Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • S_x96x_S

    őstag

    válasz S_x96x_S #907 üzenetére

    > és megint felteszik a "szokásos" kérdést, hogy miért van "mindig" lemaradva az AMD?

    pedig a managereken nem múlik a dolog ; ők eröltetik.
    A CPU termékgfejlesztés olyan mint a gyerekszűlés ? vagyis valamit nem lehet gyorsítani ?

    "Brooks rámutat arra, hogy egy nő kilenc hónap alatt hord ki egy babát; ugyanerre nem képes kilenc nő egy hónap alatt." wiki : Brooks-törvény

    [ Szerkesztve ]

    Mottó: "A verseny jó!"

  • Petykemano

    veterán

    válasz S_x96x_S #907 üzenetére

    Valóban, jöhet a számonkérés. De hát az vesse rájuk az első követ, akinek kisebb nodeja van.

    Az elmúlt 3-4 évben folyamatosan azt hallgatta, hogy mennyivel drágul a fejlesztés az egyes node-okra és hogy valójában mennyire minimális a nyereség a korábbi lépésekhez képest.
    Meg aztán az egész chipletelésnek az lenne a lényege, hogy egyfélét gyártanak többféle piacra. Persze az igaz, hogy van 12nm-es Ryzen is, de az végülis majdnem ugyanaz

    A naviról korábban volt szó, hogy EUV lesz, de aztán Abu azt mondta, hogy az AMD összes terméke most még DUV.

    Azt nem tartom lehetségesnek, hogy a radeon VII már EUV lett volna. A navi és a rome/ryzen3k esetén még egy olyan scenáriót el tudnék képzelni, hogy azért csúsztatták el fél évvel, hogy átálljanak DUV-ról EUV-ra. De erre egyelőre nincs bizonyíték. Őszintén szólva én inkább arra számítanék, hogy az AMD most kihoz minden terméket DUV-ra, és jövőre frissít EUV node-ra navit, (vega20-at cseréli navi20-ra) és a ryzen3k-t. Epyc meg marad - pont mint előző körben.

    Itt lehet némi zavar az elnevezésekben. Én úgy tudom, hogy a TSMC-nél 7nm DUV és 7nm EUV készül, utóbbi valami minimális perf és terület előnnyel. Ez utóbbit hívta a cikk 7nm+-nak nem?

    Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

Új hozzászólás Aktív témák