Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cock

    tag

    Srácok, pozitívan csalódtam!
    Olvassátok el mert sok dolgot most itt tisztázok nektek garral kapcsolatban :)

    USANotebook-nál megállapították hogy rossz volt a DVD-ROM. Szó nélkül adták másik gépet. Elmondták hogy a fogyasztóvédelem kötelezi őket, hogy hogyha valaki 3 napon belül visszahozza a notit és hibát találnak rajta akkor nekik kutyakötelességük cserélni vadi zsírra. 3 napon kívül meg megy a szervízbe.
    Bejött egy másik csóka, aki érdeklődött és meg szerette volna nézni a notit működésközben. Erősen tiltakoztak az eladók, hogy azt nem lehet mert
    1. Sok a vásárló, és nincs idő ott feltelepíteni az oprendszert, mert akkor tornyosulnának a sorok a bejárat elött - mondjuk ezt megértem
    2. Így ha valakinek nem tetszik a noti a kipróbálással, akkor ugye ők nem tudnak mit kezdeni a bontott cuccal - ezt nem igazán értem, mert ha a vásárló hibát talál a gépen, akkor úgyis visszaviszi és akkor ugyanúgy ott áll a bontott cucc nekik :) (lehet hogy ez csak az én véleményem de így ha egy lusta vásárló hazavisz egy gépet és felfedez egy pici hibát, azt mondja tojok rá jólesz ez így, de ha boltban látja meg kicseréltette volna. Tehát így egy kicsivel több ''hibás'' notit tudnak eladni.)

    Mindenesetre adták az új gépet én viszont már kiváltságos lettem és megengedték hogy megnézzem a gépet működés közben, de még mindig nem engedték hogy a rendszer feletelpüljön. Beraktak egy Win98-as telepítő CD-t, és arról bootolt a gép és lássam hogy a CD-rom jó. Erősen nézegettem a képernyőt, közben az eladó picit sürgetett, mert ugye a sok vásárlót majd nem tudják kiszolgálni, pedig akkor éppen egyedül voltam a boltban :D Szóval a képernyőn láttam pöttyöket, de reménykedtem benne hogy csak szöszök, meg hát ugye közbe a sürgetés miatt úgy döntöttem jólesz, csomagolhatja. Ti is tudjátok hogy a pixelhiba akkor derül ki igazán ha egyszer már áttörölted a képet, mert először még szöszös. Szóval hazahoztam a gépet, mondtam egy imát és bekapcsoltam. Felment rá a Win, megírtam a recovery DVD-t ugyanolyan fajta TDK+ lemezre mint az előző notinál, gyönyörűen hiba nélkül megírta. Boldog voltam, de nem sokáig :D Szép finoman áttöröltem 2x is a képernyőt, és két kiégett pixelt találtam, ami mindig fekete, nem szines. Mostmár profi vagyok a pixel gariban is és tudom hogy ez már hibásnak számít. Szóval holnap megint viszem vissza a gépet, már látom előre amikor megpillantanak gondolják ''Na neee már megint ez a szerencsétlen!'' :D Ezúttal megkérem őket, hadd üljek le ott bent valahol és adjanak fél órát, megnézni tényleg minden rendben van e a géppel. Szerintem mostmár hagyni fogják, mert nem akarnak többet ott látni :)
    Igazából most éjszakára még hagyom menni a notit, még reménykedek benne hogy életre kel a 2 pixel. Bár már lassan 2 órája megy, de még mindig ugyanúgy ottvannak.

Új hozzászólás Aktív témák