Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ddekany

    veterán

    válasz #54625216 #64 üzenetére

    Szóval mindenki pszichológus, akármi-elborult művész/költő, pap... :) Ez amúgy a pozitív utópista álom, hogy majd ilyen kitartott lények leszünk, akik valamiért ezt saját jobbításukra használják, ahelyett hogy visszafejlődjenek valami hedonista idiótává. Hát, tudod... meg kell mondani az AI-nak (akire ezek szerint totál rá leszünk utalva, mint kisgyerek a felnőttekre), hogy csapjon oda ostorral, ha nagyon kezdünk átmenni Wall-E emberbe. :)

    Amúgy ha a legtöbb mostani STEM munka megy a mesterséges izének, akkor a világ fizikai szabályainak felfedezése nem hiszem hogy gond annak. De pl. lehet hogy job terápiás pszichológus is lenne, stb.

  • Tasunkó

    őstag

    válasz #54625216 #45 üzenetére

    A marxizmust talán, de Marx-ot nem lesz ilyen egyszerű megkerülni. Ha létezik a klíma-probléma, akkor a cégek csak annyi erőforrást használhatnak amennyi nem teszi tönkre a bolygót, tehát nem annyit ami maximalizálja a profitot, tehát csak annyit vesznek el ami a szükség, ami ugyebár marxizmus.
    Ha nem létezik, akkor kreáltak egy szimulációt, amivel egyúttal bemutatták, ha elérkezik egy olyan plafon, ami apokalipszishez vezet, akkor képtelenek bármit tenni ellene. Még érdekesebb hogy ebben az esetben gazdasági okokból kreáltak egy akkora bullshitet, ami az egész tapasztalható világot meghamisította kb. mindenki számára, ami azért nem kicsit meredek, ha hozzátesszük hogy így elméletileg azt is meghamisíthatja hogy a cián egészséges(tényleg a magnézium biztosan az? :) ), és mindenki vegyen be 2-t reggel.
    Ami viszont biztos, hogy a klíma elmélet egy változat arra, hogy a gazdaságnak van plafonja(minden létező irányban), és azelőtt a plafon előtt vagy megáll, vagy magára szakítja a mennyezetet.
    Az alapjövedelemmel kapcsolatban, ahogy az intelligencia kérdése, úgy az is nagyon fontos mit jelent a munka. Hasonlóan nehéz definiálni. Így az az irány, hogy kvalifikált munka -oké. Csakhogy a kvalifikált munka azt is jelenti, hogy nem fizikai. Így önmagában mindenki igyekszik felé, az ára fent, a fizikainak az ára lent található. Az automatizáció így könnyedén lehet drágább mint az emberi munkaerő, ahogy gyakran most is olcsóbb, embert tartani mint gépet. Namármost ha itt beavatkozunk, és az állam kvalifikált munka felé toljuk a népet, akkor a fizikai munkavégzésnél még nagyobb hiány keletkezik. Ami felhajtaná az árát, de ára a kvalifikált munkának van.
    Egyébként a fent számoszlop összeadás példádnál, nem kell 300 évre visszamenni az időben, ebben a pillanatban is az országban tömegeket találnál akik szívesen lecserélnék erre a nagyságrendekkel primitívebb, megerőltetőbb munkájukat. Az AI nem a nem embernek való munkát veszi át, mert ha lenyúlja valakitől a jó kis számoszlopos összeadós irodai munkáját, és cserébe mehet a drága markológép helyett földet lapátolni, az egy örök aktuális probléma.
    Így nem lehet a munkát megosztani, mert míg egy magasan kvalifikált munkát hajlandóak önszántukból felvenni az emberek, így többfelé elosztva az adott munkát, az egész világ arról szól, hogy a fizikaira , erőszakkal kell kényszeríteni az embereket.

  • ddekany

    veterán

    válasz #54625216 #53 üzenetére

    Eléggé optimisták vagyok... Vagy csak emberi sovinizmus? Mert azt a lehetőséget kizárjátok, hogy mindenben jobbak legyenek a gépek, ami munkának nevezhető. Pont az a törekvés lényege, hogy ezek ne célgépek legyenek, hanem sokoldalúak ("intelligensek"), mint az ember. Vannak akik úgy gondolják, az sem gond, mert a gépek szolgának lesznek tréningezve, stb. De ott is szőnyeg alá lett söpörve számos gond/ellentmondás. De, ez nem ennek a cikknek a témája.

  • ddekany

    veterán

    válasz #54625216 #49 üzenetére

    Nézd, mindegy hogyan definiáljuk, hogy mi az intelligencia, ha az a valami valós életben fontos dolgokban legyőz. Ennyi fog számítani, pl. munkaerő piacon. Nem az, hogy mit hogy hívunk.

Új hozzászólás Aktív témák