-
PROHARDVER!
AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!
Új hozzászólás Aktív témák
-
Czo
addikt
válasz
fpeter84 #89019 üzenetére
Meg erdekesebb ez a dolog
A chipset a lapokon ALi M1541. Ehhez itt talaltam datasheetet.
Ami itt "fura", az, hogy "reserved" a beepitett TAG ram. Ha tovabb gorgetek, akkor jon egy tablazat, hogy ilyen-olyan cache meretek mellett, mekkora a cachelheto ram terulet. Itt nincs olyan opcio, hogy nincs TAG ramod:
Ha az elobb irt "reserved" reszes ize igaz, akkor lehet, hogy az a lapod, amelyiken nincs TAG, ott a chipsetben benne van a 16k10 meretu TAG? Vegulis, amelyiken van TAG-od, ott a 10. heten keszult a chipset, amelyiken nincs, ott a 46. heten (ugyonabban az evben). Az egyik, szinte az ev eleje, a masik szinte, az ev vege. Kar, hogy nem talaltam ujabb reviziot ebbol a doksibol, mert a vegen levo tablazat alapjan, ez egy 98 nyaran keszult verzio, a chipseted pedig egy evvel ezutan keszult.
-
Czo
addikt
válasz
fpeter84 #89019 üzenetére
Az "adatok" ugye a cacheben vannak, de kell egy "tablazat", hogy milyen adat, hol van. No, ez van a TAG RAM-ban. A cacheable terulet "reasonable" mertekehez merten ez altalaban benne van a chipsetben. Viszont, ha a chipset tamogat "kulso" TAG RAM-ot is, akkor novelheto a cachelheto terulet merteke.
Új hozzászólás Aktív témák
- Nyaralás topik
- OLED TV topic
- Milyen NAS-t vegyek?
- Linux kezdőknek
- Hálózati / IP kamera
- Melyik tápegységet vegyem?
- Szevam: Mennyire tipik Z-gen viselkedés? Tipizálható-e egyáltalán?
- HiFi műszaki szemmel - sztereó hangrendszerek
- Bitcoin topic
- Miskolc és környéke adok-veszek-beszélgetek
- További aktív témák...
- LG 27GP95RP - 27" Nano IPS - UHD 4K - 160Hz 1ms - NVIDIA G-Sync - FreeSync Premium PRO - HDR 600
- Bomba ár! Dell Latitude 7480 - i5-6GEN I 8GB I 256GB SSD I 14" FHD Touch I HDMI I Cam I W10 I Gari!
- Geforce GTX 1050, 1050 Ti, 1060, 1650, 1660 - GT 1030 - Low profile is (LP)
- www.LicencAruhaz.hu OLCSÓ & LEGÁLIS SZOFTVEREK 0-24 KÉZBESÍTÉSSEL - Windows - Office - ÖRÖK GARANCIA
- Új! Targus - USB-C Dual HDMI 4K HUB - 2 HDMI-vel. Saját töltő nélkül 2 monitorral (120Hz)
Állásajánlatok
Cég: Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest