Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Busterftw

    veterán

    válasz Petykemano #6334 üzenetére

    Nem értem ezt az E core félelmet.
    Az Anandtech-es teszt szerint pariban van a 6700k-val, core to core.
    Ha jönne egy laptop amiben 8 ilyen mag van, szerintem az teljesen vállalható teljesítmény vagy nem?
    Én Alder Lake-ig 4 magos 7600k-val játszottam 1440p-n ami kb 6700k szintjén van, szerintem egy 8 magos 6700k szintű teljesítmény laptopban nem kevés.

  • carl18

    addikt

    válasz Petykemano #6334 üzenetére

    Igen, nyilván majd annak kell a sok mag aki folyton renderel.
    Átlag gépbe gamerkodni bőven elég a 8+8 mag felálás.

    Bár akkár hogy nézzűk az intel emelni fogja az energia hatékony magok számát. És kíváncsi leszek mire lehet majd őket befogni a gyakorlatban, gondolok itt a játékok alatt. Fizikát számolni? Nem volna hülyeség! :D

    A 13. generációtól már a 65 wattos i5-S széria is kap majd energia hatákony magból 4 darabot. Akkár hogy is hozzá kell szokni, üresjáratba filmet/sorozatot nézni bőven elég. :)

    Én űgy szűrtem le az intel rummor híreiből hogy a Mainstream platform sok-sok évig csak 8 normál magot fog tartalmazni és az intel ezt nem is akarja emelni. De rak mellé sok E-Core mert az kis helyen is elfér, és nyilván jobban hangzik hogy 40 magos a procijuk.
    Csak itt nyilván az lesz a probléma, hogy egyrészt az alkalmazások mennyire profitálnak belőle. Az biztos a játékokban semmi hasznát se veszik, ott csak a 8 nagy mag dolgozik.

    Bár én kíváncsi vagyok az intel fog-e forgalmazni processzort "E-Core nélkül. Például ha valaki csak 8 erős magot akar kis mag nélkül arra lesz-e opció olcsobban? Vagy az E-Core így is úgy is jár mellé, hogy az intel szabványa teret hodítson.

    Majd meglátjuk mit hozz a jövő, az biztos a Zen 4 idén még piaca kerül.
    :R

    Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

Új hozzászólás Aktív témák