Hirdetés
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- Milyen monitort vegyek?
- Ügyesen előzi meg a 12V-2x6 tápkonnektor leégését a Dell
- Dell notebook topic
- Fejhallgató erősítő és DAC topik
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- Home server / házi szerver építése
- TCL LCD és LED TV-k
- Azonnali VGA-s kérdések órája
- AMD Ryzen 7 / 5 / 3 1***(X) "Summit Ridge" (AM4)
-
PROHARDVER!
Mára a ProHardver!/IT.News Fórum is nagylétszámú Linuxban jártas taggal büszkélkedhet. Nehéz szinteket felállítani egy olyan rendszer ismeretében, ami annyira sokrétű, hogy teljesen szinte lehetetlen megismerni minden egyes részét. Azt azonban mindenki tudja, hogy kezdő-e vagy sem. Elsősorban nekik szólnak az alábbiak, de érdemes mindenkinek elolvasnia, mint útjelző táblát.
Új hozzászólás Aktív témák
-
rt06
veterán
ujabb bukkanoba utkoztem a xen-nel valo kuzdelmem soran
pci passthrough-val szeretnek az egyik vm-nek atadni par eszkozt, konkretan ket vezetekes es egy vezetek nelkuli halokartyat
az eszkozoket elrejtem a dom0 elol, ekkor latszanak is, mint domU-hoz rendelheto eszkozok
ha a hozzarendelest kezzel csinalom meg, mikor fut a vm, akkor minden szep es jo, azok megjelennek es mukodnek rendesen
viszont ha a domU konfigjaban allitom be, hogy hasznalja a kivant eszkozoket, csak az elso lesz elerheto a domU-ban (lspci-ben, /sys/class/net-ben sem latszik), viszont a dom0-ban egyik sem jelenik meg, mint csatolhato eszkoz (xl pci-list-assignable-devices), sot, kivulrol ugy latszanak, mintha csatolva lennenek (xl pci-list <vm neve>)a domU konfig vonatkozo sora az alabbi:
pci = [ '02:01.0', '02:02.0', '06:01.0' ]a domU dmesg-je nem mutat semmilyen hibat, a masodik es harmadik eszkoz semmiyen formaban nem kerul emlitesre (az elso igen, eloszor, hogy csatolasra kerul, aztan pedig, mikor betoltodik hozza a megfelelo driver)
van barkinek otlete, hogyan oldhatnam meg a dolgot?
Új hozzászólás Aktív témák
- Játékkulcsok olcsón: Steam, Uplay, GoG, Origin, Xbox, PS stb.
- Számlás!Steam,EA,Epic és egyébb játékok Pc-re vagy XBox!
- Kaspersky, BitDefender, Avast és egyéb vírusírtó licencek a legolcsóbban, egyenesen a gyártóktól!
- Eredeti Microsoft termékek - MEGA Akciók! Windows, Office Pro Plus, Project Pro, Visio Pro stb.
- Microsoft és egyéb dobozos retro szoftverek
- HP 150W töltők (19.5V 7.7A) kis kék, kerek, 4.5x3.0mm
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 7700X 32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- Macbook Air M3 15" 16GB 256GB 100%
- AKCIÓ! Microsoft XBOX Series X 1TB SSD fekete játékkonzol garanciával hibátlan működéssel
- DELL UltraSharp U2722DE 27" monitor QHD LCD IPS 27% ÁFÁs
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest

