- Továbbfejlesztette az SP szériás, kompakt tápegységeit a Lian Li
- Itt van az ASUS legfrissebb, AMD platformra épülő mini PC-je
- Jegeli pénznyelő projektjét az Apple, az okosszemüvegben látják a jövőt
- Olcsónak ígérkező, madzagos egér jelent meg az ASUS ROG-os portfóliójában
- Kriptobányászatra használta az AI-ra vásárolt hardvereket a Northern Data?
Új hozzászólás Aktív témák
-
AtHoS
nagyúr
Hi!
Próbáltam egy kis információt gyűjteni számodra.
Nálam a Giga lapban SATA módra 4 lehetőséget kínál a BIOS:
1. Native IDE
2. RAID
3. Legacy IDE
4. SATA->AHCI
Előkaptam egy winyót és telepítettem rá egy SP2-es XP-t BIOS-ban beállított SATA->AHCI beállítással:
Telepítés után egyből így nézett ki az eszközkezelő:
Egy másik winyót is rákötve pedig így:
A winyón olvasható driver indó:
Természetesen az eltávolítási ikonnak nyoma sem volt, így kutatgattam a lap telepítőlemezén, de semmi értelmeset nem találtam ezügyben csak egy RAID utitity-t.
Feltelepítettem, ami egyébként WebPam-nak hívja magát. Ahogy észrevettem ezzel lehetne menedzselni a RAID tömböt. Kicsit webes dolognak tűnt, de az új XP-n nem élesztettem a NET-et. Amúgy ezzel sem történt változás az eltávolítási ikon ügyében.
Kicsit beltúrkáltam a registrybe is és a következőt találtam:
Az EnableALPEDisableHotplug érték eléggé érdekesnek tűnik. Igaz az ALPE semmit sem mond nekem és értelmes infót sem találtam róla a neten, de elvileg a beállítás szerint működik a gyors eltávolítás, mivel az értéke alapállapotban 0.
No gondoltam akkor meg is tesztelem, így gyorsba le is húztam a második winyóról a SATA kábelt. Előtte az eltávolítási ikon hiánya miatt az írási gyorsítótárat kikapcsoltam az eszközkezelőben a winyóra. Az eltávolításnak ez lett az eredménye:
A rendszer ugyanúgy működött tovább, semmi gond nem volt vele. Meg is teszteltem mi lesz, ha visszacsatolom a winyót. Visszacsatoláskor az XP végigpásztázta a winyón lévő partíciókat. Mire visszaültem a székbe már használható is volt a winyó. A le/fel csatolást eljátszottam még párszor és rendben működött.
Nem értem nálad miért RAID-re utaló sorok vannak a lemezmeghajtóknál. Valószínűleg ott lesz a probléma gyökere.
A rendszerre telepített Ahcix86.sys verziója 2.5.1540.39. Ez a #45-ben linkelt Giga floppy lemezről telepített fájl. A 7.7-es catalyst-ban 2.5.1540.28 verziójú fájl található.
Új hozzászólás Aktív témák
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- Samsung Galaxy S25 - végre van kicsi!
- Torrent meghívó kunyeráló
- Vivo X200 Pro - a kétszázát!
- Milyen monitort vegyek?
- Vicces képek
- Anglia - élmények, tapasztalatok
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Lakáshitel, lakásvásárlás
- További aktív témák...
- BESZÁMÍTÁS! 16GB (2x8) Kingston HyperX Fury 1600MHz DDR3 memória garanciával hibátlan működéssel
- BESZÁMÍTÁS! 64GB (2x32) Kingston HyperX Renegade 2666MHz DDR4 garanciával hibátlan működéssel
- BESZÁMÍTÁS! 16GB (2x8) Kingston HyperX Fury 1333MHz DDR3 memória garanciával hibátlan működéssel
- Asus ROG Strix Z790-E Gaming Wifi alaplap gyári dobozában
- Corsair Vengeance RGB 2x16GB DDR5 6000MHz CL30 - Új, 1 év gari - Eladó!
- BESZÁMÍTÁS! ASUS B760M i7 13700K 32GB DDR4 512GB SSD RX 6800XT 16GB Phanteks Eclipse P400 Glacier
- HP 200W (19.5V 10.3A) kis kék, kerek, 4.5x3.0mm töltők + tápkábel, 928429-002
- RAKTÁRSÖPRÉS!!! - Videókártyák, Monitorok, Notebookok, Stb. - Szaküzletből! Számlával!
- iKing.Hu - Honor 400 Pro Black Stílusos csúcsteló, nagy tárhely 12/512 GB,3 hónap gari!
- Bomba ár! Lenovo IdeaPad 330S - i7-8550U I 8GB I 512SSD I 14" FHD I Radeo I HDMI I Cam I W11 I Gari!
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest