Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #65675776

    törölt tag

    válasz j.bravo #12 üzenetére

    Nem általánosítottam. Csak annak a pár embernek szólt az elefántcsonttorony, akik tiszteletüket tették itt és csak arra voltak képesek, hogy pár képre annyit mondjanak: szar. OK, nem a legjobbak, de a szarozás után hiányzott a tanács. Csak ennyi a problémám. Senki nem vitatja el egyesektől, hogy jobbak, de akkor legalább próbáljanak meg segíteni, vagy ha nem akarnak, akkor inkább maradjanak távol.

    Néha én is benézek a másik topicba, de ott azért tényleg jópáran eléggé fellengzősen nyilatkoznak a nem a legjobban sikerült képekről. A témaindító pont ezt szerette volna elkrülni ennek a topicnak a nyitásával. Erre itt ugyan azt kapja. Így tényleg nincs értelme a topicnak. Ha Timyyy szándékainak (amit le is írt a #1-ben) megfelelően alakulnának a dolgok, akkor viszont szerintem nagyon is lenne.

  • #65675776

    törölt tag

    válasz j.bravo #12 üzenetére

    Nem általánosítottam. Csak annak a pár embernek szólt az elefántcsonttorony, akik tiszteletüket tették itt és csak arra voltak képesek, hogy pár képre annyit mondjanak: szar. OK, nem a legjobbak, de a szarozás után hiányzott a tanács. Csak ennyi a problémám. Senki nem vitatja el egyesektől, hogy jobbak, de akkor legalább próbáljanak meg segíteni, vagy ha nem akarnak, akkor inkább maradjanak távol.

    Néha én is benézek a másik topicba, de ott azért tényleg jópáran eléggé fellengzősen nyilatkoznak a nem a legjobban sikerült képekről. A témaindító pont ezt szerette volna elkrülni ennek a topicnak a nyitásával. Erre itt ugyan azt kapja. Így tényleg nincs értelme a topicnak. Ha Timyyy szándékainak (amit le is írt a #1-ben) megfelelően alakulnának a dolgok, akkor viszont szerintem nagyon is lenne.

    runner 125: Valóban nem sűrűn fordulok elő fotós topicokban. Alapvető okai:
    1. Nem vagyok túlzottan magas szinten. És nem is műveszetnek szánom a képeimet.
    2. Beleolvasás után nem is láttam értelmét bármit is írni, vagy saját képet linkelni. Magamtól is tudom ha szar, beégett...

    Nem ezt kellene leírni, mert mindezek egyértelműek. Azt viszont le lehetne írni, hogy pl milyen szempont alapján érdemes megválasztani a nézőpontot, hogyan tudja meghatározni a helyes expozíciós értékeket, adott téma során mi a fontosabb ezek közül... Amit Te írtál kb olyan segítség, mintha valaki megkérdezi egy tuneres topicban (azokban azért jóval sűrűbben előfordulok), hogy mi a teendő ha valami nem jó, és azt a választ kapná rá, hogy "Csináld meg!". A segítség ott kezdődik, hogy adsz a megoldáshoz támpontokat.

    Mercutio_: Egy könyv szép dolog, sok mindent meg lehet tudni belőle. Feltéve ha egyáltalán ki lehet hámozni belőle a mondanivalót. Egynémely eléggé érdekesen lett megírva, nem a kezdő fotós által értelmezhetően. Ha valamit nem értesz, akkor a könyvtől nem tudsz kérdezni. Ezért lenne fontos, hogy komolyabb tudással rendelkezők interaktív módon tudjanak segíteni, javaslatokat tenni. Egy (és főleg több) a témában tapasztalt ember segítsége általában többet ér bármilyen könyvnél.

    Részemről befejeztem az OFF-ot. Már így is ez a topic legfőbb tartalma jelenleg.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák