Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Keeperv85

    nagyúr

    Üdv!

    Már most így a pozt elején szeretném megjegyezni, mielőtt kitör a felháborodás, hogy tényleg nem trolkodni jöttem >> csak elmesélni néhány dolgot, ami miatt tegnap igencsak kiakasztott a Linux Mint.

    Még itt az elején szeretném megjegyezni, hogy jól tudom, hogy ezek a dolgok kerülőúton megoldhatóak, pl. terminál alól két órát Googlera cuppanva, de úgy érzem ez nem mentesíti ezt a rendszert ezek alól a hibák alól. Továbbá az sem érdekel milyen jogi okai vannak egy-egy ilyen problémának, tehát melyik szabványt kéne kölcsönlopni hozzá.

    Lássuk:

    Adott egy kis Asus 1011px. Rajta a Linux Mint 12 LXDE. Minden szép is lehetne, de... Elsőre feltörölte a biztonsági mentésekkel tele meghajtóm, mert magától létrehozott egy swap partíciót, na ná hogy pont oda... sebaj. Semmi gond, elnéztem. Lehet user error és én nyomtam véletlen a kérdés közben tovább, de ami sok az sok...

    A kis gépben van egy kártyaolvasó, benne pedig egy 4GB-os Kingston kártya. Ahányszor a drága rendszerem bootol, annyiszor kutya kötelességének érzi, hogy ezt a kártyát mountolja fel, de mikor áll le, akkor bezzeg nem választja le. Ettől most kb. ez második kártya, ami lassan de biztosan megköszöni a közreműködést és jobb létre szenderül... rajta a cuccaimmal. Miért hagyom benne? Mert ide vettem, nem a vitrinbe nézegetni....
    Erre már nem is vagyok igazán kiakadva, de azt a logikát soha sem fogom megérteni, hogy a HDD-m második partícióját vajon miért kell ehhez képest mindig kézzel felcsatolni...Most akkor vagy automountoljon mindent, vagy semmit, ami nem a rendszer része, de ez így semmit nem ér. Tovább megyek: pendriveok. Hozzájuk sem nyúl kérés nélkül. Bezzeg a külső kártyaolvasó... azt szereti...

    Még ezt is lenyeltem volna. Nem is teszek említést a hiányos magyar fordításról, mert nem mérvadó, lényegében amúgy is angolul használom inkább, mert csapnivaló.

    De hogy ahhoz, hogy ha ki akarok tenni egy tetves parancsikont el kell indítani a terminalt... na ez sok. Ennyire nem megy srácok? :U Ennyit nem sikerült több mint 20 év alatt megoldani? Ez még az utolsó fos Windows 3.1-ben is ment. Mindjárt ennyi erővel kapcsoljuk ki a GUI-t, mert az sem kell többet. Jó a Terminal végül is, az többi csak felesleges körítés, nemde? :U

    Ehhez már csak a hab a tortán:

    [link]

    Ezt a videót nem én csináltam, de tény: ilyen. Nálam is ilyen. Mindenhol ilyen. Tudom: ingyenes rendszer, fogjam be a pofámat és használjam így vagy írjam felül a kódot.

    Nem srácok, ez nem így megy! Ezt a bughalmazt nem adtam volna ki már csak szégyenből sem a kezemből. A pofám leszakadna, ha én ilyet saját munkakén kiadnék. Béta teszt? Az minek mi?

    Ezek után miért jön minden kedves Linux user azzal, hogy a világ legstabilabb rendszere? Simán kifagyasztom a legegyszerűbb kicsomagolással! Elég neki egy 20 GB-os tar, jobb katt, bontsd ki kombó...

    Az is stabilitás példája, hogy olyan banális hibák vannak benne, hogy minden további nélkül megengedi, hogy kikapcsold az egyetlen monitorod a kezelőben? Az is arra vall csupán, hogy a drag&dropp itt csak felületes álmodozás szinten van? Az is, hogy ugyan van "kuka", de annyit nem lehet megcsinálni, hogy ha beledobsz valamit, akkor jelezze hogy van benne valami? (Tudom mocskos Windowsos húzzon már el a francba hogy ilyeneket akar...)

    Ami a legrosszabb, hogy szeretek programozni és azt itt érdemes, mert kinyírták a Windows felé az összes törekvést. Androidot fordítgatok, ami oda nem vihető át. Így nem szabadulok meg semmi módon.

    Tudom én >> "Van ám 13-as kiadás!"... Ja, az van. Az alatt összeomlik az Android build bot, mert az még nincs az Ubi 12.04-es rendszerre átírva....

    Miért nem másik Linux? Azért mert cseppet sem egyszerű ide a telepítés. Kell a telepítő, egy külön progi ami összerakja, egy üres SD kártya, egy mentés a cuccaimról, de lehet a másik disztró is szar... Nem azért de ez így.. na szóval érti, aki érti... nem is tudom minek írtam le, csak úgy éreztem muszáj "kiírni" magamból... Elnézést kérek mindenkitől.. :(

  • Keeperv85

    nagyúr

    válasz MacCaine #14636 üzenetére

    Nem, nem próbáltam, de szerintem nem meglepő miért nincs kedvem próbálkozni ezek után... Nem állapot, hogy le-fel rakosgatom a rendszereket, hátha valamelyik jó... :O

  • Keeperv85

    nagyúr

    válasz MacCaine #14638 üzenetére

    Kösz, tudom merre hány méter az fstab "lelkivilága". Csak lassan odajutok, hogy ha használhatóvá akarom tenni a cuccokat, akkor magamnak írom újra alapjaitól a hibás részeket és valahogy eléggé elegem van belőle... :W

  • Keeperv85

    nagyúr

    válasz MacCaine #14640 üzenetére

    Hát eddig nem tudtam (nem sikerült, hiába próbáltam minden meglévő vagy éppen nem meglévő tudásom szerint), de erősen rajta vagyok a témán, mert baromi idegesítő... Viszont lehet hogy inkább a formázás fogja ezt beállítani, mert nem ér ennyi időt... Ezt esetleg megcsinálom, aztán ott a másik 300 baja... :Y

  • Keeperv85

    nagyúr

    válasz bambano #14642 üzenetére

    Nem trollkodni jöttem, csupán kifejezni az "elégedettségemet" valamivel kapcsolatban. Azt hittem a nagyközönségnek szánt operációs rendszer mellé nem kell szakmai kompetencia és programozói diploma, de érzem tévedtem...

    Vagy szerinted ezek a hibák nem hibák? Ha trollkodi jöttem volna, akkor azt írom, hogy a rendszer egy okádék fos... de nem tettem, mert nem az. Csak olyan hibákkal jön elő újra és újra és újra, amivel egy átlag felhasználót -aki had legyek most én- szépen őrületbe kerget. Nem mindenki annyira türelmes mint én. Nálam a 3. hónapot húzza ki...

    [ Szerkesztve ]

  • Keeperv85

    nagyúr

    válasz bambano #14644 üzenetére

    Nem ezt írtam, de értelmezd ahogyan neked jól esik. Azt írtam, hogy egy korai Windowsban is megoldották ezeket a problémákat, ami tényleg egy rakás szar volt. Kifejezve hogy nem értem itt lassan 20 évvel később miért nem. Nem tudtam, hogy tilos megemlíteni egy rendszer hibáit, mert rögtön moderációt kell kérni... De tudod mit: szépen nem pakolom sehová. Aki elolvassa az majd eldönti úgyis a valóságtartalmát, mindenki a józan ítélőképessége szerint...

  • Keeperv85

    nagyúr

    válasz Jester01 #14646 üzenetére

    "- swap partíció: esélyes, hogy te rontottál el valamit, mert én még olyan telepítővel nem találkoztam ami kérdés nélkül létező partíciót felülvágott volna."

    Én is írtam. Előfordulhat. Semmi gond. Figyelmeztetést nem láttam, de nem dőlt össze a világ.

    - kártyaolvasó: a lecsatolás logikai művelet, nem befolyásolja a kártya fizikai állapotát. Csak azt jelenti, hogy a rendszermemóriában lévő adatokat kiírja (már ha van valami függőben.) Mellesleg még ha nem is látod, de (szabályos) leállításnál minden eszköz le lesz csatolva.

    Ennek fényében nem értem miért viselkedik pont úgy, mintha egy USB tároló lenne és leválasztás nélkül kirágatnád a gépből... Inkább nem rakom bele. Probléma letudva. Egyébként is szépen írja a "dbus error org.gtk.private.remotevolumemonitor.failed an operation is already pending" üzeneteket nekem. Lehet rossz az össze létező kártyaolvasóm... Ez van.

    - HDD második partíció / pendrive: passz, az én rendszerem egyáltalán nem csatol semmit automatikusan, mert én azt nem szeretem

    Nekem is ez lenne az ideális, de őfelsége nem hajlandó tudomásul venni.

    - hiányos magyar fordítás: minden bizonnyal a közösség készítette. Lehet javítani, de szidni nem érdemes.

    No, ebbe közbe belenéztem. Nem a fordítás hiányos, úgyhogy megkövetem magam a fordítók irányába tett kijelentés miatt. Sajnos egy-egy helyen még nem veszi fel a felület.

    - ki akarok tenni egy tetves parancsikont el kell indítani a terminalt: ha jól tudom az LXDE kifejezetten pehelysúlyú környezet, ez lehet, hogy kimaradt.

    Én valami jogi okokat hallottam, de nem ismerem a részleteket. Az nézzen magába, aki ezt elintézte ha tényleg így van. Kívánok neki egy ilyen kényelmes rendszert élete végéig...

    - Béta teszt? Az minek mi? : például debian disztribúcióban elég komoly kiadási folyamat van, teszt verzióval, miegymással.

    Tudom. Elég komoly reviewerek vannak, elvben nem kéne hogy buggal tele lennie egy-egy kiadásnak. Ezért írtam pont, hogy nem értem a Mint 12 hogy nem bukott be ezeken a teszteken. Lásd azt a kis videót. Az tényleg megvan.Tényleg így van. Nem javították ki, pedig elég szarvas hiba. Nem remélem hogy valaha is kifogják.

    Elég neki egy 20 GB-os tar, jobb katt, bontsd ki kombó... : nem tudom miben jobb klikkelsz és mit jelent a "kifagy", így erre nem tudok érdemben reagálni, azon túl, hogy nekem sose fagyott ki kicsomagolás.

    Szó szerint az jelenti, hogy merevre fagy az egész és nem mozdul meg többé. Na, hogy az marha ki volt, aki így csomagolta be a cuccot, az persze jobb kérdés. Én is így kaptam sajnos. Képtelen vagyok kibontani így. Vagyis lennék, ha a jó öreg terminál nem lenne még mindig kezesbárány...

    kapcsoljuk ki a GUI-t, mert az sem kell többet. Jó a Terminal végül is: bizony, sok dologra nagyon is jó

    Bizony milyen jó! Csak körbe ki kellett volna hámozni abból aminek semmi értelme. Viszont vannak sajnos végfelhasználók, akiket rákapattak a GUI-ra és lássuk be azért a 20 oldalas kódokon talán ideje lenne túllépni...

    "- megengedi, hogy kikapcsold az egyetlen monitorod a kezelőben?: miért ne engedné? (Ez egyébként sem a "stabilitás" kategória)"

    Utána kapcsold vissza vakon :) Itt nincs visszaszámláló, ami visszaállítja neked, mint a konkurens rendszerben. Elcseszted, úgy marad. Tudom ez a user error kategória. Nekem azt tanították viszont, hogy a legjobb rendszer erőssége, hogy beton stabil és a hülye sem tudja hazavágni... Hát ez itt ugye nem megy. Egy klikk és vége a történetnek...

    "- drag&drop + kuka: ez az adott desktop environment jellemzője. A d&d amúgy valóban nem egységes."

    Itt sajnos nem nagyon van. Konkrétan a 0 felé konvergál a használata... Megint ott tartunk, hogy többet vár az ember egy GUI-tól, mint ez. Keserűen csalódik, aki azt hiszi, hogy van értelme hiú ábrándokat szőni, hogy valamit be tud dobni egy mappába... Irány a Terminál...

    Ezt a rendszert úgy ahogy van le kéne bontani és alapjaitól újragondolni ezt a kezelőfelületet... Én biztos nem engedtem volna át a béta teszten így. Legalább ami nem működik vagy bugos azt ne hagyták volna egyáltalán benne. Mert az alapok rendben vannak, csak a körítés... nos az ugye egy másik történet...

    [ Szerkesztve ]

  • Keeperv85

    nagyúr

    válasz kispx #14649 üzenetére

    Lejárt a szerkesztési időm mire sikerül lekapni. Nincsen a jobb klikk menüben ilyesmi. Ha esetleg igényt tartasz rá megmutatom, hogy a mappákon sincs. Tudom hogy kell parancsikon létrehozni, csak messze nem kényelmes a gedit-ben mindent begépelve...

    Az LXDE jobb klikk menüje. Felül látható, hogy "szerencsére" a magyar nyelvet a felső menüpont elhajtja még. Tartalmazza a fordítás, de sajnos nem használja a főprogram. Mellesleg ez a PCManFM 0.9.9 BÉTA (!!!) hibája, ami nem nagyon értem miért kellett beletenni fő fájlkezelőnek ebbe a rendszerbe...

  • Keeperv85

    nagyúr

    válasz kispx #14657 üzenetére

    Bah.. mappa vagy üres fájl. :) (Ennyire nem vagyok hülye, még ha úgy is néz ki esetleg... :DDD )

  • Keeperv85

    nagyúr

    válasz kispx #14659 üzenetére

    Biztos ugyan az? Nem nyúltam a programba, mielőtt valaki megkérdezné, "gyárilag" ilyen.

    [ Szerkesztve ]

  • Keeperv85

    nagyúr

    válasz ViZion #14662 üzenetére

    Komolyan: a swap-hiba esetleg abból lett, hogy a rendszerre bíztad mit-hova, esetleg rosszul állítottad be

    Köszi, legközelebb majd körültekintő leszek és remélhetőleg észreveszem azt a kis rejtett opciót, ami nem tűnt fel. Nem kellet volna egy figyelmeztetést azért legalább megejteni? :D

    ha ennyire vágod, akkor Fstab-ban kb. 5 perc és minden oda csatolódik, ahová szeretnéd.

    # / was on /dev/sda1 during installation
    UUID=60df41bb-24b4-40c8-ace3-887f38d6b108 / ext4 errors=remount-ro 0 1
    # swap was on /dev/sda2 during installation
    UUID=a8ca0ad1-0592-4c00-8d49-9099723b30aa none swap sw 0 0

    Én nem látom hol kértem arra, hogy bármit is csatoljon még az egy darab HDD egyetlen aktív partícióján kívül, amin jó maga helyezkedett el. Illetve ezt swap partíciót már én csináltam, mert nem igazán volt nyerő a 280 GB-os előd :DDD

    Ehhez képest az SD kártyákkal kutya kötelességének érzi a felcsatolást. Ezzel nem is lenne semmi gond, ha...

    [link]

    ..ha nem játszaná el ezt minden egyes fájlkezelővel. Gondoltam tegnap biztos hülye vagyok és feldobtam az asztali gépre is. Meg sem lepett, hogy ugyan ez a történet. Valami itt pedig nem 100.

    Parancsikon: hát nincs d&d?

    Van, de messze nem teljes sajnos. Az asztalra húzás pl. nem megy. Sajnos mivel 30-40 fájl is kell egy-egy dologhoz néha kéne a d&d, de lehet nélküle élni.

    Esetleg nem kapcsoltad ki, hogy a fájlkezelő kezelje az asztalt?

    Nincs ilyen beállítási lehetősége. Kicsit fapados szerencsétlen.Igaz az volt a célja, hogy gyors legyen és kis gépeken is elfusson.

    LXDE magyarítás nem tökéletes? Bizony, ez egy közösségi dolog, tessék bedolgozni :D esetleg XFCE vagy más DE-t ajánlanék.

    A lokalizációs modul nem közösségi rész, vannak rá hivatalos személyek megbízva. Én pl. agyhalált halok a magyarban a szenvedő szerkezettől, de ebbe ne menjünk bele. Ha javítani szeretnéd azzal számolni kell, hogy a hivatalos ágból érkező frissítés a sync alatt egyből kiüti a sajátodat, ezért a reviwerek el szokták hajtani a legkisebb próbálkozást is. Egyébként az utolsó képen, ahol a jobb klikkes menü van: ott nem hiányzik a fordítás. Ott valami baja van a PCManFM 0.9.9-esnek. Még nem építettem újra, hogy belenézzek, kicsit szűkösek az erőforrásaim. :DDD (Erről kicsit később...)

    Kártyák le- és felcsatolása is kapcsolható...

    Megosztanád velem hol találtál ilyen beállítást? :) Átnéztem vagy 200 oldal doksit hozzá, végig túrtam az összes LXDE-vel kapcsolatos fórumot, de nem találom. Igen, az umount tényleg nyerő, csak nem ajánlott elfelejteni. Egyébként nem tettem semmit a kártyára, direkt nem nyúltam hozzá :)

    Miért nem nézel nagyobb asztali környezetet? Gnome Shell vagy Cinnamon esetleg?

    Mert ez csak egy pici netbook. Egy Asus 1011px. Fentebb írtam, hogy kicsit kevés az erőforrás. Hát igen: itt komolyan spórolni kell. Egyébként a Mint-LXDE és az LXDE alap is más. A Mint verzióból csak a font készlet kellene, mert az alap verziót a 10'-es monitoron képtelenség elolvasni, de még nem házasítottam össze őket. :)

    Végső esetben: használj Windowst... nem kötelező a Linux, ez a szép.

    Nem kérem köszönöm. Nincs hozzá erőforrásom és nem mennek rajta compilerek.

    [ Szerkesztve ]

  • Keeperv85

    nagyúr

    válasz Rimuru #14664 üzenetére

    Nos, ez egy igen hasznos tanács volt, ugyanis pont meg sem fordult a fejemben hogy s fájlkezelő csatolja fel automatikusan, nem a rendszerindítási folyamat része. Kikapcsoltam. Szuper. :R

  • Keeperv85

    nagyúr

    Üdv/sziasztok!

    Akadt egy "kis" gondom Mint 18 alatt SeLinux ügyben.

    Adott egy másik gép, azon Ubuntu 14.04 van, terminalban megadom neki ezt:

    chcon u:object_r:system_file:s0 Settings.apk

    Gond nélkül megy...

    Nem úgy Mint alatt..

    Ott egyből kapom a:

    chcon: can't apply partial context to unlabeled file..

    ...hibát.

    Próbáltam már h és t kapcsolóval is, akkor a:

    chcon: invalid context: ‘system_u:object_r:system_file’: no such file or directory

    ...jön...

    Mit kéne vajon megpróbáljak még? :(

    [ Szerkesztve ]

  • Keeperv85

    nagyúr

    válasz Mr Dini #24324 üzenetére

    sudo seinfo --all

    Ezt a kimenetet adja:

    [link]

    "Természetesen" nem ismeri az Android alatti jogokat.... :(((

    Azt hiszem nekem ennyi elég is volt a Mint-ből, inkább telepítek még időben egy Ubuntu alapot, vagy egy Debiant, mielőtt kitépném a maradék hajam, mire beállítom... :W

  • Keeperv85

    nagyúr

    válasz Keeperv85 #24325 üzenetére

    Áááá... :W

    Nos... Pár apróság:

    chcon 8.21-es > tökéletesen működik 12.04-től felfelé. Mint alatt is. IDE tettem, hátha másnak is kell.

    Valószínűleg a 14.04 volt az utolsó Ubi, amibe még ez került,az újabb verziók Androidhoz nem jók, mert a user jogokat nem jól állítják be...

    A másik fontos tanúság: SOHA ne telepíts utólag SeLinux-ot, ha még látni akarod az Android-féle jogokat! Ha megteszed, az utóbbi képen látható "unlabeled" kijelzés lesz a "jutalom"! Valószínűleg azért, mert alapban permissive selinux települ, Androidon viszont enforced mode van. Ez nem 100%, csak egy sejtés. Ha megpróbálod átállítani utólag, akkor (legalábbis nálam tuti) elfekszik a grafikus meghajtó.... :Y

    Tehát, ha valaki Ubi/Mint alól Androidot mókol: csak a chcon-t cseréljétek vissza:

    sudo cp chcon /usr/bin/
    sudo chmod a+x /usr/bin/chcon

    Menni fog utána, ahogy kell neki...

  • Keeperv85

    nagyúr

    Sziasztok!

    Egy szóban is össze lehetne foglalni mi a gond: egérkurzor remegés.

    Bővebben: csak Ubuntu alatt, de itt borzalmasan remeg a kurzor random irányokba a touchpad használatakor. Hardverhiba szinte kizárt: Windows alatt tökéletes!

    Igen: DELL. Igen: tudom... "normális", ha ilyen... Nem: nem az! Windows alatt képes rendesen kezelni. Tudom: akkor használjam azt. NEM! Szeretnék a végére járni, mi a búbánat van elrontva Ubuntu alatt, de eddig semmi érdemlegest nem találtam...

Új hozzászólás Aktív témák