Hirdetés
- Projektor topic
- 3D nyomtatás
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- Picit gazdaságosabb és halkabb lett a PlayStation 5 Pro legfrissebb verziója
- TCL LCD és LED TV-k
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Milyen videókártyát?
- Google Chromecast topic
- Új versenyző áll rajtvonalhoz a tápok világában
- Azonnali alaplapos kérdések órája
Új hozzászólás Aktív témák
-
Akron99
aktív tag
válasz
inf3rno
#2102
üzenetére
Nekem ebbokra van külön Kindle. Az 6"-os és olvasásra tökéletes.
A pdf-et is megjeleníti, de azt inkább a 8"-os Miix2-őn olvasom. Tökéletesen és kényelmesen lehet rajta olvasni (fekvő tájolásban).Amikor az olvashatóság határát feszegetik, akkor általában a desktop környezetre gondolnak. Mondjuk alapbeállításon notepad-ban nem olvasnék hosszú szöveget 8"-on az tuti.
De a ModernUI-s pdf olvasó nagyon kényelmes rajta. -
peterk
senior tag
válasz
inf3rno
#2102
üzenetére
A monitoron nem fogod tudni megbecsülni egy tablet olvashatóságát. Ahogy írod, a pixelsűrűség is más, de egyáltalán, egy tabletet tipikusan más távolságból, más testhelyzetben stb. használ az ember. Nekem sajnos romlik a szemem (informatikus vagyok, a sok és napi 10+ óra monitor előtt megteszi a hatását), a monitorhoz már kell egy 1 dioptriás szemüveg, közelre pedig már inkább másfeles, kettes kellene, úgyhogy a tabletet (de a telefont sem) igazán látom már jól, ha nem megfelelő a kontraszt és a betűméret, hiába amúgy tűéles minden, miközben egy 24"-es monitoron a szokott 50-70cm-ről mindent tűélesen látok. Pedig a betekintési szög körülbelül azonos lehet. Csak a szemem nem az.

Egyébként mobil olvasásra (mivel van asztalid nyilván nem asztalnál akarnál vele olvasgatni) a 10-es, max 11-esnél nagyobb már nem igazán való, mert túl nehéz, túl méretes, el fog fáradni a kezed hamarabb, mint a szemed. Én nem olvasgatok, így csak a web böngészőt tudom mondani. Normál desktop böngészőkben az alap 100%-on nekem kicsik a betűk, de a metro-s IE-ben teljesen jól olvasható minden számomra. (Nem néztem még a metros IE nagyítását, de a gyári beállítás lehet, mert nem matattam a méreteken.) Szóval ebook olvasóval - ami képes betűméretet állítani -, egész biztos elégedett lennél. A pdf-re viszont nem tudok válaszolni, nem tudom mennyire használható a zoomja. (Könyv pdf-et még sosem próbáltam olvasni, azok a pdf-ek amiket meg én megnyitok - leírások, readme-k, üzleti dokumentumok - nem igényelik a hosszabb távú olvasást.)
Új hozzászólás Aktív témák
- Samsung Galaxy Tab S11 11" 256GB Wifi, 3 év gyári garancia + Ajándék Galaxy Buds 3 + gyári tok
- BONTATLAN Új Ipad 9th 10th 11 gen. Air 6 7 , Ipad Pro Mini 7 IPADEK Azonnal DEÁK Térnél Átvehető.
- iPad Air 13" M3 128GB Karcmentes Purple/2028.05.13.Gar./Akku 100%/p4641
- iPad 11 128GB Wifi Kék Hibátlan/2026.12.21.Apple Gar./Akku 100%/p4661
- iPad Pro 13-inch (M4) WI-FI Cellular 512 GB
- HIBÁTLAN iPhone 14 Pro 128GB Deep Purple-1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4125
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 12400F 16/32/64GB RAM RX 9060 XT 8GB GAMER PC termékbeszámítással
- BESZÁMÍTÁS! MSI B460M 10400F 16GB DDR4 512GB SSD RX 6600XT 8GB Rampage SHIVA Cooler Master 650W
- BESZÁMÍTÁS! Apple MacBook Pro 14 M4 Max 36GB RAM 1TB SSD macbook garanciával hibátlan működéssel
- Új DreamQuest mini PC, mini számítógép
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest



