzászólás Aktív témák