-
PROHARDVER!
Mára a ProHardver!/IT.News Fórum is nagylétszámú Linuxban jártas taggal büszkélkedhet. Nehéz szinteket felállítani egy olyan rendszer ismeretében, ami annyira sokrétű, hogy teljesen szinte lehetetlen megismerni minden egyes részét. Azt azonban mindenki tudja, hogy kezdő-e vagy sem. Elsősorban nekik szólnak az alábbiak, de érdemes mindenkinek elolvasnia, mint útjelző táblát.
Új hozzászólás Aktív témák
-
bambano
titán
válasz
Speeedfire #20001 üzenetére
erre való a pont vagy másnéven source parancs.
akik nem tudnak jó megoldást, azokra ne hallgasstehát a .profile-odban vagy:
. /etc/init.d/proxy start
vagysource /etc/init.d/proxy start
de igazából helyesebb lenne valamilyen más jel alapján kitalálni, hogy van-e proxyd, és az alapján beállítani a környezeti változókat.
(#20004) -Zeratul-: ha a /etc/profile-ból hívja, globálisan érvényes lesz.
-
válasz
Speeedfire #20001 üzenetére
Az export LEFELE exportal, vagyis ha meghivsz egy masik shellt az initscriptedbol, ott fog latszodni a valtozo.
FELFELE nem mukodik, vagyis hogy az ot meghivo script valtozoit nem tudja megvaltoztatni.
Igazabol jo megoldast nem tudok, van az, amit fent -Zeratul- is irt, hogy a . paranccsal hivod meg a scriptet, aminek a hatasara nem indul uj shell a vegrehajtasara, hanem az aktualis ertelmezi, de igazan ez se segit rajtad, mert ez nem az egesz rendszeren allitja at a valtozo erteket, csak abban a terminalablakban, ahol meghivtad.
Ha nekem kellene megoldani ezt, akkor raknek egy proxyt a sajat gepemre, mindent odairanyitanak es annak az egy proxynak a beallitasait bizergalnam.
-
bpx
őstag
válasz
Speeedfire #20001 üzenetére
Azt, hogy a scripten belül hiába mondasz exportot, az a hívóhoz nem jut el alapértelmezetten, csak ha direkt úgy hívod:
$ cat x.sh
export HELLO=A
$ ./x.sh
$ echo $HELLO
$ . ./x.sh
$ echo $HELLO
ADe ettől még ugyanúgy nem lesz globálisan érvényes.
Új hozzászólás Aktív témák
- Milliókkal olcsóbb a Model Y Standard Magyarországon
- Linux kezdőknek
- Mibe tegyem a megtakarításaimat?
- Milyen TV-t vegyek?
- exHWSW - Értünk mindenhez IS
- Audi, Cupra, Seat, Skoda, Volkswagen topik
- Kezdő fotósok digitális fényképei
- BestBuy topik
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Windows 11
- További aktív témák...
- Designer 4K Monitor - BenQ PD-2700-U
- LG 45GR95QE - 45" Ívelt OLED / 2K WQHD / 240Hz 0.03ms / NVIDIA G-Sync / FreeSync Premium / HDMI 2.1
- Telefon felvásárlás!! iPhone 15/iPhone 15 Plus/iPhone 15 Pro/iPhone 15 Pro Max
- Új akksi! DELL Precision 5540 Workstation i7-9850H Nvidia Quadro T1000 16GB 512GB 15.6 1év garancia
- Bomba ár! HP ProBook 645 G3 - AMD A10-8730B I 8GB I 256SSD I 14" HD I Cam I W11 I Garancia!
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest