- Milyen videókártyát?
- NVIDIA GeForce RTX 5070 / 5070 Ti (GB205 / 203)
- Hisense LCD és LED TV-k
- Milyen széket vegyek?
- Autós kamerák
- Alienware notebook topik
- Öt hibát korrigál a GeForce driver gyorsjavítása
- Milyen házat vegyek?
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
-
PROHARDVER!
~ Kamaszkorunk legszebb focicsapatai ~
Új hozzászólás Aktív témák
-
DeathAdder
veterán
Na Henderson szerdára egy sürgősségi értekezletre hívta össze a PL csapatkapitányait, hogy reagáljanak a Szuperliga tervezetére.
Még majd a vak focisták fúrják meg az egészet
Ugyanakkor Borisz ma találkozott a hat "szakadár klub" szurkolói csoportjának képviselőivel, és azt ígérte nekik, egy törvénnyel meg fogja akadályozni a Szuperliga létrejöttét
A PL maradék 14 csapata pedig egyhangúlag elutasítja a Szuperliga-tervezetet. Ezeknek semmi se jó, a project big picturet is megfúrták októberben, de azért a vastag százmillókat amit a top6-nak köszönhetnek és igazságosan elosztják a ligában azt köszönik szépen zsebrevágják.
-
DeathAdder
veterán
BREAKING: All Champions League and Europa league games have been canceled temporarily. [BBC]
BREAKING: Real Madrid, Chelsea and #ManCity are likely to be kicked out of this season's #UCL. [via @MikeKeegan_DM] <- ezt azért tán nem, bár a retorzió azonnali lehet
-
DeathAdder
veterán
válasz
Richard! #145656 üzenetére
szerk. iszonyú pénzekről van itt szó
The new annual tournament will provide significantly greater economic growth and support for European football via a long-term commitment to uncapped solidarity payments which will grow in line with league revenues. These solidarity payments will be substantially higher than those generated by the current European competition and are expected to be in excess of €10 billion during the course of the initial commitment period of the Clubs. In addition, the competition will be built on a sustainable financial foundation with all Founding Clubs signing up to a spending framework. In exchange for their commitment, Founding Clubs will receive an amount of €3.5 billion solely to support their infrastructure investment plans and to offset the impact of the COVID pandemic.
szerk2: BREAKING: Liverpool have quit the European Club Association. Effectively no longer part of FIFA or UEFA. #awlfc [telegraph]
-
DeathAdder
veterán
hivatalos weboldal: https://thesuperleague.com/
A lebonyolítás olyan, hogy tényleg csak a legjobb nyerheti meg, tehát előre borítékolható, hogy pl. egy mostani Arsenalnak nulla esélye lenne.
A Premier League-nek pedig mint olyannak ezzel vége van (ahogy a többi topbajnokságnak is nyilván).
-
DeathAdder
veterán
The 20 clubs likely include Bayern, Dortmund, Leipzig, Sevilla, Napoli, Ajax, and two of Paris, Porto, Benfica, Lyon, Roma.
14-en áll jelenleg a mutató, a Bayern és Porto is csatlakozik dailymail szerint, a Lipcse még nem kapott meghívót, de jelezték hogy ők is mennének.
-
DeathAdder
veterán
hát ezért megérte reggelig várni
12 klub megalapította a Szuperligát, a jövőben további három alapító klub fog csatlakozni a már meglévő 12-höz. Az alapító klubok közös együttműködésre készülnek az UEFA-val és a FIFA-val.
A háború megkezdődött.COMUNICADO OFICIAL
12 football clubs today jointly announced an agreement competition, the Super League.
AC Milan, Arsenal , Atlético, Chelsea, Barcelona, Internazionale, Juventus, Liverpool, Manchester City, Manchester United, Real Madrid and Tottenham have all joined.
"Three more clubs are expected to join as Founding Clubs before the inaugural season, which is expected to start as soon as possible.
In the future, the Founding Clubs look forward to consulting with UEFA and FIFA in order to work together". #SuperLeague
szerk
-
DeathAdder
veterán
válasz
atee_13 #145629 üzenetére
Játékos dönthet majd hogy focizik a szuperligában a legjobbak között heti 250 ezerért, vagy játszik szeretett válogatottjában ingyen, vagy a Fulhamben, de ha kibannolják a topcsapatokat a bajnokságból akkor Fulhamék is kegyetlen megszívják, mert az a 6 csapat akit kiraknának teszik ki a marketing bevételek 90%-át, hogy aztán igazságosan elosztva 20 csapat között a Fulham megvehesse Serit, meg Mitrovicot 60 millióért.
Top 6 nélkül ezeknek annyi lesz, mert a kutya nem lesz rájuk kíváncsi.
Arról nem beszélve hogy az UEFA saját magát bannolná inkább, ha komolyan gondolják, hogy kitiltják a szuperligás játékosokat.
Az inkább egy érdekes kérdés hogy mit szólnának a helyi szurkolók ehhez, ha nem lesz több városi derbi, rangadó az ősi riválissal, és hazai kupák.
-
DeathAdder
veterán
válasz
Citroware #145628 üzenetére
Persze, ezért fogják előbb utóbb beadni a derekukat, már ha tényleg lesz valami ebből, egyelőre kivárnak.
Ha másra nem is arra biztosan jó ez, hogy elindít egy változást amire már régóta szüksége lenne a focinak, illetve az uefának a kezéből is kikerülne egy nagyobb hatalom.
-
DeathAdder
veterán
válasz
Citroware #145625 üzenetére
A PSG, Bayern is valószínűleg pont azért nem ment eddig bele. Alapvetően az angol és olasz top csapatoknak jelentene ez nagyobb lökést, mert ezekben a bajnokságokban kell leginkább megküzdeni a kiadó BL helyekért.
A spanyoloknál akármennyire is elszarod a szezont nemhogy a top4-ben, hanem dobogón leszel, a franciáknál a PSG-nek dettó, a németeknél Bayernnek is bérelt helye van a BL főtáblán, hazai konkurenciájuk gyakorlatilag nincs.
Így ezeknek a kluboknak nem lenne akkora biznisz a Szuperliga, mert nemhogy a BL helyük garantált, hanem minimum a nyolcaddöntő, de sokkal inkább a legjobb 8, mert a bajnokság vitorlázva is megvan.
Ha nem lenne állandó garantált BL részvételük, ők is simán beszálltak volna már, bár még beszállhatnak, a sziti is beadta a derekát. Bár ott szerintem inkább az volt az aggály hogy az UEFA testületbe is már be vannak építve az emírbébik.
-
DeathAdder
veterán
válasz
Datsyuk #145607 üzenetére
Rohadt sok pénzt fog hozni, cserébe viszont lehet bízni egy fizetési sapkában. Az meg hogy az olajosoknak egyelőre kevésbé tetszik, arra enged következtetni hogy nem olyan ördögtől való dolog ez a szuperliga
Meglátjuk. még nagyon zavaros minden, mindenesetre nagyon tetszik ahogy remeg az uefa most ezen és erkölcsről papol, meg kapzsiságról
-
DeathAdder
veterán
válasz
ZavaBalazs #145597 üzenetére
A Bayern és a PSG nem támogatja, remélem a húgyos UEFA-t beszántják ezzel, marhára tudnék örülni neki
a mocsadékok ezt megakadályozandó igyekszik a sorozatait megújítani, és holnap jelentenék be, hogy 2024-től 36 csapatos lesz a BL főtáblája, és minden csapatnak 10 csoportmeccset kell ezentúl vívnia. Viszont egyre inkább úgy tűnik, csak idő kérdése az új sorozat létrejötte
-
DeathAdder
veterán
válasz
gabross #145547 üzenetére
Jaja, nem azzal volt a gond nála, csak simán azt feltételezték hogy ő nem az a szint ahova a cselzi el szeretne jutni, nos hát jelenleg elég magas szinten űzik a fodbalt, és Mount az egyik legjobb.
Nagyon durva hogy a homály Lampard féle cselziből mit kihozott Tücsök bő 2 hónap alatt ilyen erőltetett menetben. Jár neki a kalapemelés.
Megérdemelne egy normális klubot
-
DeathAdder
veterán
Jövőre a cselzi rá fog menni a bajnokságra mint a sziti fő kihívója.
Tuchel érkezése óta tartok ettől, de mostanra már biztos vagyok benne.
Iszonyú brutálisan bő és minőségi a keret, arra meg nem gondoltam hogy Mount ennyire jó focista lesz, Kovacic is kurvajó lett nála, a válsághelyzet meg szemerkényit sem vonatkozik az olajosokra, szóval lehet számítani hogy amíg a többieknek idén mégtovább kell húzni a gatyamadzagon, addig ezek megint lefölözik a piacot.
Rohadt mocskos tetvek
Tuchel meg továbbra is tartom hogy végtelenül alulértékelt edző. Ez a mai 5-3-2 tökéletes taktika volt, hogy lenullázák a szitit, a PSG-vel a Klopp féle csúcs poolt is tükörsimán leverte, ahogy a cselzivel is legutóbb, a Bayern ellen is abszolút egyenlőek, ha nem jobbak voltak a BL döntőben.
Bazmeg még majd behúzza a BL-t idén a cselzinek
-
DeathAdder
veterán
válasz
ZavaBalazs #145491 üzenetére
Azért nem egyszer láttunk már olyat hogy valaki feljebb fut, hogy lesre állítson, nyilván nem 36-al sprintel vissza, de fogalmunk nincs milyen sebességgel rántja vissza a karját, vagy a lábát, ebből ugye nemegy gól volt már, hogy a védő visszafelé mozog hogy ne legyen les, de a bokája még éppen belóg.
mindegy, lényeg hogy fasság az egész centizgetés
-
DeathAdder
veterán
válasz
forceberg #145487 üzenetére
Továbbra is azt próbálom hinni hogy nem szándékosan tévednek bizonyos csapatok felé, hanem egyszerűen ennyire fogalmatlanok. Persze biztos vannak akik jobban kedvelnek egyik csapatot a másiktól, ez is biztos, de ez aligha egy csoportos összeesküvés.
*azért bőven 30 felett futnak a top védők is már a mai fociban.
Werner jegyezte meg nemrégen, hogy nem elég hogy itt a védők ilyen nagy culák, de még futni is tudnak
-
DeathAdder
veterán
válasz
gabross #145485 üzenetére
A legviccesebb hogy a WBA meccsen azért hagyták jóvá a játékvezető rossz ítéletét mert a rúgó játékos takarásban volt a felvételen, miközben a vak is látta hogy les.
A Villa elleni Firmino gólt meg elvették, de ugyanúgy takarva volt a passzoló játékos, viszont az árnyékon tökéletes látszott hogy a labda már nagyban szállt amikor a felvétel meg volt állítva. Kabaré bazmeg.. és sok esetben ilyenek döntenek fontszázmilliókról.
-
-
DeathAdder
veterán
válasz
DeathAdder #145481 üzenetére
illetve ha az infók helyesek, akkor 50 fps UHD és 120 fps FHD kamerákat használnak. Két egymással teljes sebességgel szembe futó nagyon gyors játékos az 50 fps-es videón két képkocka között közel 40 cm távot tesz meg egymáshoz viszonyítva, 120 fps-nél ez közel 17 cm.
Plusz a pixelfelbontásból is eredhet 1-2 cm hiba. Feltételezve hogy mindig a megfelelő képkockát találják meg, a hiba ennek az értéknek a fele alatt kell hogy legyen, legalábbis a futásokból adódó.
Arról gőzöm nincs, hogy a különböző testrészek mozgásából mekkora hiba adódik, ideértve a labda elrúgásának pontos pillanatát is, gondolom ez is behoz pár centit.
Összességében néhány centi hibát becsülök neki, tipikusan tíz centi alatt. Ez a fél méteres, méteres leseket biztosan kiszűri, alighanem jobb, mint egy rosszul helyezkedő partjelző teljesítménye, de lehet rajta vitatkozni, hogy megéri-e a hajcihőt, és ez alapján véletlenszerűen dönteni, következetlenül.
-
DeathAdder
veterán
válasz
mephi666 #145476 üzenetére
Szerintem ott a gond, hogy nem középkorú játékvezetőket kellene berakni ilyen vonalazós számítógépes munkára, akik valószínűleg síkhülyék a digitális világhoz.
Szerintem itt bármelyikünk jobban, gyorsabban hatékonyabban tudná megállítani és behúzni a vonalakat, aztán az alapján döntsön a játékvezető, vagy a számítógép.
Mondjuk profi munkához nem ártana profi eszköz sem persze, mert attól kivagyok, hogy mozgatják a szálkeresztet pixelre, aztán bebasznak egy 20 centi vastag kék vonalat
-
DeathAdder
veterán
válasz
atee_13 #145472 üzenetére
Vonalazgatnak mert az kurvafontos ám hogy a könyököd túlnyúl-e az ellenfél kislábujján vagy nem, már ha sikerül jókor megállítani a passz pillanatát, és jó helyre húzni a vonalakat, mert pl. a premier ligában ez is nagy kihívást jelent.
De amúgy ja, van VAR és most is ugyanaz megy, hogy milliók látják a visszajátszást, hogy pontosan mi történt csak az nem aki a pályán a mérkőzést vezeti. De legalább annyival beljebb vagyunk hogy a nagyon egyértelmű tévedéseket kiszűrik, az már is valami
Az is tény hogy a szitit korábban többször tépte a balsors, amikor kiestek a BL-ből, de had ne sajnáljam már a szegény kis csaló tevehajcsárokat
-
DeathAdder
veterán
válasz
Richard! #145461 üzenetére
A frissített szabály szerint ha ráfejeled a saját kezedre (ez esetben az ingujjadra) a labdát az nem számít kéznek.
Ha nincs ez a soft tizi a sziti megint összefossa magát és kiesik a vérbe, bár a tizinél biztos voltam hogy megint ki fogják hagyni, ott tört meg az átok.
Az odavágón is a homár Éderszon eljátszotta a nagyhalált amikor kijött és elvették tőle a labdát, azt a gólt is meg lehetett volna adni.
Valami hihetetlen hogy zabálják a bírók a fetrengéseket, ha meg nagy ritkán visszanézik és visszavonják az ítéletet az sem jár szankcióval, hogy megpróbálta átverni a játékos, de legalább Emre sárgát kap mert reklamálni meri hogy a színész kurva már megint fetreng miközben hozzá sem ért.
-
DeathAdder
veterán
Ennél undorítóbb bl négy még sosem volt, csupa véletlen hogy pont egy ilyen hasmenés járványáztatta szezonban. Izgulhatunk hogy vajon az orosz az emír vagy a katari agyoncsalt péniszméregetőszere fut be végül, netalán a reál mardid
-
DeathAdder
veterán
világi balfasz a játékvezetés
-
DeathAdder
veterán
ez a sok kapufa megbosszulja magát, és ott is van csupa mócsing
-
DeathAdder
veterán
válasz
Napfénysüti #145338 üzenetére
A reál is olyan szar meg úgy szidják hogy a végén bajnok lesz meg bl döntős. El sem tudom képzelni mi lenne ha tényleg visszaesnének
-
DeathAdder
veterán
válasz
Tibiajax #145309 üzenetére
De már egy fokkal az is jobb lenne ha hétközben a BL elé fognák őket, amin lehetne "hangolódni", amolyan előzenekar módjára a sztárfellépők előtt.
De nem, lemegy kedden meg szerdán jó esetben 7-kor meg 9-kor 2-2 meccs rengeteg sztárklubbal, aztán csütörtökre berakják az EL-t egy Rangers-Benficat amikor a kutya nincs már ráhangolva a focira, pedig éppen nem is lenne rossz mondjuk este 7-kor megnézni őket egy nagy BL összecsapás előtt.
-
DeathAdder
veterán
válasz
Ringman #145301 üzenetére
kb. angliában is púp a hátra, tipikusan az a torna ami csak akkor ér valamit ha megnyered
mondjuk az olaszok általában látványosabban beleszarnak ez tény
de mondjuk szerintem jól is csináljak.
btw, a Sevilla példája nagyon szépen megmutatja mennyire teljesen felesleges ez az EL sorozat mint egy felzárkóztató kupasorozat. Nincs semmilyen hozadéka a konzisztens jó teljesítménynek, így milyen alapon várják el, hogy majd egy topligás csapat komolyan veszi ezt, mondván ez majd elősegíti őket a szintlépésben
Sevilla még mindig kukázza a játékosokat és kiszemeltjeik előbb mennek el egy Fulhambe a kiesés elől menekülni mint hozzájuk. Semmit nem fognak mert nem is tudnak profitálni az egészből.
De azért hozzuk be a harmadik számú európai kupasorozatot mert kurvára szükség van rá.
Az ilyen MU szintű csapatokat meg nevetséges is idevenni, más ligában tanyáznak. Ahova a MU tartozik, most is még a szar menedzsmenttel és egy kókler edzővel, oda a Sevilla az anyját is eladná hogy akár csak pár év erejéig is tartozzon, ezen az EL semmit nem változtat.
-
DeathAdder
veterán
válasz
BenHans #145296 üzenetére
akkor inkább csússzunk lejjebb hogy EL sem legyen, nettó büntetés lenne minden csütörtökön meccselni, márpedig elég valószínű hogy ez lesz jövőre
atee_13 - nyomni kell ami a csövön kifér, csúnya játékkal, mákkal, bíróval bárhogy, kb. mint tegnap, aztán nyáron alapozás után talán lehet egy jobb szezon is.
-
DeathAdder
veterán
Hatalmas Weshem!! Lingard az új Messi!
-
DeathAdder
veterán
válasz
atee_13 #145126 üzenetére
Matip se gyorsabb, ő az élő példa rá hogy meg lehet élni a csapatban (amikor nem sérült), nem kell hogy Gomez legyél, aki kurvagyors mégis gyakrabban szopatják
Lovren se volt gyors, és igazából ha nem csinált volna meccsenként egy orbitális fasságot (aminek a sebességhez nem is volt köze) akkor simán top védő lehetett volna.Én nem mondom hogy Kabak top védő lesz, de 3. 4. számúnak akár jó is lehet.
-
DeathAdder
veterán
válasz
atee_13 #145111 üzenetére
Amúgy Kabak egy VVD mellett nem biztos hogy szar lenne, kellett neki akklimatizálódni, meg csak 20 vagy 21 éves, lesz még bakija biztosan, de közel sem olyan kilátástalan mint az első meccsin, sőt. Az ára meg lenne 30m. Ha nem mi vesszük meg akkor szerintem megveszi más a PL-ben, mert nem lóg ki lefelé, nem sérül le, és hoz egy szintet a bajnokságban.
Phillilps már más dolog, ő normál esetben egyetlen másodosztályú csapat padjára sem férne oda nemhogy az angol válogatottban kiszorítsa Maguiret
Így hogy PL és BL meccsei vannak egy topcsapatnál valószínűleg lesz még benne néhány év a profi ligában, mert lesz aki megveszi.
Abba szerintem nagyobb a rizikó hogy lemondunk Kabakról és elhozzuk a sérülékeny Konatét.
-
DeathAdder
veterán
válasz
Tibiajax #145121 üzenetére
Mit vársz rajta? Megvan hogy ezek 1 gólt szereztek otthon 2021-ben?
a hangulat volt mindig az európai esték nagy ereje a hazai meccseken, én hasonló edőzmeccsszerű visszavágóra számítok, max bemákoluk kettőt, de nullán tartani még egy megye2es csapatot sem nagyon menne
-
DeathAdder
veterán
A futball gyásza, ha a BL 4-ben 3 olajos lenne.
-
DeathAdder
veterán
hát örülök hogy nem a Bayernnel sorsoltak össze, amit itt kapna a Philips kabak páros attól nekem is rémálmom lenne
-
DeathAdder
veterán
hatalmas Weshem
-
DeathAdder
veterán
válasz
paatrick #144913 üzenetére
Mindenesetre elég sok helyzetük volt az ötös környékén, de biztos az volt a koncepció hogy Kane majd úgyis megoldja
Ez a régi Mou csapatokkal is így működött, csak azok kegyetlen jól védekeztek is.mephi666 - azért tűnik annak, mert Fabinho előttük szűr meg Milner is nagyon jó presszingben, visszazárásban így nem nagyon volt mit levédekezni a két CB-nek tegnap sem ha jól belegondolsz, 2 kapuralövése volt az ellennek egész meccsen, ebből egy 2 méteres les ami ha gól elvették volna
-
DeathAdder
veterán
válasz
mephi666 #144898 üzenetére
Gomez marad üveglábú, abban meg lehet bízni kell hogy Vvd sebessége nem kopik meg egy ilyen sérüléstől, mert benne van.
Öröm az ürömben hogy nyáron a szintén sérülékeny Konatét akarják leigazolni
Phillipset inkább nem szidom tovább mert én jövök ki hülyének miután zsinórban az ötödik meccset hozta le Kabakkal bekapott akciógól nélkül, de eljön majd az idő amikor a rózsaszín köd felszáll, ami nyilván egy BL meccs lesz, mert mi más is lenne.
Kariusnak is voltak ígéretes hónapjai amikor alig vagy egyáltalán nem kapott gólt, aztán a Róma ellen már bakizgatott, a döntőn meg felkerült rá a korona -
DeathAdder
veterán
válasz
mephi666 #144893 üzenetére
Nem volt rossz ő sem de kellet hozzá az ellenfél is. A nagy világklasszisozást inkább Fabinho érdemelné meg mint sem ő, ennyire brutál hatost ritkán látni, még pivotban is jó volt, amikor kellett jobbszélsőként is magas szinten helytállt, CB-ként meg kb VVD után a legjobb szintet hozta, ahova rakták eddig mindig hatalmasat dobott.
-
DeathAdder
veterán
válasz
mephi666 #144886 üzenetére
Azért tűnt okénak hátul mert az Arsenal semennyire nem tudott gyors kontrákat indítani.
Aubameyang a vonal mellett kóválygott (vö klasszik Lukaku, Higuain, Lewa rangadós klasszis támadó ő is), miközben végig adta magát az üres terület a lassú feltolt CB-k mögött; még választhatott is volna, de annyira ledomináltuk a középpályát hogy levegőt nem kaptak, Lipcse ellen is ott nyertünk, Fabinho egy állat.Reál ellen ez még működhet, bár fogalmam nincs ott most milyen támadóik vannak, de nem sok szépet jósolok itt hosszú távon
-
DeathAdder
veterán
válasz
ZavaBalazs #144853 üzenetére
Verratti nélkül pláne esélytelenek
-
DeathAdder
veterán
Ez a psg igencsak határfosnak néz ki Tuchel után, megérte a rabszolgatartó tetveknek kirakni őt karácsony napján.
Bayern lepofozza őket aztán repülhet Pöcsi is, mondjuk az ő focijába nem is fér bele hogy a két sztárjuk kénye kedvére lófráljon a pályán.
-
DeathAdder
veterán
válasz
Datsyuk #144821 üzenetére
Tuchel alulértékelt edző, szerintem ő kurvajó volt mindig is, egy kicsi Guardiola, persze személyileg nehéz eset ezért hosszú távon nehéz lehet vele együtt dolgozni, de tökmindegy mert az első hullámvölgyében ugyanúgy őt is ki fogja baszni Abra papa
Hasenhüttl szintén üde színfoltja a ligának
Persze kivételek vannak, ezért is írtam, mindenhonnan vannak bevált igazolások, még portugáliából is, de van azért bőven flop az isertebbek közül pl. Schurle, Schwein, Ballack, Mertesacher, Kagawa, Can, Podolski, Papasta, Pulisic, Keita, Xhaka (mondjuk ez vicces mert Arsenal csk is volt, de nyilván nem üti meg azt a szintet amiért odavitték és ahova el szeretnének jutni), Mikitarian Thiago
Francia,spanyol akiknél legjobb a beválási arány, de mondjuk a francia liga arra is van ráállva hogy kitenyésszen játékosokat akiket elvihetnek angliába jó pénzért. Az olasz még ahonnan igazolva gyengébb a beválási arány, de ott a stílus is nagyon más, kivételek nyilván ott is akadnak.
Havertzet én is még mindig tartom hogy jó lesz, ha máskor nem, de legalább Tücsök alatt, de egyelőre a nyár eddigi legnagyobb flopja.
-
DeathAdder
veterán
válasz
ZavaBalazs #144819 üzenetére
Amúgy tény hogy bundesből valamiért kevésbé válnak be az igazolások, ha meg épp beválik akkor sérülékeny lesz, kevés a kivétel, nyilván ez független a liga erősségétől, Gnabry szintén rejtély, Kdb is egyszer megbukott és amióta visszatért is csak Pep focijában él igazán, de Haaland pont egy állat lenne szerintem akinek rohadtul feküdne a liga, de a két olajoson kívül esélytelen hogy bárki megszerezze, úghogy inkább maradjon
Nyilván ez akklimatizáció és edzőfüggő is, ott van pl. Lukaku aki simán top5 támadó (mondjuk ezt akkor is állítottam amikor a mu-ban szidták és örömtáncot jártak hogy pénzért eladták), aztán lehet Tücsök is rossz szerepkörben használná Haalandot a cselziben, és lehetne röhögni hogy megbukott.
-
DeathAdder
veterán
válasz
Datsyuk #144807 üzenetére
"Aki megszerzi Haalandot annak meg van a csatára a következő 10 évre."
Aki ennyire fiatalon ilyen batár alkattal ennyire gyors az nem tudom 10 év múlva mire lesz képes, a koránérő játékosoknál az a gyakoribb, hogy korábban elkopnak, főleg ő aki ekkora alkattal szinte fizikát cáfol meg a sebességével és lendületével.
Igazából az is rejtély hogyan lehet ennyire jó futballista, Ibra még 40 évesen is spárgázik, ez meg mint egy merev beton, csoda hogy a térde hajlik, semmi felesleges mozdulatot nem csinál, mert minek, csak szalad, rúg, passzol, baromi intelligensen. Én remélem minél tovább marad, kár hogy az a szarházi ügynöke van
de legalább nem hagyja a Bayernt hogy ingyen lenyúlják
-
DeathAdder
veterán
válasz
ZavaBalazs #144732 üzenetére
sziti ellen majd rámcáfol
-
DeathAdder
veterán
válasz
ZavaBalazs #144728 üzenetére
bé
-
DeathAdder
veterán
válasz
BenHans #144417 üzenetére
Abszolút adott, továbbszenvedik magukat a Portón, aztán egy 0-0, 1-0ával kiverik a reált vagy a poolt, a döntőt meg behúzzák tizikkel
a szitit meg egy dologért gondolám eltérőnek az előző évekhez képest, hogy ebben a steril környezetben semmilyen külső behatás nélkül vihetik Pep szögmérővel megtervezett játékát.
PSG-t én valamiért nem érzem condendernek, bár azt mondják a Bayern sincs most csúcson, igen, szerintem is hiba volt Thiagot elengedni, döntőn is az egyik legjobb volt, nagyon passzolt abba a csapatba.
-
DeathAdder
veterán
válasz
forceberg #144400 üzenetére
És ide a bökőt, hogy a bohóc ágról jön majd a BL győztes
atee_13 -nem fog hiányozni a közvetítések alatti mély szuszogása a mikrofonba , hogy teljes meccs alatt 5x megosszon a nézővel valami tartalom nélküli gondolatot.
Persze nyilván nem ezért rúgták ki, ezt a Kele Jancsi felé klán is úgy állítja be mint magyar sajátosságot, amikor a jog és egyenlőség hazájában éppen Jonny Deppek buknak meg egy bekummantott #meetoo miatt.
-
DeathAdder
veterán
válasz
atee_13 #144328 üzenetére
Először is nem mentegetni akarom, mert valóban botrány formában a támadók, de..
Azért is hiányoznak a rúgott gólok, mert ahogy írod az egész csapat hátrébb játszik, szándékosan lassítják a játékot, mindenki kínosan ügyel hogy a 2 CB ne legyen magára hagyva, egy középpályás mindig ott van biztosítani Phillips mellett, mert fejjátékon kívül másra nem alkalmas, ez miatt a szélsők sem futnak úgy fel mert nincs aki biztosítana mögöttük, így a támadók is messzebb kerülnek a kaputól. Egy olyan precízen megtervezett gépezet egy nagyon meg tudja sínyleni, de még a szar CB-kkel sem tudtak összeszokni, mert a szar CB-k is mindig váltogatták egymást sérülés miatt.
Salah ez a csapat előtt is egy futóbolond volt aki rendre elszarta a helyzeteket, most hogy a rendszer a feje tetejére van állva ugyanazt látjuk mint a korábbi klubjaiban.
Amúgy ja, szerintem már tavaly nyáron elkezdtük volna leépíteni a front3-at, mennek már ki a korból is, nem hiába akartuk Wernert, meg jött Jota, csak a covid közbeszólt, de idén nyáron mindenképp el kellene engedni legalább az egyiket, mert ránk fog rohadni a keret.
-
DeathAdder
veterán
válasz
mephi666 #144308 üzenetére
Meccsről meccsre épülünk le az látszik, legalábbis a bajnokságban, semmi motiváció, egy bajnokcsapat túr EL helyért 7. meg 8. számú védőkkel.
BL-ben más a helyzet, de csodára ott sem számítok, noha nincs igazán kiemelkedő csapat, de egy kicsit komolyabban támadni tudó ellenfél nézni sem merném mit csinálna Phillipsékkel
-
DeathAdder
veterán
válasz
mephi666 #144306 üzenetére
csak ez olyan csapatoknál megy mint a Mu, ahol semmilyen alapjáték nincs, ott brúnó playstationlövései, meg hollywood passzai beleférnek.
Mi is határszarok vagyunk ez igaz, és lehetne mással próbálkozni, de ha most beállna a csapat, vagy átállna reaktív focira, elkezdne távolról lődözni az teljesen felborítana mindent, ehhez egy nagyon súlyos szemléletváltás kellene, szembe menne mindennel amit éveken át építettek. Ez egy ilyen szezon, el kell fogadni, sok volt a pech, a sérülés, a megmaradt keret meg csapágyas, de én nem bánom hogy ezek miatt nem jött egy komolyabb szemléletváltás erre a rövid időre.
-
DeathAdder
veterán
válasz
LyonnaisFan1 #144279 üzenetére
Ez igen. Pont egy 33 éves sérülékeny játékos kellett oda jó magas fizetésért. Hosszú távra egy újabb tökéletes igazolás, ami megint sokkal inkább tűnik politikai, mint szakmai döntésnek. Nem pont ilyenbe bukott bele a mostani elnökség?
-
DeathAdder
veterán
Kemény a BL nyolc Cé és Messi nélkül, meg könnyen lehet hogy olasz csapat nélkül.
Mondjuk ez a Porto minket is leverne, és egy jobb sorsolással akár messzebbre is juthatnak, meg a Dortmund is
-
DeathAdder
veterán
Tehát a Porto fogja idén kirakni Pepet a 8-ból.. Felőlem úgy is jó.
-
DeathAdder
veterán
válasz
bagyulajuve #143749 üzenetére
1x, 1955-ben
sziti volt 2x, 1937-ben és 1968-ban
-
DeathAdder
veterán
válasz
mephi666 #143731 üzenetére
Még ha jó játékosok lennének sem lehetne elvárni, hogy ennyi rotálással hiba nélkül játszanak, konkrétan nem volt zsinórban két olyan meccs ahol ugyanazok lettek volna, tegnap már valami 28. CB páros volt.
Ha csak egy Gomez egészséges lenne azt mondanám akár szerencsével a BL is összejöhet, de így esélytelen.
Azért lett Adrián clean shit, mert nem volt az ellenfélnek kaput találó lövése
illetve 1 volt, de az ha gól akkor elvették volna les miatt. Mondjuk így is majdnem megvertük magunkat 5 elszart ziccer után, szerencse hogy párcenti les volt annál az öngólnál.
A Sheffield valami határ szar volt, és így is alakulhatott volna rosszabbul, csütörtök jó meccs lesz, egy Giroud gólt lehet borítékolni
btw, cselzinek beszóltak a Westhamesek
-
DeathAdder
veterán
válasz
paatrick #143720 üzenetére
Az csak kifelé szól, edzéseken nagyon más arcát mutatja, ezt biztos forrásból tudom, illetve nem is olyan nagy titok, hogy valójában csak kifelé ripacskodik ennyire. Taplók meg azért bőven akadnak, pl. Robertson, nyilván nem Roy Keane magaságokban, de kellően türhő tud lenni.
Tottenham is megkapta, hogy túlságosan jófiúk voltak Poch alatt, hol ott szerintem nagyon nem voltak azok, nem egy ízben úgy vezették le a pályán a dühöt, hogy szándékosan odatapostak az ellenfélnek.
Nem az jön ki hogy nincs agresszor, hanem az hogy borzalmasan sok a sérült. Ezt meg minden csapat ugyanúgy megérezné, sőt csoda hogy még ott tartanak ahol, ennyi sérült és balszerencse után.. mondjuk rendesen árazná is a bajnokságot, ha egy ilyen szezonnal is az aranyért mennének.
BL-ben is iszonyú mák kellene ahhoz hogy komolyabb csapatok ellen továbbmenjenek 0 db épkézláb CB-vel.
-
-
DeathAdder
veterán
válasz
mephi666 #143707 üzenetére
Alisson nem vállalta a játékot apja halála miatt, Kelleher még nem épült fel, így a harmadik számú kapus véd, a negyedik számú Pitaluga sérül, így a 18. életévét most februárban betöltő lengyel kapus Ojrzynski először ülhet le a kispadra
DE legalább Jota felépült, igaz ősz óta nem láttuk, mert most épp megbetegedett
DDDDDD
Akár még klín shit is lehet ebből! Feltétel hogy ne legyen az ellennek kaput találó lövése
-
DeathAdder
veterán
-
DeathAdder
veterán
válasz
mephi666 #143687 üzenetére
De még az ő formájuk is jobb a miénknél, úgyhogy vigyázzunk csak azzal a papírformával
Az utolsó 7 helyezett közül eddig csak a Sheffield ellen nem vesztettünk pontot, és a 24 megszerezhetőből 7 jött össze ezek ellen.
+ a Brighton mögött a Sheffield a második legbalszerencsésebb csapat idén a ligában, és még a Brighton is simán vert egy csicskagóllal
ma is összejöhet hasonló, hab a tortán pedig ha Brewster megszerezné az első gólját, ki más ellen természetesen... najó, ez ennyire pesszimisták azért ne legyünk
Viszont felkészülhet a 20. különböző CB páros, mert Henderson is kidőlt a szezonra...
(#143694) Richard! - én mindig mondtam, hogy kurvajó játékos
-
DeathAdder
veterán
Upamecano ilyenkor már alkalmazkodik az új klubjához, vagy csak hirtelen elfelejtett focizni?
-
DeathAdder
veterán
Az ég kék a Brighton ismét kikap, a WBA talál egy gólt, érdemi helyzetük nincs több, emezek kihagynak tizit, Mason szarrá szívatja őket, és nem mellesleg megint 3,2 xg-re rúgnak 0 gólt
Arra meg ide a rozsdás bökőt hogy Big Sam ezt a bánat WBA-t fel fogja tolni a vonal fölé
-
DeathAdder
veterán
válasz
Tibiajax #143644 üzenetére
Így, és érdekes mennyire csapatnak néznek ki miután el lett távolítva a nagyon fenszi labdazsonglőr Felipe Anderson.
Lingard is passzol oda, koránt sem olyan szar játékos mint a Utd-ben hitték, persze nem is az a szint ami egy Utd szeretne lenni. Labda nélküli játékban konkrétan zseniális, máshol azért megvannak a korlátok.
-
DeathAdder
veterán
válasz
venember83 #143614 üzenetére
Hát ja, hiába volt egy klasszis játékos, edzőnek egy vicc ahogy szerepelt a Monacónál, hatalmas egó, zéró alázat, és az edzésekről kiszivárgott infók szerint abból állt hogy állandóan szidta a játékosait hogy milyen bénák, és rendszeresen odament a középszerű játékosaihoz és megmutatta hogy honnan hogyan kellett volna belőni a helyzetet a meccsen..
Még itt a sajttájon is ilyen szépen tudott viselkedni a saját játékosával
Az Arsenal amilyen szemétlerakó (bocs mindenki
) lett az utóbbi években pont ő hiányozna még oda.
-
DeathAdder
veterán
válasz
ZavaBalazs #143563 üzenetére
Nem való oda a Brighton, de a jelenlegi cripple fightban így a szezon közepén simán a top6-ban kellene lenniük
azért egy várható 1,6 ppg-vel kalkulálni azt hiszem nem egy földtől elrugaszkodott kijelentés
Ja értem már hogy érted, így a szezon közepén várható pontok tekintetében top4-ben vannak. A modellnek a korlátai itt ki is ütköznek, mivel átlagos valószínűséggel számol, vagyis a topligák átlagos játékosainak átlagos teljesítményét veszi alapul. Így azt is elmondhatjuk, hogy az a topcsapat, amelyik megközelíteni sem képes az xg-jét az baromira nem érdemel semmit.
De nem is mondtam soha hogy tökéletes, csak sokaknak idegen, vagy nem értik, ezért hülyeségnek bélyegzik, pedig nem az, csak egy statisztikai adat, ami sokkal komplexebb mint mondjuk a kapuralövések számát nézni, és ez hosszú távon mindig igazolja magát.Igazad van, hogy a pillanatnyi állás szerint nem a legjobbak, csak azzal nem nagyon lehet mit kezdeni hogy a klasszisok közül valaki mindig túllövi a várhatót, jelen esetben éppen Lewandowski és Müller, de hosszú távon még ők sem képesek ezt fenntartani, de akkor lesz helyettük más (Messin kívül kb. nincs olyan aki konzisztensen felülteljesítené az átlagot, asszem Kane ilyen még), ettől lesz jobb csapat valaki az átlagtól, egy sziti, bayern, barsza meg ritka hogy nem teljesíti felül annyi átlagon felüli játékossal, úgyhogy azért ne hasonlítsuk a Brightont a világklasszisokból álló Bayernhez
-
DeathAdder
veterán
válasz
ZavaBalazs #143553 üzenetére
A báyernliga csak abból a szempontból unalmas hogy pontosan tudod ki lesz 2024-ben is a bajnok, másfelöl pedig kurvajó meccsek vannak, főleg ha van közönség is, fasza kompakt csapatok, intenzív letámadós foci, csakhát leginkább Brighton szintű csapatokkal és játékosokkal, kellene több csapat ahol Sanchok, Haalandok rohangálnak és lehetőleg ne a bayern csicskacsapataiként működjenek.
Új hozzászólás Aktív témák
- BestBuy ruhás topik
- Fortnite - Battle Royale & Save the World (PC, XO, PS4, Switch, Mobil)
- Autós topik
- Autós topik látogatók beszélgetős, offolós topikja
- Milyen videókártyát?
- Spórolós topik
- Túra és kirándulás topic
- Eredeti játékok OFF topik
- Apple Watch Sport - ez is csak egy okosóra
- Witcher topik
- További aktív témák...
- Telefon szerviz helyben - Gyors javítás, akár 30 perc alatt!
- LG 65G4 - 65" OLED evo - 4K 144Hz & 0.1ms - MLA Plus - 3000 Nits - NVIDIA G-Sync - FreeSync Premium
- Tablet felvásárlás!! Apple iPad, iPad Mini, iPad Air, iPad Pro
- Bomba ár! Dell Latitude 7320 - i5-11GEN I 16GB I 256SSD I HDMI I 13,3" FHD I Cam I W11 I Garancia!
- LG 45GR95QE - 45" Ívelt OLED / 2K WQHD / 240Hz 0.03ms / NVIDIA G-Sync / FreeSync Premium / HDMI 2.1
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem
Város: Budapest