- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- TCL LCD és LED TV-k
- Milyen egeret válasszak?
- Forrasztásról mindent az alapoktól!
- ASUS notebook topic
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 7***(X) "Zen 4" (AM5)
- Azonnali fotós kérdések órája
- LG LCD és LED TV-k
- Először égett le egy újságnál a GeForce RTX 5090
Hirdetés
Új hozzászólás Aktív témák
-
S_x96x_S
addikt
válasz
Busterftw #9627 üzenetére
sajnos nincs közmegegyezés arról, hogy ki a "hiteles" tesztelő.
és tesztelni nehéz.
Főleg amiatt, mert ehhez mélyen érteni kell a belső működését a hw-nek és a sw-nek
és sokan nem tudják, hogy mit nem tudnak.a jó teszt minimális feltétele a replikálhatóság, vagyis ha részletesen le vannak írva a beállítások, hogy mások is reprodukálni ( és ezáltal ellenőrizni ) tudják az eredményeket.
> igy generaciorol generaciora nagyjabol hasonlo tesztcsomaggal
> egyszeru osszevetni a teljesitmenybeli kulonbseget.igazából fél-egy év alatt annyi minden változik
( mikrokódok, BIOS, Windows patch-ek, driverek , játék patch-ek )
hogy teljesen mindent újra kellene tesztelni.úgyhogy manapság nem sok értelme az egy évvel korábbi teszteredményeket nézni.
kivéve, hogyha nincs jobb ( mert akkor a száraz kenyér is megfelelő )pl. ott van az Intel 13th/14th Gen stabilitási problémák esete és havi újabb és újabb fix és patch. Vajon egy "hiteles tesztelőnek" le kellene tesztelni minden újabb Inteles javítási próbálkozást? Sajnos ebbe még a legalaposabb tesztelők is belefáradnak - és lehet, hogy ez is a célja "akármelyik" sumákoló cégnek, amelyek közül az AMD sincs kizárva.
És mert minél inkább automatizált a teszt, annál kisebb az emberi hiba lehetősége.
de automatizáltan tesztelni nem is olyan könnyű egy játékot.Az Anandtech a fénykorában például azokat a játékokat, amelyek jobban tesztelhetőek voltak, előnyben részesítette, és legalább 10 percig futtatta a tesztet, hogy a lehetséges thermal throttling problémák is megjelenjenek.
"In terms of automation, F1 2019 has an in-game benchmark that can be called from the command line, and the output file has frame times. We repeat each resolution setting for a minimum of 10 minutes, taking the averages and percentiles." ( via Anandtech-2021 )A linux-os teszteket jobban lehet automatizálni,
emiatt 18 modern proci mindegyikén lefuttatni 443 tesztet nem annyira nehéz.
és akkor ezekhez a friss eredményekhez
már lehet az idei - új Zen5 + Intel proci eredményeket is hasonlítani.
Új hozzászólás Aktív témák
- Szép HP EliteBook 840 G9 Fémházas Hordozható Érintős Ultrabook 14" -40% i5-1235U 32/1TB Iris Xe FHD+
- Logitech G935
- Creative Sound Blaster Live! 5.1-es digitális PCI hangkártya
- Rock Shox Recon Silver Air gyorszáras villa eladó (29-es)!
- ÚJ Nvidia RTX 5060/TI 8-16Gb GDDR7 DLSS4.0 Ryzen 7 5800X 16x4.7Ghz/32GB/512Gb/1TB M SSD/2ÉV gamer PC
- Bomba ár! HP ProBook 430 G7 - i5-10GEN I 16GB I 256SSD I HDMI I 13,3" FHD I Cam I W11 I Gar
- Lenovo Yoga Slim 7 i5-1135G7 8GB 512GB 14" FHD IPS
- Bomba ár! Fujitsu LifeBook U7310 - i5-10GEN I 16GB I 256SSD I 13,3" FHD I HDMI I Cam I W11 I Gari!
- Gamer PC-Számítógép! Csere-Beszámítás! I5 10500T / RTX 3050 / 32GB DDR4 / 512 SSD!
- BESZÁMÍTÁS! ASUS C246M i5 9400F 16GB DDR4 250GB SSD 1TB HDD GTX 1660 Super 6GB Zalman N4 Zalman 600W
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest