Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dißnäëß

    veterán

    Sziasztok, újra én. Úgy látszik, problémamegoldós hétvégét ütemeztem be magamnak :D

    1. van egy néhol jó, néhol kevésbé jó HDD-m. Szeretném törölni. Milyen eszközzel vagy paranccsal tudom úgy teleírni random adattal (de lehet tőlem 0 is), hogy a problémás szektorokon ne álljon le lassúzni, próbálkozni, erőlködni, hanem ha instant nem megy, skip, átlépte, annyi, megy a következőre.

    Se a HD Sentinel Windows alatt, se a DD linux alatt (zero-ból vagy urandom-ból) nem képes erre, beleállnak a rosszabb szektorokba, elpöcsölnek, végül sikerül és tovább lépnek - a következőre. Sebesség leesik a béka se**e alá nyilván.. aztán újabb jó rész következik és újra szárnyal az írás.

    Gyanítom, ez valami low level paraméter módosítást igényel, hátha Linuxban van erre megoldás (friss Debian Testing-em van). Szóval a vezérlő (?), kernel (?) ne erőlködjön: ami nem megy, skip, maradhat úgy. Ennyi a lényeg. (És akkor randommal írom, ez már eldőlt).

    Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

Új hozzászólás Aktív témák