Hirdetés
- Kompakt, mégis egyszerűen fejleszthető barebone géppel jelentkezett a Shuttle
- 100 Hz-et tud az ASUS dokkolóval kombinált, ultraszéles monitora
- Egyre inkább szoftverrel segítene a Core CPU-k teljesítményén az Intel
- A szuperintelligencia még odébb, a szuperapp már közel
- Ha Darwinra hallgat az AI, nehéz lesz megállítani
-
PROHARDVER!
Mára a ProHardver!/IT.News Fórum is nagylétszámú Linuxban jártas taggal büszkélkedhet. Nehéz szinteket felállítani egy olyan rendszer ismeretében, ami annyira sokrétű, hogy teljesen szinte lehetetlen megismerni minden egyes részét. Azt azonban mindenki tudja, hogy kezdő-e vagy sem. Elsősorban nekik szólnak az alábbiak, de érdemes mindenkinek elolvasnia, mint útjelző táblát.
Új hozzászólás Aktív témák
-
N0zer0
senior tag
válasz
_Dumber_
#20710
üzenetére
A gyakorlatban nincs hátránya. Ahogy kék luficet írja, a konténerfájl elméletileg töredezhet létrehozáskor, de gyakorlatilag nem nagyon szokott. Másrészt elvileg a rendszernek dupla munka, mert a swap fájlban lévő adatokat íráskor ext4-re is le kell képeznie, de ez is észrevehetetlen plusz terhelés. A gyakorlatban a két megoldás sebességügyileg 0,000001%-ban különbözik. A swap konténerfájl sokkal rugalmasabb, én is azt fogok használni Arch alatt, sokkal kényelmesebben lehet növelni és csökkenteni, mint egy partíciót vagy egy LVM logikai kötetet.
A swap konténerfájlban épp úgy swap fájlrendszer van, mint egy swap partíción. Épp úgy kell a konténerfájlt is felcsatolni, mint egy partíciót (mount, /etc/fstab, satöbbi), olyan, mintha egy swap partícióról készült képfájl lenne. Épp úgy, ahogy egy bootolható linuxos iso-ban sem ext4 van, hanem épp olyan iso-fájlrendszer, mint egy telepítő CD/DVD-n. Persze ezt most nem neked írom, hanem csak úgy, ismeretterjesztő jelleggel, mert sokan nincsenek tisztában ezzel a dolgokkal, főleg windowsos felhasználók.
Sőt, ilyen a WUBI-val telepített Windows melletti Linux. Az NTFS fájlrendszeren tárol fájl, amiben rendes linuxos fájlrendszer van. Igaz ez kicsit jobban lassít, nem a dupla munka miatt, hanem a linuxos NTFS driver egy kicsit munkásabban kezeli az NTFS-ses lemezműveleteket, de szerintem egy mai gépnél nem vészes, mintha titkosítva lenne a cucc, nem lassít sokat. Én kezdők esetén a WUBI-s megoldást preferálnám, úgy nem barmolják szét a partíciókat, könnyebben eltávolítható a cucc, csak a WUBI-s módszer inkább nem szokott menni, mint igen.
Új hozzászólás Aktív témák
- Xiaomi 15T Pro - a téma nincs lezárva
- Autós topik
- Graphics: Telefonvásárlási kálváriám....avagy clickbait cím: Horror a hardveraprón
- Mibe tegyem a megtakarításaimat?
- Nos igen, ilyen is lehet egy notebook…
- Íme az új Android Auto!
- AliExpress tapasztalatok
- Óvodások homokozója
- E-book olvasók
- Fujifilm X
- További aktív témák...
- Windows 10 11 Pro Office 19 21 Pro Plus Retail kulcs 1 PC Mac AKCIÓ! Automatikus 0-24
- Game Pass Ultimate előfizetések 3 - 36 hónapig azonnali kézbesítéssel! 13 hónap ultimate - 50.000 ft
- Windows 10/11 Home/Pro , Office 2024 kulcsok
- Kaspersky, BitDefender, Avast és egyéb vírusírtó licencek a legolcsóbban, egyenesen a gyártóktól!
- Számlás!Steam,EA,Epic és egyébb játékok Pc-re vagy XBox!
- Bomba ár! Lenovo X13 G1I - i7-10G I 16GB I 512SSD I 13,3" FHD Touch I Cam I W11 I Gari!
- Azonnali készpénzes AMD Ryzen 1xxx 2xxx 3xxx 5xxx processzor felvásárlás személyesen / csomagküldés
- Apple iPad A16 128GB, Wi-Fi, Újszerű, 1 Év Garanciával
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad T14 G1i - i5-10G I 16GB I 256GB SSD I 14" FHD I Cam I W11 I Garancia!
- AKCIÓ! Inno3D iChill X3 RTX 3080 Ti 12GB videokártya garanciával hibátlan működéssel
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest

