Hirdetés
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 5***(X) "Zen 3" (AM4)
- AMD Ryzen 7 / 5 2***(X) "Pinnacle Ridge" (AM4)
- Megkapja az FSR 4-et a PlayStation 5 Pro
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- Vezetékes FEJhallgatók
- Hobby elektronika
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- Projektor topic
- OLED TV topic
- Az ASUS gyártja majd az új Xbox kézikonzolt?
-
PROHARDVER!
AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek
Új hozzászólás Aktív témák
-
lee56
őstag
válasz
Riccsiz_h #66012 üzenetére
Igen, ilyenkor kap az ember a fejéhez, hogy ez hogy lehet, pedig ha jobban utánanézel előtte (vagy tájékoztatna a boltos), pár száz! forintért drágábban vehettél volna EVO R2-t is ebből a tipusú asusból is, és azzal már nem lenne gondod.
Egyébként nem biztos hogy a melegedés a probléma, azt egy lézeres hőmérővel mondjuk lecsekkolhatod, ha van. Ott a nemrég linkelt képeken nagyon jól látszik a hűtetlen VRM tápáramkör a CPU foglalat fölött, azt megméricskélheted, ha 70-80 foknál magasabb (terhelés alatt persze) az gond lehet, de egy ráirányított ventivel segíthetsz rajta. De szerintem nyóc-magos FX-hez, még ha nem is tuningolod, akkor is egyszerűen kevés a gyenge 4+1 fázis, ami azon az LE lapon van. Nem bír annyi kakaót adni amennyit az FX kérne, ezért visszavesz, ezért droppol a feszültség, vele a fekvencia, amiért meg utána az FPS. Ezen meg csak CPU feszültség csökkentéssel segíthetnél, de az sem biztos hogy elég és ráadásul a stabilitásra sincs garancia, és sokáig tart kitesztelni az optimális minimum feszültséget. Mondjuk alaplapcserén kívül sok mást egyebet nem igen tehetsz sajnos.
Új hozzászólás Aktív témák
A nem témába vágó beszélgetésekhez keressétek fel a (nemcsak) FX-tulajdonosok bazi nagy OFFolós topicját, vagy az AMD offtopikot!
- Nők, nőügyek (18+)
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 5***(X) "Zen 3" (AM4)
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- AMD Ryzen 7 / 5 2***(X) "Pinnacle Ridge" (AM4)
- EA Sports WRC '23
- A fociról könnyedén, egy baráti társaságban
- Gumi és felni topik
- Megkapja az FSR 4-et a PlayStation 5 Pro
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- Vezetékes FEJhallgatók
- További aktív témák...
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest