Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Keeperv85

    nagyúr

    Üdv!

    Már most így a pozt elején szeretném megjegyezni, mielőtt kitör a felháborodás, hogy tényleg nem trolkodni jöttem >> csak elmesélni néhány dolgot, ami miatt tegnap igencsak kiakasztott a Linux Mint.

    Még itt az elején szeretném megjegyezni, hogy jól tudom, hogy ezek a dolgok kerülőúton megoldhatóak, pl. terminál alól két órát Googlera cuppanva, de úgy érzem ez nem mentesíti ezt a rendszert ezek alól a hibák alól. Továbbá az sem érdekel milyen jogi okai vannak egy-egy ilyen problémának, tehát melyik szabványt kéne kölcsönlopni hozzá.

    Lássuk:

    Adott egy kis Asus 1011px. Rajta a Linux Mint 12 LXDE. Minden szép is lehetne, de... Elsőre feltörölte a biztonsági mentésekkel tele meghajtóm, mert magától létrehozott egy swap partíciót, na ná hogy pont oda... sebaj. Semmi gond, elnéztem. Lehet user error és én nyomtam véletlen a kérdés közben tovább, de ami sok az sok...

    A kis gépben van egy kártyaolvasó, benne pedig egy 4GB-os Kingston kártya. Ahányszor a drága rendszerem bootol, annyiszor kutya kötelességének érzi, hogy ezt a kártyát mountolja fel, de mikor áll le, akkor bezzeg nem választja le. Ettől most kb. ez második kártya, ami lassan de biztosan megköszöni a közreműködést és jobb létre szenderül... rajta a cuccaimmal. Miért hagyom benne? Mert ide vettem, nem a vitrinbe nézegetni....
    Erre már nem is vagyok igazán kiakadva, de azt a logikát soha sem fogom megérteni, hogy a HDD-m második partícióját vajon miért kell ehhez képest mindig kézzel felcsatolni...Most akkor vagy automountoljon mindent, vagy semmit, ami nem a rendszer része, de ez így semmit nem ér. Tovább megyek: pendriveok. Hozzájuk sem nyúl kérés nélkül. Bezzeg a külső kártyaolvasó... azt szereti...

    Még ezt is lenyeltem volna. Nem is teszek említést a hiányos magyar fordításról, mert nem mérvadó, lényegében amúgy is angolul használom inkább, mert csapnivaló.

    De hogy ahhoz, hogy ha ki akarok tenni egy tetves parancsikont el kell indítani a terminalt... na ez sok. Ennyire nem megy srácok? :U Ennyit nem sikerült több mint 20 év alatt megoldani? Ez még az utolsó fos Windows 3.1-ben is ment. Mindjárt ennyi erővel kapcsoljuk ki a GUI-t, mert az sem kell többet. Jó a Terminal végül is, az többi csak felesleges körítés, nemde? :U

    Ehhez már csak a hab a tortán:

    [link]

    Ezt a videót nem én csináltam, de tény: ilyen. Nálam is ilyen. Mindenhol ilyen. Tudom: ingyenes rendszer, fogjam be a pofámat és használjam így vagy írjam felül a kódot.

    Nem srácok, ez nem így megy! Ezt a bughalmazt nem adtam volna ki már csak szégyenből sem a kezemből. A pofám leszakadna, ha én ilyet saját munkakén kiadnék. Béta teszt? Az minek mi?

    Ezek után miért jön minden kedves Linux user azzal, hogy a világ legstabilabb rendszere? Simán kifagyasztom a legegyszerűbb kicsomagolással! Elég neki egy 20 GB-os tar, jobb katt, bontsd ki kombó...

    Az is stabilitás példája, hogy olyan banális hibák vannak benne, hogy minden további nélkül megengedi, hogy kikapcsold az egyetlen monitorod a kezelőben? Az is arra vall csupán, hogy a drag&dropp itt csak felületes álmodozás szinten van? Az is, hogy ugyan van "kuka", de annyit nem lehet megcsinálni, hogy ha beledobsz valamit, akkor jelezze hogy van benne valami? (Tudom mocskos Windowsos húzzon már el a francba hogy ilyeneket akar...)

    Ami a legrosszabb, hogy szeretek programozni és azt itt érdemes, mert kinyírták a Windows felé az összes törekvést. Androidot fordítgatok, ami oda nem vihető át. Így nem szabadulok meg semmi módon.

    Tudom én >> "Van ám 13-as kiadás!"... Ja, az van. Az alatt összeomlik az Android build bot, mert az még nincs az Ubi 12.04-es rendszerre átírva....

    Miért nem másik Linux? Azért mert cseppet sem egyszerű ide a telepítés. Kell a telepítő, egy külön progi ami összerakja, egy üres SD kártya, egy mentés a cuccaimról, de lehet a másik disztró is szar... Nem azért de ez így.. na szóval érti, aki érti... nem is tudom minek írtam le, csak úgy éreztem muszáj "kiírni" magamból... Elnézést kérek mindenkitől.. :(

Új hozzászólás Aktív témák