- Az Office-t is elengedi a terméktámogatás nélküli Windows 10-en a Microsoft
- Fagyos hangulatú, Intel B860-as deszkák a Colorful receptje szerint
- AMD Strix Point platformra épül az AOKZOE közelgő kézikonzolja
- NAND flash NAS-ként használható mini PC jön a GMKtec berkeiből
- A Jonsbo legfrissebb kompakt házaiba Flex táp való
Új hozzászólás Aktív témák
-
Liquider
csendes tag
Sziasztok.
Azt szeretném kérdezni hogy hogyan csináljam át angolra az Illustrator CS6-ot.
Ahányszor elkezdem telepiteni mindig egyből magyar, szerintem a magyar windows miatt, de nekem angol kellene.
Kérlek titeket segítsetek :/ -
nagyúr
válasz rum-cajsz #1697 üzenetére
mindent kijelölsz és csoportosítasz, majd rajzolsz egy négyzetet, ami megegyezik az artboard méretével (különben a PDF-ben csak az artboard fog látszódni) ezt a négyzetet és a csoportosítást kiválasztod, jobb klikk rá és make clip mask
"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa
-
rum-cajsz
őstag
válasz BonFire #1691 üzenetére
na, szóval
odáig eljutottam, hogy rajzoltam egy téglalapot, majd egy fit artboard to selection paranccsal átméreteztem a vásznat. Ezután kiadtam egy Trim Mask parancsot, de ez csak vágójeleket tett fel. Vagy nem ez lenne a vágómaszk? Így néz ki a rajzom most, sajnos még nincs levágva ahogy én szeretném:=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======
-
Met
nagyúr
-
todaytom
újonc
Szia
Igen jól értetted, így akartam.
De emlékszem hogy máshogy csináltam. Stroke-ot adtam a vektoros képhez és a strokeot utána ezzel növeltem a méretét.A végeredmény ugyanaz. Bevált.
Köszönöm.
-
pikszel
addikt
válasz todaytom #1693 üzenetére
Ha jól értelmeztem a kérdést és a formát akarod növelni/csökkenteni néhány pixellel/millivel, akkor: Object > Path > Offset path
Arra figyelj, hogy duplikálja az adott elemet, azaz másolatot hoz létre és az eredetit nem bántja (törölni kell a "szülőt").[ Szerkesztve ]
„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”
-
todaytom
újonc
Sziasztok
Van egy objektumom plotter vágáshoz kellene hozzáadnom stroke-ot. De meg kellene növelnem az objektum körvonalát a stroke méretével. Csináltam már régebben ilyet csak már nem emlékszem.
Help.
Köszi -
rum-cajsz
őstag
Van arra valami egyszerű mód, hogy ha van egy rajzom, és abba húzok egy téglalapot, akkor a téglalapon belüli részt elmenthessem egy új fájlba? Vagy az is jó nekem, hogy a téglalap mentén elvágja a kilógó vonalakat, hogy törölni tudjam őket.
Térképeket rajzolok, és sokszor előfordul, hogy egy már meglévő térképemből csak egy részletet kellene továbbadnom.
=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======
-
BonFire
veterán
Úgy látom, nem nagyon tudja, hogy mit akar. Először SVG-t akar szerkeszteni GIMP-ben, ami már önmagában is hajmeresztő, aztán az SVG felbontásáról beszél (Skálázható VektorGrafika), aztán pedig arról, hogy olyan hátteret akar megváltoztatni, ami tulajdonképpen nincs is, mert az SVG objektum csak a szöveget tartalmazza. Aztán megszakérti a téglalapozást. Jó.
Jól tetted, hogy itt kérdezted meg inkább.
Vektoros állományt lehet hogy lehet szerkeszteni pixeles programmal, de nagy a valószínűsége, hogy raszterizálva lesz (hacsak nem tudja a GIMP is kezelni a smart objecteket, mint a Photoshop…)… Szóval lehet fotót effektezni meg körbevágni Sony Vegasban is, csak éppen nem praktikus. Retusálóeszközt meg keresni benne végképp morbid kívánság.
A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.
-
C. s.
addikt
válasz BonFire #1681 üzenetére
BonFire, Met:
Köszönöm a választ nektek is! Nekem semmi bajom a téglalappal, rugalmasabban kezelhető, mint egy pixelgrafikus programban a háttér. Bár általában ritkán van szükség variálásra, azért jó tudni, hogy megtehetném.
Az ominózus téma itt kezdődik, az előzmények pedig itt, az eredeti kérdésre adott válaszommal. Ő is járatlan a vektorgrafikában, még nálam is kevesebb tapasztalata van. Az tény, hogy egy vektorgrafikus program más gondolatmenetet igényel, mint egy pixelgrafikus, először nekem is szokatlan volt pár dolog, de gyorsan megszerettem.
-
Met
nagyúr
Vagy nem jól írtad le hogy mit szeretnél, vagy nem jól magyaráztad el az ismerősödnek hogy mit szeretnél, vagy az ismerősöd nem fogta fel mit mondtál neki.
Egyszínű hátteret mindenki (!) úgy csinál amit BonFire is írt, a kép hátterét kitöltő téglalap és annak színt adva.20%-os kedvezménykódot az éves AlzaPlus+ előfizetésre - 23muM9Ktbr6Y
-
BonFire
veterán
A legkézenfekvőbb a téglalap. Ha az nincs ott, a háttér üres. Miért, hogyan másképp lehetne megvalósítani? Kíváncsi lennék annak a véleményére, aki szerint ez tákolás. Mi a probléma vele? Kifutósra is lehet csinálni, a színt hordozza, csók.
A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.
-
C. s.
addikt
válasz PumpkinSeed #1679 üzenetére
Kösz szépen!
-
PumpkinSeed
addikt
Max amiről én tudok még az ha png-be mentésnél megadod a háttér színét. De amúgy én is így szoktam hátteret megadni, én suliba tanultam ott biztos elmondták volna ha tákolás.
"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán
-
C. s.
addikt
Sziasztok!
Hogyan lehet egyszínű hátteret csinálni vektorgrafikusan? Kevéske gyakorlatom van a témában, eddig csak azzal a megoldással találkoztam, hogy berakok alapnak egy tetszőleges színű, átlátszatlan téglalapot. Azonban pár perce egy olyan véleménybe botlottam, miszerint ez "tákolásnak" hat. Akivel erről beszélgettem, szintén tapasztalatlan ebben a témában, szóval ne legyetek túl szigorúak!
-
BonFire
veterán
válasz Dluinet #1676 üzenetére
Köszi a gyors választ. Inkább úgy döntöttem, megpróbálom a natív szerkesztéssel, nagyon sokat nem fizetne, mégiscsak egy szöveget kell átírni, akkor meg nem barmolok, hanem felrakok egy 30 napos Id-t, oszt csók. Legalább elmondhatom ezután, hogy már láttam ilyet is.
Közben ez a CC telepítő már tíz perce próbál bejelentkeztetni a cloudba, homokóra kifagyott, asztalt eltüntette. :/ Na, azért nem ezt vártam. De azért a születési dátumomat is elkérte egy trialhoz!
[ Szerkesztve ]
A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.
-
nagyúr
válasz BonFire #1675 üzenetére
ha nincsenek effektek a szövegen, akkor google docsba feltöltve simán ki lehet másolni
acrobat dokumentum infojában megtalálod a használt betűtípustillu-ban alsó rétegbe teszed az eredeti PDF-et majd zárolod, a felső rétegbe pedig beszerkeszted a kijelölt szöveget az eredetinek megfelelően
de van amikor illuban is megnyithatod, ha például nem variált, hanem Ariált használt
"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa
-
BonFire
veterán
Bréking! Sürgős segítségre lenne szükségem.
Egy munkát kaptam (címke szövegét kellene frissíteni), de a cucc InDesign-ban készült, az meg nekem nincs. Mi a legjárhatóbb út? Gondolom a PDF konvert nem jó, mert a szövegek meg kéne maradnia szerkeszthetőnek. Töltsek le egy ID trialt, vagy van valakinek jobb ötlete?
A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.
-
Met
nagyúr
válasz Dluinet #1673 üzenetére
Ehh, ennyit nem tökölök, akkor marad a gyalog mód, színenként mentem a postscriptfájlt csinálok belőlük egy pdf-et a levilágítóknak hogy hogy kell kinézni a filmnek és átküldöm a postscriptfájlokat.
Általában szokott sikerülni nekik, bár volt olyan hogy megcsinálták rendesen de szitafilmre, aztán megcsinálták offset-re de külön voltak a színek, harmadszorra sikerült20%-os kedvezménykódot az éves AlzaPlus+ előfizetésre - 23muM9Ktbr6Y
-
nagyúr
ez csak akkor lehet (biztonsággal megcsinálni) ha nincs rács, vagyis tónusnál
akkor separated (nem kompozit) postcriptfájl nyomtatása > distiller > PDF 4 oldalát (minden oldal szürkeárnyalatos lesz) belinkelni az InDesin-be 2 lapra szépen elrendezni, majd PDF exportnál (továbbra is ID-ben vagyunk) grayscal PDF-et készítesz
"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa
-
-
nagyúr
"melyik szín mellett melyik szín legyen." részletezd, mert ez így nagyon nem értem
Raszterrácsot majd a RIP processzor számolja ki, közvetlenül a levilágítás előtt, és úgy ahogy az operátor beállítja.
Te most napjában többször váltod az avatart?
"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa
-
Met
nagyúr
válasz Dluinet #1669 üzenetére
Ha bitkép akkor minden mit állítok be mert úgy is a rács adja neki a felbontást?
Egy lépésben hogy tudom elmenteni külön fileokba a 4 színt?
Külön kellene nekem mert a levilágítóknak meg kell mondani hogy melyik szín mellett melyik szín legyen.[ Szerkesztve ]
20%-os kedvezménykódot az éves AlzaPlus+ előfizetésre - 23muM9Ktbr6Y
-
Met
nagyúr
Van egy direkt színes grafikám ami tamponozva lesz négyszínből (CMYK) az állábbi lehetőségekből melyiket válasszam ps mentéskor?
60-as ráccsal lesz levilágítva és nincs benne raszteres rész tehát szerintem akkor mindegy mit választok, már régen csináltam ilyet és elbizonytalanodtam20%-os kedvezménykódot az éves AlzaPlus+ előfizetésre - 23muM9Ktbr6Y
-
jhos910
senior tag
Illustrator on MS surface néven van a vidi ezért gondolom illuval készítették azt a képsorozatot amire én kíváncsi vagyok.
-
Borderguard7
csendes tag
válasz Dluinet #1658 üzenetére
Köszönöm a gyors választ. Az overprint be volt kapcsolva, bár nekem nem a fill hanem a stroke kellet, mert a stanca nincs kitöltve csak vonal, de rávezettél a problémára, a megoldás a végén az lett hogy a strok-nál a trnasparency fülön ki kellett vennem a pipát az isolate blending-ből és már maradék nélkül felülnyomásban is volt.
Még egyszer nagyon köszönöm a segítséget, bizonyára lesz még pár kérdésem... -
nagyúr
válasz Borderguard7 #1657 üzenetére
1 Select the object(s) on top that you wish to overprint.
2 Choose Windows>Show Attibutes.
3 In the Attributes window, check Overprint fill. Strokes can be set to overprint as well
3. To view the overprint on the screen, choose View>Overprint Preview.
"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa
-
Borderguard7
csendes tag
Sziasztok!
Kezdő/újrakezdő vagyok az Illustratorban, előkészítésben dolgozom, csomagolóanyag gyártásban, inkább corelben mozogtam eddig, de most el kéne kezdeni (újra) az illustratort is. Kérdésem lehet hogy triviális, stanca vonalat hogy tudom felülnyomásba tenni? stroknál próbáltama transparenci 100%, blending mode-nál color-ra állítottam, de amikor a separeted colornál kikapcsolom a pantone színre színezett stancavonalakat, marad alattuk egy szürke vonal a tónus felett...
Elég sürgős lenne a válasz ... előre is köszi -
Cheche
csendes tag
Sziasztok. Illustratorban a keverés opcióról szeretnék érdeklődni.Pontosabban szeretnék csinálni egy gombot amiben kétféle szín keveredik, de nem színátmenettel. Szeretném ha jobban véletlenszerűen keveredne el a két szín nem volnának határai. A keverés opciót próbáltam ki de, amit bekever felső alakzatot annak látszódnak nagyon a határai. Esetleg van -e olyan opció hogy, azt jobban keverje el ne legyenek határai? Előre is köszönöm a segítséget.
-
Met
nagyúr
Talán stock image free? Nem tudom, www.freeimages.com www.rgbstock.com
[ Szerkesztve ]
20%-os kedvezménykódot az éves AlzaPlus+ előfizetésre - 23muM9Ktbr6Y
-
Met
nagyúr
A képek policy-jétől függ, van amit lehet "tovább értékesíteni" szabadon, van amit csak saját felhasználásra lehet szabadon felhasználni de üzleti felhasználásra kell valamit módosítani rajta.
Szóval ez kép függő.20%-os kedvezménykódot az éves AlzaPlus+ előfizetésre - 23muM9Ktbr6Y
-
BonFire
veterán
válasz PumpkinSeed #1647 üzenetére
Gradient Mesh?
Jó az avatarod!
[ Szerkesztve ]
A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.
-
PumpkinSeed
addikt
-
BonFire
veterán
Ha a kopott textúrára gondolsz, akkor azok a képek megfelelőek, amelyeket a Google képkeresője kiköp. Persze a nagyokból érdemes válogatni. Innentől már erősen gépfüggő a dolog, mert kontúrozni kell, az pedig minél nagyobb és bonyolultabb a kép, annál jobban igénybe veszi a gépet. Kellően nagy kép esetén memóriahibával akár el is szállhat a művelet. Épp ezért én nem javaslom a 2000×2000-nél nagyobb képek kontúrozását. Az 1600 körüli felbontás már megfelelő. „grunge texture” legyen a keresőkifejezés, és válogatsz. A képet Photoshopban elő kell készíteni. Színteleníted, majd Levelsszel megnöveled a kontrasztot. Beállítod a feketék és fehérek arányát. Utána a kép mehet Illustratorba, majd katt a Trace gombra. Az alapértelmezett fekete-fehér kontúrozás jó lesz, de a Trace panelen további opciókat állíthatsz. Pl. a fekete és a fehér területek arányát egy 0–256-os csúszkán, ez a Treshold.
Ha kész a Trace, az Expand gombbal véglegesíted. Ezek után már felhasználhatod opacity maskként. Na nagyobb területet kell lefedni, akkor a már kész, vektoros képet pakolászod mozaikszerűen egymás mellé-alá, csoportosítod majd felhasználod opacity maskként.
A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.
-
C. s.
addikt
válasz BonFire #1641 üzenetére
Köszönöm a részletes leírást, ment egy PÜ.
Mivel szeretek önellátó lenni, amennyire tőlem telik, érdekel, hogyan tudnék magamnak jó minőségű vektoros textúrát készíteni fényképből. Tudnál ebben segíteni?
Mi van olyankor, ha a kinézett kép nem elég nagy? Érdemes-e azzal próbálkozni, hogy folyamatossá teszem (seamless) és egy megfelelően nagy képet gyártok belőle ismétléssel? Lehet jó minőségű így a végeredmény?
-
BonFire
veterán
válasz PumpkinSeed #1643 üzenetére
Az alakzat fel van darabolva, illetve egyes részei lefedik az alatta lévőket, amelyek gradientesek. A szaggatott vonalak mentén kell gondolkozni.
[ Szerkesztve ]
A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.
-
PumpkinSeed
addikt
Valaki tudna segíteni, hogy ezen az alakzaton az árnyékolás hogyan van megoldva?
"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán
-
BonFire
veterán
válasz BonFire #1640 üzenetére
1. sz. videó:
Live paint effekttel csinálta meg az alakzatot, amely olyan, mint Illustratorban a művészi ecsetvonás. Na most, ha ez az ecsetvonás nem szimmetrikus, akkor tükrözéskor előfordulhat ilyesmi. Mivel csak a görbét tükrözte meg, az ecsetvonás iránya az eredeti maradt. Megoldás: a használni kívánt ecsetvonást be kell húzni a dokumentumba, megtükrözni, majd új ecsetként létrehozni. Így lesz két ecsetvonásunk, egy jobbra, egy balra. A tükrözött alakzatra pedig a tükrözött ecsetvonást kell rádobni.
Megoldás 2.: Tükrözés előtt az objektumot ki kell bővíteni (expand), így elveszíti az ecsetvonás szerkeszthetőségét, cserébe a tükrözés teljesen szimmetrikus lesz.
2. sz. videó:
Nincs ebben semmi rendkívüli. Ha jól látom, az Inkscape a szimbólumok használata helyett a vágólapot használja. De a művelet ugyanaz. Illustratorban megrajzolsz egy levelet. Azt behúzod a szimbólum palettára, majd a szimbólum sray-jel egy útvonal mentén leszórod őket, majd a többi eszközzel elforgatod, nagyítod, kicsinyíted. Vagy pedig művészi ecsetvonást csinálsz belőle, amit aztán ecsettel tudsz festeni. Amerre húzod a vonalat, azt fogja lekövetni az alakzat. Így egy ecsetvonásból számtalan különböző formát tudsz festeni.
A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.
-
BonFire
veterán
Még mielőtt megnézném, rögtön szöget ütött valami a fejembe.
Nem emlékszem, hogy az Illustratorban festékszóró lenne. Van azonban Symbol Sprayer, és ez szimbólumokat szór, amit a szimbólumok táblán létrehoztál. Ami pedig úgy működik, hogy ha az eredeti szimbólumban megváltoztatsz valamit, az összes a dokumentumban létrehozott szimbólum azonos lesz vele. Gyakorlatilag mint a Photoshop intelligens objektumai. A szimbólum viszont nem path, és nem is összetett alakzat (compound shape), hanem szimbólum, és így teljesen másképp viselkedik, mint a hagyományos görbék (pathok). Szimbólumot közvetlen nem használhatsz összetett alakzat (compound shape) alkotóelemeként. Ahhoz előbb át kell alakítani.
Szóval valószínű, hogy beleválasztottál, és a legalkalmatlanabb eszközzel próbálkoztál. Próbáld ki a tükrözést egyszerű összetett alakzattal. Rajzolsz egy kört, majd abba egy kisebb kört. A két kört egyszerre kijelölöd, majd a Pathfinder (Görbekezelő) panelen balról a második ikonnal kivágod az alsóból a felsőt. Így kapsz egy gyűrű alakzatot, ami most összetett alakzat. Ha ezt tükrözöd, minden elemének tökéletesen tükröződnie kell.
De már nézem is a videókat.
A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.
-
C. s.
addikt
válasz BonFire #1634 üzenetére
Köszi szépen, nagyon rendes vagy! Majd csinálok egy gmail-címet magamnak. A többit, amit említettél, még nem használtam, de ha a szükség úgy hozza, telepítem.
Pont azt a videót nem találtam meg, de van egy másik, ami ugyanazt a problémát ecseteli. Nem beszélnek benne, szöveges és elég tömör, így megértettem, csak azt nem tudom még mindig, hogy mi miért történik. 7:45-nél jelenik meg a megkettőzött alakzat, ezt próbálja tükrözni.
A másik problémám (a lyukacsos levél) ügyében is van fejlemény. Csináltam egy "amőbát", meg egy pici ellipszist, mint annak idején a leveles kísérletben. Az ellipszist kijelöltem, a festékszóróval gyártottam gyorsan még párat, ezeket dobáltam szét az amőbán. Amikor az eredetin változtatok, automatikusan megváltozik az összes többi is. Végül arra jöttem rá, hogy az eredetit törölnöm kell ahhoz, hogy a szükségeseket unióval egyesíteni tudjam. Ezután már minden rendben volt tükrözéskor is. De ha az eredeti nincs törölve, minden összekuszálódik. Fogalmam sincs, mi ez. Ebben a videóban erről beszélnek 6:48-tól, de ez bőven túltesz az angol nyelvtudásomon. Ha lesz időd, kérlek, nézd meg.
Nem tudom, ezek mennyire Inkscape-specifikus problémák vagy talán általános vektorgrafikai jelenségek, csak megfelelő szakmai ismeret és szókincs hiányában nem vagyok képes érthetően leírni.
rum-cajsz:
Köszönöm, de egy üres lapra akartam beilleszteni.[ Szerkesztve ]
-
Met
nagyúr
Ezt kaptam a nyomdától egy anyagra válaszul a sarokjeleket a vágott mérettől 5 mm-re kérjük a slugnál lehet ezt állítani ugye? Pdf mentéskor kell pipa az include slug elé vagy nem?
20%-os kedvezménykódot az éves AlzaPlus+ előfizetésre - 23muM9Ktbr6Y
-
BonFire
veterán
válasz rum-cajsz #1635 üzenetére
Jaaaa! CTRL+V-t nem nagyon használjuk Illustratorban. Én a Paste in Frontot szoktam használni sűrűn (CTRL+F), de asszem háttérbe is lehet illeszteni.
Mindenesetre ez a tükrözés fura, és szívesen megnézném, mi történik. Illustratorban nekem hosszú évek gyakorlata után is könnyű benézni dolgokat (Group, vagy Compound Shape; kitöltésszín helyett körvonalszín alkalmazása; csoporton belüli elem opacityjén kívül a csoport opacityje; art brushnál elfelejtem a Tintet kipipálni és nem változtatható a színe stb. stb.)
A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.
-
BonFire
veterán
Jó lenne, ha megnézhetném a képernyődet, amikor reprodukálod a jelenséget, mert én még soha nem tapasztaltam ilyesmit. Ha gondolod, Skype-on vagy Hangoutson elérhető vagyok, szívesen segítek. Amennyiben benne vagy, írd meg privátban a skype azonosítódat vagy egy gmailes címet, és akkor hangouton megosztva a képernyőt meg lehet beszélgetés közben oldani a dolgot. Egyszerűbb mindenesetre, mint vaktában találgatni.
A videót is belinkelheted nekem, én hátha jobban boldogulok az angol szakmai szöveggel. Mert ugye elvileg minden vektoros útvonal Illustratorban (úgy is nevez minden objektumot, hogy Path), ezért nem értem, miről lehet szó.
A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.
-
C. s.
addikt
válasz BonFire #1632 üzenetére
Biztosan ki volt minden jelölve, mert ctrl+c, ctrl+v után darabra megvolt, csak elmászkált, máskor meg egyetlen alakzat egyik ága kanyarodott furán, pedig egyben volt megrajzolva. Nyomozgattam én is egy kicsit, egy angol nyelvű videóban mutattak ilyet, magyarázott is valamit, de nem igazán értettem. Talán olyasmit, hogy útvonallá kell alakítani, de nekem úgy sem sikerült.
[ Szerkesztve ]
-
BonFire
veterán
A tükrözés az itt is tükrözés. Viszont ha valami nincs kijelölve, akkor azon nem fogja végrehajtani. Ha a lyukak elkószálnak, akkor azokat kifelejtetted a kijelölésből.
Ha csak bizonyos szegmensek nem engedelmeskednek, akkor valószínű, hogy nem a görbeválasztóval, hanem a közvetlen kijelölővel választottad ki az objektumot, és néhány csomópont kimaradt. Így csak azokat tükrözte, amelyek ki voltak jelölve, a többi a helyén maradt.
A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.
-
C. s.
addikt
válasz BonFire #1630 üzenetére
Hát igen. Gyakorlás, gyakorlás gyakorlás és kreativitás persze...!
Pixeles progiban megszoktam, hogy a tükrözés az tükrözés. Itt viszont nem mindig igaz. Tükröztem egy levélkét, amin volt pár lyuk. A levél rendben is volt, de a rajta lévő lyukak elkószáltak. Másolás és beillesztés után ugyanez történt ezzel a levéllel. Erre van ötleted? Még tükrözés, másolás előtt megpróbáltam különbséggel kivonni a lyukakat, hogy csak 1 objektumom legyen, de ez sem sikerült. Azután egy csoportba rakni, unióval egyesíteni, de semmi nem használt. Máskor egyetlen alakzat kócolódott össze. Az egyik ága jól nézett ki, miután tükröztem, a másik meg önálló életre kelt. Legtöbbször viszont minden rendben megy, de ez a pár eset idegesít, mert nem jövök rá, mit nézek el. -
BonFire
veterán
Ha tudod használni az eszközöket és kellőképp kreatív az elméd, akkor tudsz majd jól illusztrálni és kész. Ez itt például egy háromperces látványgiccs, ami full vektor, nincs rajta rasztereffekt és hasonló. Ehhez persze ismerni kell az eszközöket és a lehetőségeket. Nincs olyan, hogy Hogyan kell jó háttért készíteni Illustratorban? tutorial.
A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.
-
C. s.
addikt
válasz BonFire #1627 üzenetére
Hát jó, kérdezek én, ha nem unsz rám! A Wiki szócikke valóban jó, de az inkább a vektorgrafika elméleti részét taglalja, amit már tudtam, engem pedig jobban érdekel most a gyakorlati oldala. Olyasmire gondolok, amit ki is fejtettél legutóbb. Köszönöm a magyarázatot, most tényleg megértettem! Ezzel kapcsolatosan pillanatnyilag nincs kérdésem, de érdekel minden fontos apróság és nem apróság. Azonban ha van jótanácsod annak, aki elegendő gyakorlás után eladásra szeretne dolgozni, azt szívesen meghallgatnám. (Hátterek, egyszerűbb grafikai elemek, meg ami még eszembe jut majd menet közben.)
-
BonFire
veterán
Szerintem sokkal egyszerűbb, ha felteszed a „buta” kérdéseket, mert nem tudhatjuk, mivel lennél elégedett. A Wiki szócikke elég jól összefoglalja, amit laikusként tudni kell, ezt kiegészíteni csak akkor tudjuk, ha leírod, hogy konkrétan mire vagy kíváncsi.
A pixeles képet vektorossá lehet alakítani, erre több mód van. Az egyik, az automata kontúrozó (trace). Itt néhány paraméter variálásával lehet megszabni a végeredmény minőségét, ami általában nem a legjobb. Cserébe a kézi munkához képest iszonyat gyors. Nagy felbontású képek vektorossá alakításához pedig erős hardver szükségeltetik.
A másik módszer a kézimunka. Egyesével rajzolod meg a vonalakat, alakzatokat és kitöltöd azokat színnel, átmenettel, áttetszőségi értékkel, felruházod őket összhatásmódokkal (blending mode). Ez rendkívül időigényes lehet, bonyolult képek esetén sok-sok munka, viszont a végeredmény tökéletes, ha jó a nyersanyag.
Komplett kép vektorossá alakítását nem ajánlom, a fent említett hátrányok miatt. Vagy kézzel csinálod iszonyú lassan (és akkor már eleve miért nem ezzel kezdted), vagy automatikára bízod, akkor viszont ocsmány lesz a végeredmény. Én nem ezt mondtam. Én azt mondtam, hogy a textúrát, amit később a háttérben átlátszósági maszknak fogsz használni, azt kontúrozd csak le. A kép többi elemét pedig natív vektoros eszközökkel hozd létre. Kézi munka.
[ Szerkesztve ]
A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.
-
C. s.
addikt
válasz BonFire #1624 üzenetére
Értem, köszi szépen!
Tegnap végre rá tudtam szánni pár órát az ismerkedésre, tanulmányozásra. Nagyon tetszik a vektorgrafika!
Ismersz olyan oldalt, ahol tisztázzák az alapvető dolgokat a vektorgrafikával kapcsolatban? Nem az egyes szoftverekre gondolok, hanem magának a grafikának a vektoros formájára, hogy ne kelljen itt szégyenszemre buta kérdéseket kiírnom. (Elsősorban magyarul, annak hiányában angolul.) Erről jut eszembe: szétnézek a Wikipédián. Azért, ha tudsz valamit, írd meg légyszíves!Szerk.:
Nem akadékoskodásból kérdezem, hanem azért, mert nem értem. Szöget ütött a fejembe, hogy egy korábbi hozzászólásodban nem ajánlottad a vektorrá alakítást, az előzőből pedig úgy értem, hogy nem jár hátránnyal. Szóval mégsem értem.[ Szerkesztve ]
-
BonFire
veterán
A 72 dpi az mi az? Semmit nem jelent. Kell egy jó nagy felbontású textúra: amit a Google kihajigál nagy címszóval, az már bőven elég, hiszen a gépnek is meg kell birkóznia vele. De te magad is generálhatsz zajból és fraktálokból Photoshopban afféle grunge textúrát maganak mindig a megfelelő felbontásban.
[ Szerkesztve ]
A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.
-
C. s.
addikt
válasz BonFire #1618 üzenetére
Köszönöm a választ! Amikor eljön az ideje, lehet, hogy kérdezősködöm egy kicsit ott is, ha nem jutok dűlőre egyedül.
Közben még az jutott eszembe, hogy az 1. képnél használandó rücskös textúrás kép valószínűleg pixelgrafikus volna. A munka során vektorossá lesz alakítva, de ez nem üt vissza nagyításnál? Nem fogja lerontani a minőséget épp úgy, mintha az egész képet pixelesen készítettem volna el és utólag tenném vektorossá?
-
BonFire
veterán
Vektoroshoz kissé gyakorolni kell. Amikor már biztosan megy az ecsetvonás, onnantól kezdve művészi ecsetvonások esetén nagyon jól ki lehet használni a toll dinamikáját, és nem utolsósorban iszonyúan meggyorsítja a munkát, mint ha minden vonalat pennel rajzolnál meg külön-külön.
Én továbbra is arra várok, hogy mikor jelenik meg az Illustratorban is a nézet elforgatása opció, mert onnantól kezdve még inkább lehet használni.
Photoshophoz meg egyszerűen kötelező. Nem is tudom, hogy tudtam nélküle évekig élni.
A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.
-
C. s.
addikt
válasz BonFire #1616 üzenetére
jjeahh, BonFire: Mindkettőtöknek köszönöm a választ! Akkor valószínűleg érdemes az Inkscape-en belül keresgélnem.
BonFire:
Köszönöm a részletes leírást, ez alapján megpróbálom. Nekem is gyanús volt, hogy nem átalakítani kell, mert erősebb nagyításnál különösen kijönne a "csalás", ezért is kérdezősködtem. És megerősítésre találtam.
Láttam, hogy a rajztáblás témában is sokat mozogsz, ezért hadd ragadjam meg az alkalmat, hogy itt rákérdezzek valamire. Gondolkodom egy rajztáblán, de nem tudom, hogy vektorgrafikához mennyire tudnám kihasználni. Úgy rémlik, valamelyik hozzászólásodban azt írtad, inkább pixeleshez való, vektoroshoz kevésbé. Az csak egy speciális helyzetben volt úgy vagy általában is igaz? Pl. a korábban linkelt képekhez hasonlóknál ki tudnám használni? -
BonFire
veterán
Nem kell pixelgrafikus program, mert az átalakításból származó végeredmény silány lenne. Natívan vektorosban kell létrehozni, már csak azért is, mert az Illustratornak ugyanarra a problémára teljesen más eszközei vannak, mint a Photoshopnak.
A lehetséges megoldást most Illustratorban közlöm.
1. kép
• Téglalap színátmenetes kitöltése színminta vételezéssel Gradient Map segítségével.
• Rücskös (beton, fal stb) textúrás kép keresése, a kép kontúrozása Trace-szel.
• A kontúrozott textúra képe átlátszósági maszkként használva a színes téglalapon textúraként (Opacity Mask)
• Szöveg és logó elhelyezése a képen.2. kép
• Ellipszisek létrehozása véletlenszerű méretben és elhelyezkedéssel egymáson.
• Szélén fehér, közepe felé halványuló gradiennel kitöltve, Screen keverési móddal egymáson elhelyezve.3. kép
• Gradient hálóval színezett téglalap, rajta véletlenszerű és színű körökkel, ellipszisekkel.
• Az elmosódó színes objektumok létrehozása Keverés (Blend) eszközzel (nem rasztereffektekkel!)4. kép
• Egymásra halmozott háromszögekből kép felépítése. A háromszögek tetszőleges színekkel való kitöltése.
• Újabb rétegen ugyanez kis eltéréssel. Esetleg lehet az eredeti duplázva és elforgatva.
• A felső háromszöges réteg félig átlátszóvá tétele Opacity-vel, Blending módokkal, Opacity Maskkal, hogy az alatta lévő tartalom is látsszon.A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.
-
C. s.
addikt
Sziasztok!
Tudom, hogy ez nem pont az a téma, de itt legalább olyanok laknak, akik értenek a vektorgrafikához. Az Azonnali kérdéseknél próbálkoztam korábban, de nem jött válasz. Szeretném, ha segítenétek. ebben.
-
-
-
pikszel
addikt
válasz Dluinet #1608 üzenetére
Egy szimpla átnevezés nem oldja meg a dolgot, mivel a fontok valódi neve beágyazásra kerül és az a mérvadó (ha átnevezet Hablabdának, a telepített font neve akkor is Exotic lesz). De leírom még egyszer: telepítettem az általam exportált betűtípust és a word-től a 3ds max-ig minden tudja használni...
[ Szerkesztve ]
„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”
-
BonFire
veterán
válasz Dluinet #1605 üzenetére
Szomorú vagyok, mert erre szükségem lett volna, és nem tudom használni.
Egyébként ez már nem először fordult elő, csak eddig még mindig tudtam helyettesíteni más fonttal. De ennek nem találok alternatívát.
Bár most valami eszembe jutott!…
A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.
-
pikszel
addikt
válasz BonFire #1604 üzenetére
Frissítettem a linket. Nem tudom mi lehet, nálam gond nélkül megy.
„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”
-
nagyúr
válasz BonFire #1604 üzenetére
az ilyen hibás fontok megfektetik a gépet
van a Windowsnak valami cache része ahova driver-eket meg egyéb dolgokat másol, oda bementődött az előző rossz, és újból az tölthette beén anno még a fontdoctor-ral (10 éve, akkor máshogy nézet ki) átnézettem a fontokat és a rossznak ítélteket kidobáltam, nem javítgattam
"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa
-
pikszel
addikt
válasz BonFire #1601 üzenetére
A hiba okát nem tudom de a fontmegjelenítőm is összetojta magát tőle, azaz borzalmasan lassan rajzolta ki az előnézetet. Fontographer-ből exportáltam az Open Type-ot és ennyi. Ezt viszont kapásból villantotta. Először a csomópontok számára gondoltam, de az exportált otf megingatott benne (nem történt optimalizálás a glyph-eken). Passz.
„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”
Új hozzászólás Aktív témák
- AKCIÓ! Microsoft szoftverek, vírusírtó szoftverek, egyéb szoftverek széles választéka!
- Eredeti Microsoft termékek - MEGA Akciók! Windows, Office Pro Plus, Project Pro, Visio Pro stb.
- Védje meg számítógépét a vírusoktól!
- Játékkulcsok olcsón: Steam, Uplay, GoG, Origin, Xbox, PS stb.
- Adobe Creative Cloud - 2024. 04. 05 - 2025. 04. 05-ig