Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gregorius

    őstag

    válasz Miracle #123 üzenetére

    resze a standard libnek, legalabb annyira a nyelv resze, mint a System.GC
    A GC sem a nyelv része, hanem a platformé.

    naiv gondolat azt hinni, hogy egy rendes fordito optimalizacios kepessegeit valaha is elerheti
    Épp ellenkezőleg. A JIT-nek van lehetősége a futtató processzor architekturális sajátosságait, spéci utasításkészleteit kihasználni. A ''rendes'' C-fordítóknak pedig az összes megcélzott architekturával kompatibilis kódot kell generálniuk.

    az a baj, hogy a durvan optimalizalt GC mem.kezeleset elegge hasravagja az ilyen.
    Nah, csak a statisztikáit. :D Általában nincs is rá szükség, de ha tudod, hogy utána egy igen sok memóriát igénylő folyamat következik, akkor célszerű előre takarítani.

    nem, nem irok peldat, ez puszta elegancia kerdese, a c++ egy igen igenyes megoldast adott a problemara
    Most már sosem tudom meg, mi ez a fantomelegancia, amiről beszélsz :O :D

    amikor azt mondod hogy C akkor c++ra is gondolsz ?!?!?! ez halal komoly?!
    Igen. Sajna az. Nem tudom, pontosan mi volt az előd, de a VB előtt sem a C/C++ volt a top. Sok az amatőr programozó a világban...

    c++ ala ismerek vagy 6 GCt, es mar 4et hsznaltam... mennyit is ismerek c# ala?
    Jogos. Sőt, C++-ban írhatsz akár saját mem.mgr-t is. Viszont az velük a probléma, hogy amint két program interfészel egymással rögtön ott a kérdés, hogy mi van, hogy ha különböző memóriamanagert használnak?

    FileSystemWatcher-el odaig jutottam, h atnevezest (konyvtaron beluli mozgatast) mar elkapom, de amint kilep a konyvtarbol buktam a filet, hacsak nincs watcher allitva a celkonyvtarra is, de ez nem megoldhato... szoval otlet?
    Lehet próbálkozni azzal, hogy arra állítod a FSW-t, hogy subdireket is monitorozzon, de ha nem tudod, hogy a fájl potenciálisan hova fog kerülni, akkor csak úgy kaphatnád el, ha monitoroznád az egész partíciót, de iszonyatosan nagy overhead kiválogatni, hogy téged melyik fájl érdekel. A másik megoldás a kernel hook, de az meg nagyon ronda.
    Egyébként a fájlt nyitva tarthatod shared write módban is (FileShare.ReadWrite). Ilyenkor más is tud bele írni, csak törölni nem lehet. (áthelyezni lehet, hogy igen, nem tudom, de ettől nem válik invaliddá a file handle)

Új hozzászólás Aktív témák