Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • [CS]Blade2

    addikt

    Olyan problémám lenne, hogy pár napja indításkor az automatikus bejelentkezés helyett az fogad, hogy helytelen felhasználónév vagy jelszó, és két kulcs van a képernyőn, és a 2.-ba került a hotmail-es cím, az elsőben a keresztnevem van, mint felhasználó, és ahhoz tényleg nem fogadja el a jelszót. Ha nyomok egy Esc-et, és vissza, akkor már csak a hotmail-es cím van ott.
    A következőt csináltam, ami valszeg okozta: Megváltoztattam a számítógép nevét, kikapcsoltam, hogy ne figyelmeztessen, hogy pl. nincs biztonsági mentés (minden elől kivettem pipát), kikapcsoltam az indexelést és a defendert, és az UAC-t lehúztam teljesen, a D és E meghajtó betűjelét megcseréltem, és újraindítás után már nem lépett be automatikusan.
    A felhasználó bejelentkezésnél a jelszóváltoztatásnál a hotmail-es e-mail van, aminek lennie kell. A felébresztésre ki van kapcsolva, hogy arra ne kérje, a képes és pin-es részt nem piszkáltam.
    A netplwiz-nél pedig kétszer van a hotmail-es cím, és a monitoros ikonú admin-esre van bekapcsolva az automatikus bejelentkezés.

  • [CS]Blade2

    addikt

    Van egy 2. HDD a gépben. Csak régi TV-s felvételek vannak rajta. Az energiatakarékoskodásnál bekapcsoltam, hogy kapcsolja ki 5 perc után a HDD-t, mert az elsőn úgyis rajta a rendszer.
    Amikor rálépek, akkor frankón felpörög, és ez így jó is lenne, de valamiért véletlenszerűen valami újra és újra felpörgeti. Kikapcsolás előtt pedig mindig, és mostanában valami memóriacímre hivatkozva még felhoz egy hibát, ami miatt nem áll le a gép, hanem le kell okozni, és újra rámenni a leállításra.
    Valami 5let, hogy mit kellene beállítani, hogy ne b*gassa/unalmában ne nézegesse a felvételeket a Win 10?
    Semmi oka tudtommal, hogy bekapcsolja. (Az indexelést kivettem msconfigban.)

  • [CS]Blade2

    addikt

    válasz Tournament #2165 üzenetére

    A 9841-es van fent. A memóriahiba akkor elkerülhetetlen... a HDD-t megoldom valahogy, maximum külső programmal vagy bios-ban, vagy kihúzom, amíg ne kell a tartalma.

  • [CS]Blade2

    addikt

    Pár információ, hátha valakinek hasznos a későbbiekben:

    Home x64-et a hivatalos letöltő felnyomja egy 4GB-s pendrive-ra. (3GB-t kér a cucc). ISO-ból a előzetes nem ment csak 8GB-sra fel.

    A Windows update nekem is feltett pár dolgot, de msconfigban engedte kivenni a pipát. Most azt mondja, hogy naprakész vagyok, így csak a franc tudja, hogy fog-e frissíteni. A Windows search is kikapcsolható, és az UAC is. Amit nem engedett, az a Defender, ott amint rálépünk az alkalmaz gombra, visszarakja a pipát, és írja is egyébként, hogy néhányat nem lehet szerinte kikapcsolni, de ezt én még nem merném kijelenteni ilyen korán.

    Maga a Defender kikapcsolható, de oda van írva alá, hogy átmenetig kapcsolhatja, de ha már egy ideje ki van kapcsolva, akkor ők visszakapcsolják. Eddig egyszer már vissza is nyomta egy újraindítás után.

    Az Edge nálam eddig elég sz*r, lassabban hozza be a lapokat, egy darabig nincs semmi, aztán egyben megjelenik, de összességében később, mint a Chrome-ban. Néha meg is akad, kicsit homokórázik.

  • [CS]Blade2

    addikt

    Már nálam is szar a kereső. Faca, nincs 10 órás rendszer. Win 95-ben volt ilyen, hogy egy nap 2x telepítettem, mert 10 óra alatt olyan hibába futott, amit nem tudtam megoldani.

    Hiba történt, próbáld meg újra. Mindig ezt írja ki, bármire keresek.

    Szerk:: Nekem 5 perc alatt lejött a progival a 6GB telepítő, ráadásul a pendrive elkészítésénél 2x is megált 57%-nál, így 3x töltöttem le a 6GB-t.
    Akinek lassan jön, annak lehet érdemes lenne újra elindítani, vagy megnézni, hogy mellette nem-e megy más, ami a sávszelet fogja, lehet, hogy a letöltő progi prioritása alacsony, és inkább más letöltést nyom a gép. Akinek a tálcán ült iconként, annak is úgy töltötte, hogy ne zavarja a felhasználót, szép lassan.

    [ Szerkesztve ]

  • [CS]Blade2

    addikt

    válasz Bkrisz9 #11612 üzenetére

    Én voltam a másik, akinek ezt hozta fel tegnap. Ma win95-ös időket idézve újra húztam, és most megint jó. Valamit te is és én is kikapcsoltunk, amitől agyf*aszt kapott a rendszer.
    Én az első indítással kikapcsoltam a Windows Search-ot msconfig-ban, és szerintem ez tett be a keresőnek.

    Egyebek:

    Amit nem tudtam kiszedni, az a retkes két felhő a jobb alsó sarokban. Az első indításnál tette fel, meg sem kérdezte, hogy kell-e ez nekem. Kéretlen programtelepítés így nyitásnak azért elég meredek.

    A Windows Update-et ne kiabáljuk el, de szerintem sikerült kikapcsolni. Most azt írja, hogy naprakész vagyok, a telepített frissítéseknél üres a lista, és a programok eltávolításánál a frissítések eltávolításánál is üres.

    A Defenderre pedig ideiglenes megoldás, hogy a kivételekhez fel kell venni egyszer az összes meghajtót a mappákhoz.

    A start menüben a csmpéket nem tudom még, hogy hogy lehetne kikapcsolni, asztali gépnél tök felesleges az oda, mind valami telefonra való bisz-basz.

    Vélemény 2 nap után:

    Nekem egyenlőre nem jön be, hogy már túl csupasz az egész. Tegnap, amikor nem működött a keresés, mindenhez csak 4-5 kattintással férhettem hozzá, mert minden el van tüntetve, és minden szinte egyszínű.
    Az Edge nálam lassú, és a betűk nálam is sz*rul néznek ki, míg a Chrome-ban olvasható. Az Edge nagyítása viszont nem lenne rossz. A felső sáv viszont túl sok helyet foglal el függőlegesen. A tálca pedig nekem túl alacsony, és az iconok túl kicsik. Az asztali iconok pedig gagyik, szerintem kicserélem mindet valamelyik korábbi verzióra. A lomtár is lehalt tegnap, egy fájl volt benne, és nem lehetett kiüríteni. Aztán tegnap megjelent egyszer csak valami videó lejátszó egy film elindításánál, pedig az MPC-HC-ben be volt nyomva, hogy mindent ő fog vinni, és magától tette át. A C meghajtón kivettem az indexelés elől a pipát az összes almappára és fájlra, de felhozott egy csomó hibát, hogy használatban vannak a fájlok, és azokat ki kellett hagyni. Ami nem tetszik, hogy állandóan felhozza a hibákat, de sosem mondja meg, hogy mi lehet a gond. Sajnáljuk, hiba történt, és akkor van egy db OK gomb. Az értesítés pedig felhoz olyan dolgokat, hogy le van tiltva a művelet központ, és vissza kéne kapcsolni, mikor azt én kapcsoltam ki.
    Ami még hiba lehet, hogy van pár alkalmazás, aminek nem hozza fel az ablakot a tálcáról. Pl van egy windows intéző aztán egy chrome, és még egy intéző, és a chrome van elől, de a két intézőből az egyikre hiába kattintok, nem jön elő. A gépház is van, hogy elindítom, de egy megnyitott ablak mögé kerül. utorrent is csinálta már, a háttérbe kerülnek az ablakok.

    Szerk.:
    Másnál is van olyan, hogy a hálózatnál lett egy ilyen: \\DESKTOP-LL5L541 :F

    [ Szerkesztve ]

  • [CS]Blade2

    addikt

    válasz Dr. Akula #12643 üzenetére

    Pont megtaláltam magamtól is, amikor végigbogarásztam a teljes gépházat.

    Még a töredezettség mentesítő is alapból ütemezve van, szóval át kell nézni minden beállítást, mert később sok bosszúságot okozhat, amikor a nem várt pillanatban elkezd reszelgetni valamit a háttérben.

    A DESKTOP-345346 pedig kiderült, hogy ennek a számítógépnek a neve. :D Megszoktam, hogy kb a 7-es óta mindig a nevem-PC volt. :)

  • [CS]Blade2

    addikt

    Nálam csak néha szar a 125%-os nagyítás. FullHD-n ilyenkor a tálca mérete olyan, mintha 720p-ben lenne, és homályos kicsit. A Chrome-nál a könyvjelzőket nem lehet elolvasni, olyan homályos, de ha buzerálom a cleartype betűs beállítást, akkor van, amikor élesebb.
    Egyenlőre a chrome az ami zavar, és én nem találtam olyat, hogy az maradjon 100%.

  • [CS]Blade2

    addikt

    válasz F_Zolee #14120 üzenetére

    2.2.1 nálam felment simán, de ez is, meg pár másik program, meg alap windows programok is csinálnak olyat, hogy a háttérben maradnak, amikor előre kellene jönnie. Pl. torrent hozzáadásánál, és a tálcára tűzött icon nem hozza elő, csak az óra melletti, vagy kénytelen vagy minden ablakot kisablakra tenni, hogy előkerüljön.

    Szerk.: A 3.4.3 valószínű hibás, és szarakodni fog. Nálam pl. minden nap ellenőrizte az előző napi torrenteket, és dög lassú 20-ad sebességgel, mint a 2.2.1.

    [ Szerkesztve ]

  • [CS]Blade2

    addikt

    A kikapcsolt windows update ellenére leszedte a 3 frissítést, de úgy, hogy a frissítéseknél és a frissítések eltávolításánál nincs egy sem.
    Érdekesség, hogy amikor az fogott, hogy feltette, akkor a bejelentkezésnél ment a töltés karikája, de közben előtte ott volt a jelszó beírásához a mező, pedig sosem volt jelszó a fiókon. :D

    Egyenlőre csak internet nélkül lehet frissítések nélkül használni.

  • [CS]Blade2

    addikt

    válasz Ringman #14650 üzenetére

    Biztos nem veszi vissza az órajelet, feszültséget, stb. Rég volt már mobility radeon-om, de és megpróbálnám a következőt::
    1. a mostani a driver-t leszedni, és windows 7 kompatibilitási móddal rendszergazdaként futtatva indítani a telepítő .exe-t. (Ez nekem annó bevált, bár még a 7-esnél, és régebbi gépen, de ugyanez volt a hibajelenség. A Kakalist ott sem indult el.
    2. talán egy omega driver felmenne.

    Én mobility HD2600-ra és egy 9600XT-re fogom majd feltolni, szerintem mennie kellene mind a háromnak, attól, mert nem mai darab hw-ek.

    Más.:
    A rendszer alaphelyzetben állító a gépházban oda rak vissza, hogy nincsenek fent a programok sem? Gondolom igen, és akkor csak 20 percet nyernék egy 3. újratelepítéshez képest. Nincs olyan lehetőség, hogy mindent a gyári beállításra tesz, de ne kellene újra feltenni azt a 15-20 programot, amit használok?

    Túl sok már a bug, és már így is egyszer újrahúztam a kereső hibája miatt. Belépéskor ott a jelszónak a mező, mikor nincs is jelszóm. Nem mindig jön be minden beállítási ablak, van, hogy csak felvillan, és hibaüzenet nélkül eltűnik.

  • [CS]Blade2

    addikt

    válasz #22237440 #14738 üzenetére

    Szerintem azt jelenti, hogy nem tudja kiolvasni, hogy hány MB-ot foglal az adott program, ha a dátum felett van, ha pedig a program neve alatt, akkor azt, hogy nem tudja megmondani, hogy melyik cég készítette az adott programot.

    De ezen nem kell meglepődni, sokszor azt sem tudja megmondani, hogy mi a baja. "Sajnáljuk, hiba történt." "OK".

  • [CS]Blade2

    addikt

    válasz Colos1 #14756 üzenetére

    Ezt értjük, de a két thai lányt 1 év után is lehet ingyen frissíteni újabb verzióra, vagy sem, mert akkor jobban megéri a dobozos special edition, ahol lehet. Valamint az első használat után itt is vissza kell térni az előző kettőre, hogy aktív maradjon? ;]

  • [CS]Blade2

    addikt

    válasz junior11 #14843 üzenetére

    Én most ezt akarom kipróbálni, de nekem nem csak driverek nem kellenek, hanem semmi. [link]

    Jobb volt, amikor ki lehetett kapcsolni, és ha valami hiba volt, vagy valami nem úgy működött, és érintett is engem a dolog, akkor leszedtem maximum azt az egy update-et, már ha létezett a hibához javítás. Most feltesz nekem 5635db javítást, de tesztem azt az én felhasználásommal nem volt hiba, vagy azt pont nem javítja egyik sem, akkor mind a 5635db csak púp a rendszeren, ami a használhatóság, gyorsaság rovására megy. Több frissítés, több fájl, több reszelés, kisebb tárhely, egy csomó elpazarolt idő stb... Amiről nem tudunk hiba, azt pedig kár javítani, a kutyát nem zavarja

    És akkor jönnek ezek a hurkok, hogy konkrétan a javítás nyírja ki a gépet és a felhasználóját, mert felteszi a rosszat automatikusan.

  • [CS]Blade2

    addikt

    válasz TheProb #15098 üzenetére

    Ezt a hibát csinálta nekem is, és semmi nem segített. Én kikapcsoltam a Windows Search-ot az első tiszta telepítés után még 29.-én, és még aznap este besz*rt a kereső. Semmit nem talált meg, azt írta, hogy próbáljam újra. Onnantól hibába kapcsoltam vissza, hiába indítottam újra. 30.-án újrahúztam az egészet, az jó volt egy darabig, de azóta előjöttek más hibák, és tegnap megint újrahúztam. Azóta 1x csinálta, hogy csak a pontok mentek a keresés tetején, és nem talált meg semmit, de egy újraindítás segített.
    Vicc, de ez már a 3., ennyiszer a win95-öt sem kellett.

    Polír (#15096):
    Nekem is csinálta ezt a hibát, és van egy tippem, hogy miért. Teljesen megfagyott, semmire nem tudtam rámenni, de az egér mozgott. Utána egy reset után a frissítés fogadott. A kis g.i leszedte a 3 frissítést a háttérben. Utána feladatkezelővel néztem, és rájöttem, hogy a háttérben amit meg akar magának csinálni, az papíron alacsony prioritású, de valójában kényszerített, tök lesz*rja, hogy te rá akarsz kattintani a startmenüre, ha van elérhető frissítés, vagy talál valami indexelni valót, vagy úgy dönt, hogy feltesz egy programot neked, akkor az az elsődleges, te meg megfagysz. 97%-os lemezhasználat volt a rendszertől. Ha nem nyomsz semmit egy fél percig, akkor elkezd malmozni valamin a háttérben. Csinál egy előtöltést, vagy valami.

    Nálam kiakadt a zene progi is, betöltött 200 számot, és 1200MB ramot evett és a komplett CPU-t.

    A fényképnézőre rászabadítottam a fényképeket 2007-ig visszamenőleg, és azóta el sem indul, csak felvillan, 1 fénykép van benne, amit háttérképnek töltöttem le, és egyből eltűnik, nem ad hibaüzenetet.

    Most pedig bejött egy kék-halál:
    IE11-ben néztem 1080p videót, tekergettem ide-oda, és egyszer csak hanyatt dobta magát:

    Egyébként szarabbul megy a videó, Egde-ben is és IE11-ben is. Meg-meg akad, és eszi a CPU-t 70-90% körül, pedig ott a GTS450, azzal kellene nyomnia.

  • [CS]Blade2

    addikt

    válasz front3r #15135 üzenetére

    Engem már kerestek meg úgy valami hihetetlen ajánlattal, hogy név szerint a bátyámat keresték, és véletlenül pont a bátyám vette az én T-s kártyám, de amikor vette, nem engedélyezte, hogy kiadják, és nem került be a telefonkönyvbe sem a szám. Senki nem tudhatta, hogy bátyámé papíron a szám. Így ismerős sem adhatta meg a pórszívóügynöknek az én számom a bátyám nevével, csak a T tudta ezzel a kombinációval.

  • [CS]Blade2

    addikt

    válasz front3r #15145 üzenetére

    Tiszta telepítés, és eddig nem volt kék-halálom. Asztali E4300, a chipset P965, de ahhoz nem is raktam drivert. Egyedül az Nvidia Driver 353.62 x64-et tettem fel, mindent felismert, csak alapból nem volt nvidia vezérlőpult, ezért feltettem az nvidia oldaláról a legújabbat, amit GTS450-re felhozott.
    Ami fura, hogy úgy emlékszem, hogy azért használtam az IE-t, mert ott vitte a GTS450-el a 1080p videót szépen, mert az E4300 nem tudná, csak letöltött mkv-ból.

  • [CS]Blade2

    addikt

    Lehet, hogy én is visszaváltok a 7-re vagy a 8.1-re. Jó lenne, meg minden, de minden nap feljön valami hiba, közel sem stabil a cucc. Teljesen lutri, hogy mi fog történni, és ált. akkor zakkan meg, amikor nem várná az ember. Csak az gáz, hogy a 7 elavult, a 8.1 már nem olyan, amilyennek szeretném. A 10-el egy modern 7-est vártam, de valamiért nem az igazi.

    A start menüre kattintás, a kereső lehalása, a háttérben maradó ablakok, előtte hibátlan gép kék-halálja.

    Nálam a gyári leszedhetetlen(?) appok is sz*rok, mind bugos, de ahogy elnézem, akkor sem feltétlen akarnám használni, ha stabil lenne. A képnéző lassan indul, ha egy mappából 1 képre rámegyek, akkor csak 1 képet nézhetek, míg korábban tudtam lapozni a összes között. A zenelejátszó is gyalulandó. Bent ragadt 288 zeneszám a most játszottban, és apám egysével(!) tudtam csak eltávolítani a listáról. Nincs mindet kijelöli, nincs ctrl+A, semmi.
    Most már engem is zavar, hogy fehér a keret, office-ban van sötétszürke, ami ér valamit, meg világos, de az olyan, mint halottnak a csók. Edge-ben meg van full fekete és van nap mód, és pofátlanul elnevezték világosnak és sötétnek. A sötétnél a betű is van, ahol fekete a feketén. Ki kell jelölni, hogy látszódjon. A buherált témánál meg a program neve mögött van egy kijelölés, ha eltérünk az alapszíntől.
    100%-on kicsik az iconok a tálcán, 125%-on meg homályosak a betűk. Az ez a gép és társai iconjaiból úgy kelene betenni valamelyik régi win iconjait egyesével a 3.1-esek helyett.

    A billentyűn eddig megnyomtam a számológép gombot, és már nyomtam is a számokat, most meg nagy nehezen megjelenik valami számológép app, és lemarad az első 5-6 számjegy, mert még be sem adta. Lehet, hogy 8 magos intellel és PCI-E SSD-vel bejön ugyanúgy, mint a 7-esben.

    Marhára nem teszik, hogy minden szarért kérdéseket tesz fel. Pl. MPC-HC-ban ki van választva, hogy a videófájlok az övé, az alapért. alkalmazásoknál a videóhoz be van téve az MPC-HC, és erre megkérdezi az mkv-nál, hogy mivel akarom nyomatni. És akkor lehet nyomkodni, hogy mindig ezzel, mint a tableten az androidban. Napi szinten feljön, és mindig ezzelt nyomom, akkor is lesz holnapra is ilyen kérdés.

    Asztali gépen nem értem miért nem gyalulható a kamera, ébresztő és társai.

    A frissítés és a defender kikapcsolhatatlansága (már elvből rossz, hogy nem én irányíthatom), valamint a Search kinyírja a keresőt, ha meg bekapcsolva van, akkor a HDD-nek köszörüli a torkát. Maga a rendszer is köszörüli 5 másodpercenként 1 másodpercre, bár ez a 8.1-nél is szar volt, míg a 7-nél nem reszelt. Többet használja a HDD-t, SSD kellene alá, vagy úgy megírni, mint a 7-est.

    Filmlejátszásnál megakad a hang, amikor pl. van egy robbanás. Ha megy egy youtube, és mellette egy ablakkal valami más lapon bűvészkedek, akkor megint csak megakad a hang. Ez is olyan, ami előtte nem volt.

    A testreszabáshoz marha kevés a beállítási lehetőség, ami van, az is fapados.

    A hálózatot nem tudtam összehozni két 7-es és két 10-es között, hogy mindenki-mindenki között menjen oda-vissza, és jelszó nélkül. Nem tököltem vele sokat, de elvárnám, hogy csak annyi legyen, hogy bekapcsolom, hogy megosztás, jelszó nélkül, azt csókolom.
    Az egyik 7-es jelszóval, a másik jelszós 10-es, a harmadikban ki van kapcsolva az UAC, és vége is, az egyiknél azt írja, hogy forduljak a rendszergazdához, mert nincs jogom, a másiknál faszán megy oda, de vissza nem, a 3.-nál egyszerűen rá sem lehet lépni, hibát ír.

    és lehet, hogy sokra van megoldás, de had legyek már egyszer user.

    Kicsit olyan a cucc, mintha ellenség lenne, szembe megy a személyre szabással, mintha azt akarná rám erőltetni, ahogy ők elképzelték, hogy használni fogjuk. Olyan érzésem van, hogy ez akkor működik jól, ha mindenből az ajánlott vagy gyári beállítást választjuk úgy, ahogy neki teszik.
    Nem raktam MS-fiókot, aztán minden gyári appban felhozza, hogy már pedig te regisztrálsz és bejelentkezel, és azt fogod használni, és lesz obivandriveod. Az értesítő szól, hogy héj apukám, nincs bekapcsolva a vírusvédelem, letértél az előre általunk kijelölt útról, korrigáld, vagy óránként ezzel foglak ba*tatni. Frissítesz, ha azt mondjuk. Az alapértelmezett mappáját használod, csög.

  • [CS]Blade2

    addikt

    válasz Tiger. #16072 üzenetére

    Ha kék, akkor lehet, hogy kék-halálod van.
    Ez a gép tulajdonságokánál :D rendszervédelem, és a speciális fülön az indítás és helyreállításnál vedd ki a pipát az automatikus újraindítás előtt, és akkor lesz talán egy hibakódod, ha szerencséd van. Ha nem, akkor egy sajnáljuk, hiba történt üzeneted.

    A másik, hogy vezérlőpult, hardver, energiagazdálkodás, és a főkapcsoló funkciói lehet:
    a főkapcsoló leállításon az alvás alvón van? A leállítási beállításoknál mi van? Alvás és zárolás?

    (#16118) viralmind és feel2006 (#16111) üzenetére:
    Én az energiagazdálkodásnál néznék rá a séma speciális beállításaira. Ha 30 perc után felkel a hibernálásból, az lehet, hogy az alvás csinálja. Az pont 30 percre van állítva alapértelmezetten. Nem lehet, hogy felhozza a hibernálásból, hogy alvóba tegye, de az meg nem jön össze neki? Alatta a felébresztési idő nincs benyomva? Nem lehet, hogy nem az a profil van bekapcsolva, amire be van állítva a hibernálás? Notin nekem volt, hogy magától átrakta rmclock-os profilról pl. energiatakarékosra, ami viszont nem volt beállítva, alap értékeken volt.

  • [CS]Blade2

    addikt

    válasz CyberPunk666 #16194 üzenetére

    Addig fogja erőltetni a bing-et, hogy a google keresőt leszedi magától, mert egyes beállításokat a szervezet kezel. Mosolyogva kell majd ülnöd a bing előtt. A webkamerán fogják figyelni, hogy örömmel használod, ha meg nem, akkor kimennek házhoz és lerúgják a veséd, de előtte visszaállítanak mindent a gépen a gyári beállításokra. A Billi fog kimenni személyesen visszaállítani. Szóval jó lenne, ha csak az Internet Explorer-t és az Edge-et használnád bing keresővel, bing kezdőlappal. :D
    Nem is nyúltál nagyon bele, nekem az első 5 percben közölte, hogy feltette a OneDrive-ot és faszán be is frissítette, már kérdés, hogy én nem kértem. Itt már Csez diktál.
    Remélem a Cortana nem ilyen lesz: "Héj Cortana, írd be a naptárba, hogy holnap bevásárlás 10:00-től." Válasz: "Lóf..t, holnap költekező Microsoft konferencia, a repülőjegyet már megvettem a bankkártya adatokkal, amit a múltkori mobilfeltöltésnél megadtál." Cortana hozzá fog férni a bankkártya adatokhoz, és kedden eljár majd vásárolni. :DDD :C

    [ Szerkesztve ]

  • [CS]Blade2

    addikt

    válasz Colos1 #16878 üzenetére

    Volt egy eredeti 7-esed, és a frissítésnél töltötte le a win10-et, feltetted, és megvártad, míg aktiválta magát. Ki volt írva, hogy a windows aktiválva van? És utána csináltál egy tiszta telepítést penről vagy dvd-ről, és azt már nem aktiválta?

    A partíciós dolog hülyeség, az MS ügyfélszolgálat pedig nem ért hozzá. Ha leírod, hogy pontosan hogy volt, akkor meg tudjuk mondani, hogy mi volt a gebasz, és nem kell venned.
    Ha betolsz egy másik HDD-t a tiszta telepítés előtt, akkor is aktiválnia kellett volna. Ha tojást sütsz rajta, akkor is. Ha úgy volt, ahogy írtad, és a frissités után aktiválta, akkor naponta is csinálhatsz particiónálásos formázásos tiszta telepítést, amint bejön a rendszer aktiválja magát automatikusan az online tárolt adatokból.

    A kérdések:
    Melyik kiadás volt a 7-es, és OEM volt amit a géphez kaptál vagy dobozosod van?
    Hogy tetted fel először: A tálcáról az icon hozta le, hogy letölti? Leszedted az ISO-t és setup.exe, vagy leszedted a progit, és a telepítőnél választottad a frissítést? Ha nem ő választott kiadást, hanem te, akkor az mi volt? Home-ot pl. nem lehet ingyen PRO-ra frissíteni. A frissítés után aktiváltnak írta a 10-est?
    A tiszta telepítés miről történt? A toollal csináltál pen-t? Ugyanazt a kiadást tetted fel? Pl.:
    7 home--> aktivált 10 home---> és a tisztánál 10 pro az ugyebár megint nem jó.

  • [CS]Blade2

    addikt

    Jó lenne a rendszer, de ennyi buggal nehéz használni. Nem csak notebookosok vannak szarban, és nem csak driver hiba van itt. A hangkártya hibák és a VGA kártya hibák, a szarul futó játékok talán driver hibák, na de egy egér kezelése nem megy 2015-ben, az azért gáz. Van sok látványos ablakkezelési hiba, semmit mondó hibaüzenetek napi szinten, a alvás és hibernálás is sokaknak nem jó, sokaknak szar az egérkezelés, már nem reagáló billentyűre is van példa. 100% CPU, RAM, és HDD terheltség, kinek melyik jut, ez teljesen véletlenszerű. Összeakad ez minden féle vírusirtóval, és minden féle programmal. Az appok bugosak, az Edge félig sincs kész.
    Az egész egyszerűen nincs felkészítve a használatra, nem szabadott volna kiadni, inkább bejelenteni, hogy késik, mert még reszelni kell.
    Az a szerencséjük, hogy van ez a frissítési lehetőség. Ha ezek az emberek mind most vettek volna többnyire dobozost, már lehet, hogy egy kisebb hadsereg lenne az MS székháza előtt.

    Lehet, hogy van pár konfig variáció és pár notebook amin még egy hiba kattintok semmi nem nyillik meg hiba sem jön elő, de akkor marha nehéz lesz ezt mindenkinél működésre bírni, mert lehet bogarászni, hogy egyeseknek miért megy hibamentesen, másoknak miért döglődik napi szinten. Már rég nem 4 frissítésnek kellene lennie, eddig senki nem jelezte, hogy megszűnt volna valamelyik hibajelenség. Ennek nagyon neki kell feküdni, ma ráférne egy SP1.

    Csak nehogy elkészüljön a Win10-hez is ez a kép:

    Lehet, hogy túl magasra tették a lécet, hogy a 8-as után olyat kell produkálni, ami a 7-est is leveri, és tudták, hogy mindenki azt várja, hogy minden második sikerül jól, így a 10-esnek jónak kell lennie.

  • [CS]Blade2

    addikt

    válasz Kernel #17795 üzenetére

    Nem szabad elfogadni, hogy ez ilyen, valahogy biztos, hogy lesz lehetőség a személyre szabásra. Majd maximum egy marék lelkes orosz ír valami alkalmazást hozzá.

    Egyébként hogy tiltottad le a defendert? Nálam a szolgáltatásoknál az az egyetlen, ami elől ha kiveszem a pipát, az alkalmaz gombra kattintva visszakerül. És úgy oldottam meg az állandó reszelés elkerülését, hogy kivételnek betettem a C: és D: -t mappának, hogy azon ne keressen. Még tesztelem, hogy ez így jó-e.

    A másik, hogy kikapcsolt windows update is feltette a frissítéseket. Ki van tiltva a szolgáltatás, de az első újraindítás után feltolta a 4 frissítést, és le sem lehet szedni, mert a két listába nem került be.

  • [CS]Blade2

    addikt

    válasz bandras0226 #18507 üzenetére

    Ezt a reg fájl-t szedd le, és katt rá kettőt, majd utána katt kettőt egy jpg-re, és megkérdezi, hogy mivel akarod, a fos Fénykép app-al, vagy a régi fényképnézegető-vel, ahol még olyan funkciók is voltak, hogy lapozni lehetett a fényképek között, és nem záródott be magától véletlenszerűen.
    Ajánlok egy pipát a mindig ezzel elé, mert a másik úgy szar, ahogy van, az a életben nem lesz jó.

    Nekem pedig valaki ráállhatna az ügyre, hogy hogy a francba lehetne kivésni ezt a számológépet, és betenni a régit, de úgy, hogy a billentyűn a számológép gomb is felhozza.
    Szedtem le valami bizonytalan forrásból valami win7 calc-ot, és fel is tett egy hasonló számológépet, mint a régi, de mellé még ccleanert, meg operát, meg már kezdett feltolni még 49 progit, szóval ez zsákutca.
    Ráadásul hiába írtam felül a 10-es calc.exe-t a 7-esével, utána a gomb megnyomására csak felvillant a 7-es calc egy pillanatra, így végül nem működött egyik sem.

  • [CS]Blade2

    addikt

    válasz darkhorse #18555 üzenetére

    Thx. Ez végre működik a billentyűről is, mert ez betette a gyári helyére, míg a többi nem épült be, csak volt a gyári gagyi mellett.

    Még egy, amit eddig nem használtam: volt itt pár napja egy lista, hogy a gyári alkalmazásokat le lehet szedni, szerintem powershelles megoldással. Azokból ami nekem nem kell egyben vagy soronként csak be kell másolni a powershell-be, és enter, és ennyi?

    Egyébként csal a 10-es magyarban, mert azt hiszem azt mondja, hogy fényképek, pedig az csak fénykép, és nem hiszem, hogy a fordítás rossz.
    Ami vicc, hogy a gyári képek mappából szeretne valami galériát csinálni, amikor szerintem az MS-nél is tisztában vannak vele, hogy a felhasználók fele nem használja azt, még átirányítva sem.

    Nem értik meg, hogy nem kell a gyári, nem akarjuk, hogy ránk erőltessék az új gyári appot, és szeretnénk megtartani ami bevált, és szeretnénk sok mindent beállítani, több lehetőségből választani. Semmibe nem tartott volna, hogy ha beteszik a régi fényképnézegetőt és a régi számológépet is.

    Pedig biztos, hogy szólt valaki a készítéskor, hogy te John bazzeg, ez a sz*r, amit írtunk 26x annyi idő alatt indul csak el, mint a régi, és ezek után valaki áldását adta, hogy csak az új rosszabb legyen benne. :W

    Nekem nem kell a vista mini alkalmazás, de sokan meg azt keresik a topicban, amit elvileg azért vettek ki, mert veszélyes. Miért nem lehet gyárilag bekapcsolni valahol úgy, hogy előtte bepipálja a user, hogy tudja, hogy biztonsági rést nyit ezzel. Ha ellenőrzött appot használ, akkor nem is lehetne gondja belőle. Ha meg nem, az az ő baja, de legfőképp az ő döntése. Had döntse már el a user, hogy mi a jó neki. És akkor minialkalmazásosak is boldogok és a nem minialkalmazásosakkal sincs gond.

    [ Szerkesztve ]

  • [CS]Blade2

    addikt

    válasz JColee #18567 üzenetére

    Véletlenül nem ette meg a feladatkezelőben a komplett RAM-ot, vagy a komplett lemezt, vagy a komplett CPU-t? Nekem is csinálta már, és ránéztem. Van, hogy valami beakad, és elkezd valamit tolni a RAM-ba addig, amíg meg nem telik. Pl. azt, amit másolsz, vagy amit elindítasz... nem tudom, hogy valójában mit csinál.
    Van amikor csak a fél procit eszi meg valami, egyszerűen amíg nem zárod be, addig 51% cpu terheléssel fut. IE, fáljkezelő, fényképek, Edge, gépház csinálta már nálam.

    És amit saját maga b.arint el, arról nem kapsz hibaüzenetet, hogy pl. megtelt a ram, zárj be valamit, mint annó talán XP-nél. (kb. akkor láttam ilyen üzenetet.)

  • [CS]Blade2

    addikt

    válasz dannyl #19356 üzenetére

    Szerintem úgy működik, mint akár mint a windows 95-ben. Ha a program telepítője beteszi magát a start menübe, akkor ott lesz a minden programnál, ha meg nem, akkor nem. Szóval szerintem az irfan view telepítésénél volt egy pipa, hogy ne tegye a startmenübe, és azt ki kellett volna venni, vagy fordítva, pont bepipálni, hogy tegye be oda (is). Olyat is szoktak tenni, hogy tegyen az asztalra, és vagy a tálcára, de nem minden telepítőnél alapértelmezett, hogy betegye a startmenübe.

    Én megpróbálnám szépen feltenni még egyszer. Nem kell uninstall, csak újra futtatni a telepítőt, és végigbogarászni. next-next-next-ok nem mindig jön be.

    A második szerintem olyan bug, ami van akinél előjön, van akinél nem. Nekem 2x is sz*r volt, ez már a 4. tiszta telepítés, és most jó. Érdekes, hogy újratelepítés megoldja, sőt, van akinek nem jött be startmenü, és egy frissítés telepítése után megoldódott. Van akinek újra és újra összeomlik, és mindig közli vele a win, hogy a következő indításkor megpróbálja helyreállítani, de sosem sikerül.

  • [CS]Blade2

    addikt

    válasz Barthezz2 #19364 üzenetére

    Alaplaphoz tartozó chipset driver esetleg? Vagy, ha van direkt usb driver, akkor azt (is), már ha usb-s az egér. Notinál ugyanígy.

    Néha egyébként én sem tudok semmire sem kattintani, de a bill. megy. Az előbb csinálta, chrome-ban itt volt a ph, és az autóhifi-s topicban voltam, és oldalt ott volt, hogy jött egy hsz. ide a windows 10-es topicba, de nem tudtam rákattintani, egy link sem csinált semmit a ph-n belül. A tálcán más progi iconjára viszont igen.
    Nyomtam egy visszát a bill-en, és azt mutatta, hogy jártam már a windows 10-es topicban, és szerinte láttam azt az egy új hsz.-t. Érdekes anomáliák fordulnak elő.

  • [CS]Blade2

    addikt

    Érdekesség, nem tudom másnál is így van-e, vagy rosszul figyeltem meg. A 7-esnél és a 8.1-nél nálam 1-1 egér és bill. volt, a 10-esben kettő kettő van az eszközkezelőben. És most néztem, hogy a BIOS is 2-2-t ír kikapcsolt logoval.

  • [CS]Blade2

    addikt

    válasz szunyi777 #19731 üzenetére

    Szerintem az, hogy ha kikapcsold a defendert, akkor ők szépen visszakapcsolják pár óra múlva. Frissítést is ők kezelik, akkor van, amikor ők akarják, és kötelezően települ.

  • [CS]Blade2

    addikt

    válasz Kernel #19893 üzenetére

    Nagyon off ez a vírusirtó téma:

    Én rég óta nyomom vírusirtó nélkül, és a defendert is kikapcsoltam (kivéve most a 10-esben) eddig, és az ég világon semmi hátrányom nem volt a franc tudja hány év alatt. Szerintem több 10.000 megnyitott oldal, több 100GB letöltés (talán 1-2TB is megvolt). Lehet, hogy ha feltettem volna egy vírusirtót, akkor jelzett volna x veszélyes dolgot, de ez nekem nem probléma addig, amíg nem érint a dolog. Oké, hogy ott van a gépen, lehet, hogy elfoglal 100kb helyet is, de csináljon valami zavarót, mert egyébként elfér. Ha használja az erőforrást, ha elküld valamit a neten, amit észreveszek a net sebességén, ha kikapcsolná a gépet, vagy tönkretenné a windows-t, vagy bejönne egy halálfej, és tönkretenné a gépet, akkor azt mondom, hogy oké, felezze meg a vírusirtó a gép általános sebességét, de nálam nem fordult elő ilyen. Röhögve vállalom, ha ma bejönne a halálfej, és tönkretenné a C2D-s gépet, ami vírusirtó nélkül gyorsabb, mint bármelyik másik gép, amiben nincs a 103SJ-nél gyorsabb HDD vagy SSD, de van vírusirtója, mert már megérte, hogy az előző 8 évben nem lassított.

    Nem tudom, hogy értitek-e mi a problémám. Az nekem nem vírus, hogy a vírusirtó kiírja, hogy ez veszélyes, és karanténba teszi, én meg kiveszem, és ugyanúgy működik minden, mint előtte. Valami bosszúságot okozzon, legalább a win-t újra kelljen telepíteni, legyen valami látszatja, mert egy vírusirtó minden nap bosszant, mert megfogja a gép általános sebességét, és panaszkodik állandóan. Frissítsem, ütemezzem a keresést, gyanús fájlt talált, stb. Egy vírus hozzon fel egy bezárhatatlan ablakot valami porszívó reklámmal, vagy valami. A vírusirtó bezzeg felhozz kéretlen ablakot, hogy nem naprakész a motyó.
    Küldje el a családi fényképeim, vagy valami. De nagy előnyöm egyébként, hogy nincs semmi fontos a gépemen. Minden pótolható, és nincs olyan info vagy adat, ami gáz lenne, ha kikerülne. De ilyen sem történik, vagy nagyon jól csinálja, mert nem veszem észre. Ha elveszne minden dokumentumom, akkor sem dőlne össze a világ, nulláról kellene kezdeni, aztán kész.

    És biztos van, aki azt mondja, hogy neki már bejött a halálfej, és szétment a hardver, de saját magam szeretném megtapasztalni. Lehet, hogy csak mondják, lehet, hogy annak jött be, akik a vírusirtót készítik és árulják. Most végül akkor melyik az ellenségem, a vírus vagy a vírusirtó?

    Vagy nagyon szerencsés vagyok, és nekem csak lusta, balbr.ki vírusaim vannak, vagy nem tudom. Egyedül ezt a rendőrségi vírust láttam haver gépén pár éve, ezt is csökkentett módban, ha jól emlékszem le lehetett törölni. :DDD Maximum náthának nevezném. Ami meg nem csinál semmit, csak elfoglal 100kb-ot, az kb vitamin.

    Egyébként ilyen a windows gyári védelem:

    :C

    Ezek a külső súlyos 10.000Ft-okba kerülő irtók meg olyanok, mintha macskák ellen 30 méter magas 3 méter széles tömény beton falat húznának fel. De bakker, nekem nincs bajon a macskákkal.

  • [CS]Blade2

    addikt

    válasz netpeti98 #19923 üzenetére

    Ez a lényeg, hogy észrevétlenül meglapul, nem visz el 1% cpu-t, lemezt, ramot, vagy hálót sem. Nem ír senki a nevemben a ph-s felhasználómmal. Senki nem sütöget a gépen található almássüti.txt-ben található recept alapján, vagy ha igen, akkor egészségére. DDoS támadás miatt aggódjon az aki indítja és az aki ellen megy. Ha használja közben a gépem hozzá, de közben nem fogyaszt el 1% cpu-t sem, akkor miért idegesítsem magam egy vírusölővel ezért. X támadná Y-t, és én vegyek vírusölőt, hogy X meglapult sz*rja ne tudja a gépemről észrevétlenül támadni Y-t. Kapják el X-et vagy Y vegyen tűzfalat.
    Segítek én egy rakat embernek más területen, itt nem fogom azzal védeni Y-t, hogy jól beszívatom magam egy vírusölővel. Ez Y-nak sem érdeke, mert a vírusölő olyan, mintha magamat DDoS támadnám, ezt nem várná el senki.
    Nem az a megoldás a problémára, hogy minden boldog-boldogtalannak "30 méteres betonfalba" kell burkolózni.

  • [CS]Blade2

    addikt

    válasz net91 #20274 üzenetére

    Nálam is elszállt a időjárás és a térkép, pont az a kettő, ami kint is van a startmenüben. A számológépről nem tudok nyilatkozni, mert azt letöröltem, és a régi windows 7-est használom. Biztos, hogy a frissítés b.ta el, mert én napok óta nem változtattam a rendszeren, nem telepítettem, nem állítottam át semmit, szóval ez olyan dolog, ami másnál sem megy, várni kell, hátha a következő 20 frissítésből valamelyik visszahozza.

    A számológép sebességéről annyit, hogy bátyám gépén SSD-vel a 10-es gyári gyorsan megnyílik. Szerintem ott bénázták el a fejlesztését, hogy SSD-n fejlesztenek, és nem vettek észre, hogy valamit félre...tak benne, amitől 30x annyi idő, mire elindul. Ráadásul azt hiszem 10x annyi helyet is foglal, pedig a tudása semmivel sem több így első ránézésre. Lehet, hogy van benne rakat felesleges programsor, amit betölt.

    Egy ekkora cég megnézhetné HDD-n és SDD-n is, hogy hogy megy a progi amit kiadnak, pláne, hogy ezért súlyos pénzeket kérnek el. Ez olyan, mintha kiadnának egy autót, és az ablakemelő 20 perc alatt húzná fel az ablakot. Megnézném, hogy hányat vinnének vissza belőle.

    Szerk.: A csempe szerintem tile ebben az esetben:

    [ Szerkesztve ]

  • [CS]Blade2

    addikt

    válasz BiP #20292 üzenetére

    [link] - Marha jó, mert beteszi a gyári helyére, és vissza is lehet csinálni a későbbiekben.

  • [CS]Blade2

    addikt

    Valaki össze tudott rakni egy fájlmegosztást windows 10 és windows 10 között, vagy ami még jobb lenne, ha menne 10 és 7 között, de jelszó nélküli fiókokkal.
    Minden gépen 1 helyi fiók van jelszó nélkül.

  • [CS]Blade2

    addikt

    Az mondja, hogy a:

    "Az alkalmazás nem használható a Windows 10-zel
    A rendszer megtiltotta a használni próbált alkalmazás megnyitását, mert kárt tehet a számítógépben, vagy adatvesztést okozhat. Ez azért történt, mert a Windows valamelyik korábbi verziójával használt alkalmazás nem feltétlenül működik ugyanúgy a Windows 10-ben.

    Keresse fel az alkalmazás fejlesztőjének támogatási webhelyét, és ellenőrizze, hogy van-e az alkalmazásnak a Windows 10-hez használható új vagy frissített verziója."
    [link]

    Na most nekem ezzel az a bajom, hogy azok is ők, már az alkalmazás webhelyén vagyok a hibaüzenettel, mert ezt a vitrual pc 2007 telepítése után kapom.

    Jó pofa.

    A kérdésem az lenne, hogy hogy a francba tudnék ingyenes programmal virtuális XP-t feltenni a 10-esre. (igazából olyan kellene, ami 8.1-en is megy)

  • [CS]Blade2

    addikt

    válasz hunluki #21210 üzenetére

    Megnézem, valszeg mivel a microsoft-é nem megy, ezért kizárásos alapon ez marad. A komolyabbak az erősen fizetősek. Bár itt is volt valami pirossal, hogy win 10-el lehetnek hibák.

    Egy újabb érdekességet tapasztaltam. A windows update-ben a telepítés után az első 3 frissítést nálam 1601.01.01-én tette fel, ezért nekem már nagyon rég óta fut a windows 10. :D
    Na de nem ez a lényeg.
    Tegnap előtt? kijött az utolsó frissítés, ha jól rémlik. Leszedte ez a jómadár, és azt írta, hogy a holnap 3:30 megfelelő. Nem tudom, hogy mindenkinek 3:30 van, vagy csak nekem hozza ezt mindig, de múltkor is később tettem fel, manuálisan nyomtam be, mert egyszerűen akkor és most is az van, hogy kikapcsolom este a gépet, és másnap reggel be, és akkor megint a holnap 3:30 a megfelelő, aztán este megint ki és jóval 3:30 után be. Na most arról volt eddig szó, hogy, ha nem tudja ekkor feltenni, akkor utána felteszi, és kikapcsoláskor telepíti. Nálam ez most már nem működik. Lazán kikapcsol. Direkt nem teszem fel, megnézzük, hogy magától felteszi-e egyszer, mert az biztos, hogy sosem fogja 03:30-kor bekapcsolva találni a gépet, felkelteni meg az enyémet nem tudja. Azt olvastam, hogy több embernek felébresztette a gépet 3:30-kor, és ezzel a felhasználóját is.
    Gondolom aki reggel 6 és este 22 között használja a gépet, annak alapból ezt a 3:30-at kínálja, aki meg éjjel gépezik, annak valami nappali időpontot, de mindenképpen lehetetlent. (kivéve a 0/24-be járó gépeknél)

  • [CS]Blade2

    addikt

    válasz [CS]Blade2 #21225 üzenetére

    Nekem ezek vannak most fent:

    És ez az amiről írtam, ezt akarja tegnapelőtt óta feltenni:

  • [CS]Blade2

    addikt

    válasz Robizm# #21464 üzenetére

    Számítógép-kezelés és azon belül a lemezkezelés oldalon ott van a CD-ROM 0? Ha ott van, akkor van betűjele? Ha nincs, akkor jobb gomb, és adj neki betűjelet.

  • [CS]Blade2

    addikt

    válasz Robizm# #21468 üzenetére

    Neki volt még ilyen gondja rajtad kívül.
    Eszközkezelőben új hardverként sem találja meg? Nem szerepel ott felkiáltójellel véletlenül?
    Lehet, hogy nálad segítene a kihúz és másik csatit bedug.

  • [CS]Blade2

    addikt

    Ma eljött az a pillanat, amikor felb.am magam az automatikus frissítéssel, ugyanis ez a sz*r ad kb 10-15 percet, hogy ments el mindent, mert újraindul. Na most, ha az ember épp ír valami fontosat, vagy meg kell néznie valami fontosat, mert pl. épp indul valahova, és kellene pár információ vagy pl. busz/vonat menetrend miatt időre menne pl. buszhoz, akkor a Windows 10 jól beszo..ja, mert amint letelik a 10-15 perc türelmi idő, függetlenül attól, hogy a user még lázasan kattintgat a sietségében, bumm, és elveszi az asztalt és az ablakokat. [Miért nem vár az első olyan időszakra, amikor mondjuk nem volt bill+egér művelet mondjuk 10 percig?] Utána jön egy adag malmozás, és persze újraindítás után már nem lesznek ott a megnyitott dolgok. [De miért nem? Miért dönti el, hogy nekem már nem kell az a 8 megnyitott ablak?]
    És az a vicc az egészben, hogy mint, tudjuk, az ilyen dolgok mindig a legrosszabbkor jönnek be. A szlogen, sz.pj rá a frissítésre, hogy azonnal használhasd a Windows 10 új szolgáltatásait.

  • [CS]Blade2

    addikt

    válasz < CyberBob > #23308 üzenetére

    Nincs "Frissítések elhalasztása". Ez egy Home verzió. De meg lehet oldani, csak a felhasználók 99%-a nem fogja tudni, hogy hogy kell.

  • [CS]Blade2

    addikt

    Telepítéskor az első újraindításnál az fogad, hogy váratlanul újraindult, futtassam újra a telepítőt, utána pedig, hogy a hardverkonfighoz nem sikerült a t*m tudja mit megcsinálnia.
    AMD-s noti, Turion64 X2
    Ez pont olyan AMD proci ami nem támogatott?

  • [CS]Blade2

    addikt

    Olyan gondom lenne egy notin, hogy napok óta a windows uptade azt írja, hogy frissítések letöltése: 72%, és ez napok óta ennyi. Minden ki-be kapcsoláskor b.tatja, és a műveletközpont vagy mi a t.öm mindig jelzi, hogy persze nem sikerült frissíteni, mert azon kívül amit napok óta tölt, van még 1 amit korábban letöltött, de az nem tud feltelepülni. :W miért is tudna.... :W és persze, hogy nincs egy mégsem gomb, vagy egy hibaüzenet, hogy nem sikerült letölteni, végig csak azt írja, hogy tölti, mintha minden rendben lenne... :(((

  • [CS]Blade2

    addikt

    Notin alvó üzem után nem kapcsol be a kijelző. Win10 telepítés után felkerült egy rmclock, és az alap kiegyensúlyozott profillal indul a gép, de ott az rmclock-é is, viszont a kiegyensúlyozott ellenére az rmclock vezérli az órajelet és a feszültséget. Win7-nél egyszer át kellett tenni, hogy az RM-os profil legyen, de win10-nél hiába rakom át, újraindítás után a kiegyensúlyozott van megint.
    Ha átkapcsolom, és berakom mindkettő az alvást 2 perc-re, hogy tudjam tesztelni, akkor viszont nem csinálja, visszajön a kép, beírom a jelszót és megy. Ha megnyomom a bekapcsoló gombot, akkor elalszik a gép, ha még 1x, akkor felébred rendesen.
    Ha 2-3-5 órára van állítva az elalvás, akkor viszont már a fenti dolog van, hogy nem kapcsolja be a kijelzőt, szóval még háttérvilágítás sincs, korom sötét, de közben megy a venti. Kikapcs-bekapcs a gombbal, és jön újra az egész a bios-tól, szóval nem hiszem, hogy HW hiba lenne. Az rmclock 2007 óta fent van ezen a gépen, kell neki, mert amd+ati és a gyári órajelen megsül.

    A másik, hogy ugyanezen a gépen, és még 2-n, amit telepítettem, és a sajátomon is 2x azt tapasztaltam, hogy a rendszer-visszaállítás magától kikapcsolódik. Mindegyiknél telepítés után bekapcsoltam, belőttem a c-re 10%-ot, és csináltam egy manuális pontot, amikor kész voltam az alap programok telepítésével és beállítottam mindent a win-ben. Később, amikor megzakkantak a rendszerek, akkor mondom, visszaállítom a telepítés utáni napra, és minden gépen az fogad, hogy nincs bekapcsolva a rendszer-visszaállítás.
    Mi az isten kapcsolhatja ki?

  • [CS]Blade2

    addikt

    Adott két teljesen eltérő gép. A két HDD-t kicseréltem egymással, így az egyik Windows 10-e került a másikra.

    Vajon a visszaállítás elég lenne ebben az esetben, vagy jobb, ha telepítem nulláról?
    Igazából a pen-t elkészítettem, és csak az egyiket kell, a másik kap egy SSD-t, így az mindenképp nulláról megy.

    Ezzel meg is válaszoltam magamnak, mert így nem sokkal több idő nulláról, de azért érdekelne, hogy elég lenne-e a visszaállítás abban az esetben, ha igazából más a lap, proci, ram, vga, de még az usb kábel is, meg a porszem a gépen. :))
    Egyébként szépen felismerte a két rendszer, hogy más gépbe került, de azért gondolom ez nem teljesen tiszta.
    Pl.: gép neve is fordítva van a hálózaton, szóval még tökölős is lenne mindent visszaállítani, visszacserélni.

    Igazából mindenképp a friss telepítéshez kellene visszatérni, csak annyi értelme lenne a későbbiekben, hogy nem kell a pendrive-ot létrehozni, valamint 4GB-s pen írása-olvasása szerintem lassabb, mint a gyári visszaállítás HDD-ről.

    Tehát egy teljesen idegen HDD, amin van egy 10-es, visszaállítva bármilyen gépen bit-re pontosan friss telepítés?

  • [CS]Blade2

    addikt

    Adott egy program: hd sentinel. Be lehet pipálni, hogy induljon a rendszerrel együtt, csak, hogy nem történik semmi.
    Utána néztem, én más is belefutott, de nem találtam megoldást.
    A feladatütemezőt írták,
    de nem lehet felvenni. Szerintem már alapból ide került be, de ez mind1. A lényeg, hogy azt írja, hogy még nem futott: 0x41303, a másik, hogy módosításra 1 vagy több argumentum érvénytelen.
    Utána pedig azt mondja, hogy kevés a jogosultság.
    Az UAC-t is kikapcsoltam, hátha, és az összes .exe fájlnak adtam rendszergazdaként futtatást, de egyszerűen nem indul.

    Én arra hajazok, hogy kevés a jog a programnak. Úgy tudom, hogy itt már a létrehozott felhasználó nem olyan rendszergazda szintű, mint az XP-nél, vagy a 7-nél.
    (persze azt írja, hogy helyi fiókban vagyok, és rendszergazda)

    :F

  • [CS]Blade2

    addikt

    válasz prabhu #51790 üzenetére

    Nem vált be. Nem indul el, hiába rendszergazdaként van telepítve. Be is pipáltam, meg jobb gomb rendszergazdaként telepítettem.

  • [CS]Blade2

    addikt

    válasz Popes #51810 üzenetére

    Ezt írja, ezért nem tudok ok-ra menni, csak mégse-re.

    Argumentum nincs is benne, nem írtam semmi, mert nem kötelező, az van zárójelbe.

    Szerk.:

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák