- Milyen TV-t vegyek?
- Plazma TV topic
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- Apple MacBook
- Házimozi haladó szinten
- Szünetmentes tápegységek (UPS)
- ThinkPad (NEM IdeaPad)
- Mégis mi értelme az Xbox PC-nek, ha limitálja a hardverválasztékot?
- Azonnali processzoros kérdések órája
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
-
PROHARDVER!
Mára a ProHardver!/IT.News Fórum is nagylétszámú Linuxban jártas taggal büszkélkedhet. Nehéz szinteket felállítani egy olyan rendszer ismeretében, ami annyira sokrétű, hogy teljesen szinte lehetetlen megismerni minden egyes részét. Azt azonban mindenki tudja, hogy kezdő-e vagy sem. Elsősorban nekik szólnak az alábbiak, de érdemes mindenkinek elolvasnia, mint útjelző táblát.
Új hozzászólás Aktív témák
-
#68216320
törölt tag
bambano: Sajnos a BIOS-ban semmi VGA kikapcsolási lehetőség nincs. Kizárólag az IGP Fix RAM méretét lehet állítani.
Nem az a gond, hogy nem tudom feltenni az Ubuntu-t. Felraktam billentyűzettel navigálva a telepítőben. Elindul, belépek, de ugyanez az anomália van. Felrakom vele a zárt Nvidia-375 driver-t a hivatalos repo-ból, hogy nem az xorg-os legyen, de semmi változás.
Véletlenül vettem észre, hogy amikor a settings-ben vagyok és ott bármire kattintok a megnyitott új ablak azért inaktív, mert az alattalévő ikonjait kattintgatom.
Példa: Settings/Updates - próbálnám a füleket az ablakban váltani, de az alatta lévő ablakban a Display ikonra kattintok.Billentyűzettel viszont a felső, megnyitott ablakban navigálok. Ezt az ablakot kizárólag Alt+F4-el tudom bezárni.
Az alsó ablakot (Settings) akkor be tudom zárni kattintással, ha előtte a TopBar-on a jobb felső sarokban a kilépésre megyek. A legördülő menüsor valahogy helyreteszi picit a dolgot. Viszont ez is max 2-3 alkalommal működik, utána csak a billentyűzet marad.Viszont az a durva, hogy nem csak Ubuntu-val jön elő a probléma. Mint és Elementary hasonlóan viselkedik.
Van a gépben egy Asus I2C Tapipad. Gondoltam hátha ez okoz problémát, debug módban indítva valamelyik distro erre jelzett problémát, ezt véletlenül a BIOS-ban le lehet tiltani. Tiltva van, de nem javult a helyzet így sem. Mondjuk lehet ez a tiltás sem fullos.
Ezen a gépen a W7 telepítő is ACPI error-t dob, kizárólag W8-10 megy rajta. Előbbin a tapipad 95%-os csak, utóbbira van rendesen driver, de a hideg ráz ezektől az OS-ektől.
Új hozzászólás Aktív témák
- World of Tanks - OFF topic
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Xiaomi 15 - kicsi telefon nagy energiával
- Milyen autót vegyek?
- Autós topik
- Elektromos autók - motorok
- Milyen TV-t vegyek?
- Motorolaj, hajtóműolaj, hűtőfolyadék, adalékok és szűrők topikja
- Kézbe fogható paradoxon lett az iPhone Air
- Gyúrósok ide!
- További aktív témák...
- Adobe Előfizetések - Adobe Creative Cloud All Apps - 12 Hónap
- Windows 10/11 Home/Pro , Office 2024 kulcsok
- Játékkulcsok a legjobb áron: Steam
- Windows, Office licencek kedvező áron, egyenesen a Microsoft-tól - Automata kézbesítés utalással is!
- Game Pass Ultimate előfizetések 4 - 19 hónapig azonnali kézbesítéssel a LEGOLCSÓBBAN! AKCIÓ!
- Lenovo ThinkPad Z13 G1 (ELKELT)
- Gamer PC-Számítógép! Csere-Beszámítás! I5 12400F / RTX 3070 8GB / 32GB DDR4 / 1TB SSD
- Bomba ár! Dell Latitude E6430 - i7-3540M I 8GB I 320GB I HDMI I 14" HD+ I Cam I W10 I Garancia!
- Eladó szép állapotú Samsung S10+ 8/128GB / 12 hó jótállás
- Iphone 12 Mini 64GB // Számla + Garancia //
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest