Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • AVhelper

    senior tag

    válasz Turbo73 #2 üzenetére

    Nézd...

    Én kadarnak válaszoltam és nem neked, mert már akkor sejtettem, hogy Te a "mindent jobban tudok mindenkinél" típusú alak vagy.

    Nos, lehet, hogy "ostobaság", de nekem és sok más évfolyamtársamnak a 70-es évek végén még azt tanították a BME Villamosmérnöki karának híradástechnikai szakán.a "TV technika" (vagy valami ilyen elnevezésű) gyakorlatán - úgyhogy nem szorulok rá, hogy Te oktass ki a témában -, hogy bizony a TV születésének napjaiban a képcsöveket készítő mérnökök egyik technikai problémája pont az volt, hogy, az akkoriban rendelkezésre álló foszfor minősége nem volt túl jó, így a képpontok már azelőtt elkezdtek halványulni, mielőtt az elektronágyú az egész képet megrajzolhatta volna, és erre jelentett megoldást a váltott-soros képfrissítés, ami persze az összetett videojel továbbításához szükséges sávszélességigényét is csökkentette. Úgy tűnik kadar is így tudja, úgyhogy csak ebben kívántam megerősíteni.

    A plazma és LCD képernyők kapcsán valóban "elbeszélünk egymás mellett", mert Én nem foglalkoztam az általad az ezek villogásával kapcsolatban leírtakkal. Én csak kadar számára szerettem volna néhány dolgot megvilágítani azok működésével kapcsolatban (miért gyengébb a plazma fehér fényereje, miért nem folyamatos az LCD háttérvilágítása stb.)

    A plazmaképernyő pixelek (és alpixelek, hogy boldog légy) frissítésének sok köze van az ilyen TV-k képfrissítéséhez, mert - ahogy Te is helyesen írod - ezért jobb az ilyen képernyők válaszideje és mozgásfelbontása, mint a korai LCD TV-ké. Egyébként az Én Pioneer KURO plazmámnak három képmeghajtási módja van: 75 Hz-es, 100 Hz-es és 72 Hz-es képfrissítéssel, de egyik sem villog.

    Részemről a témát befejeztem. Sok sikert a faék működésének megértéséhez és másokkal való megértetéséhez.

Új hozzászólás Aktív témák