- Milyen joysticket vegyek?
- Amazon Kindle
- VR topik (Oculus Rift, stb.)
- Végre elkezdődik a DGX Spark gépek szállítása
- Négy nagy x86-os újítással készül a jövőre az AMD és az Intel
- HiFi műszaki szemmel - sztereó hangrendszerek
- Apple MacBook
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
Új hozzászólás Aktív témák
-
válasz
tupacamaru #1389 üzenetére
Heló!
Ehhez a HeadAC3he progihoz nincs véletlenül valami leírás? Neten csak fórumokat találok kevés infóval.
Mp3-ba konvertáltam egy ac3-at, és olyan hangja lett, mint, ha a WC-ből szólna.
Mit a különbség a WAV, és az AC3-WAV beállítás között?
Mit jelent a surround, surround2 beállítás a stereo-hoz képest?
Chanel configurationnál alapon érdemes hagyni a beállításokat, vagy kell némi macera?
Uhh, jó sok kérdés..., bocsi!Kösz!
-
válasz
tupacamaru #1393 üzenetére
Ok, már megoldottam.
Nna, azért, hogy ne csak kérdezzek, egy jó tanáccsal is szolgálok:
Az volt a célom, hogy egy anamorfikus (függőleegsen széthúzott) 16:9-es dvd-ből úgy csináljak avi-t, hogy ne veszítsek a felbontásból.
Alapból a 16:9-es DVD is 720x576-ban van eltárolva (ami 5:4-es), csak a lejátszó (pl. powerDVD) kihúzza vízszintesen 1024x576-ra, ami már 16:9 arányú felbontás.
A normál DVDRip esetén pl. 720x360-ba lenne tömörítve, hiszen alapból ennyi a DVD felbontása vízszintesen, ehhez kell igazítani a függőleegs felbontást. Igen ám, de így veszínünk a függőleges felbontásból.
A másik módszer, hogy megtartjuk a függőleges felbontást (576 képpont), és 1024-re nyújtjuk az AVI-t is. Ezt azért nem használják, mert pazalrásnak tartják, ami helytálló megállapítás.
Engem akkor sem hagyott nyugondni a dolog, kipróbáltam ez utóbbit. A végeredmény 1-pass, és multipass esetben (XVID és DIVX) is az volt, hogy ugyan élesebb a kép a függőlegesen több képpont miatt, de a vízszintesen eltárolt sok képpont és az azonos bitráta miatt a kockásodás erősebb volt.
Ezután próbálgattam még sokmindent (tegnap óta szinte folyamatosan megy a tömörítés 1-2 perces fájlokkal), de nem volt jó sehogy; vagy alacsonyabb felbontás kell, vagy nagyobb file méret.
Végül tök véletlenül csináltam egy beállítási hibát, aminek elég jó eredménye lett.
A lényeg (XVID-el próbáltam):
- 2 pass tömörítési módot használtam, ellőször azt kell beállítani, hogy 2-pass - 1st pass
- az első menetnél az AVI felbontását pont akkorára állítom, amekkora a forrásanyag felbontása, vagyis 720x576, nem törődve a képaránnyal
- ekkor keletkezik egy video.pass nevű file
- a második menetnél beállítottam a képaránynak megfelelő felbontást, vagyis 1024x576.
- ekkor a video.pass fájlból beolvassa az első menet "tapasztalatait" (Nyugodtan rá lehet nyomni az előző menetben készült AVI felülírására, hiszen abban csak hang van jelenleg.)
Azt tapasztaltam, hogy így nem is vesztettem a függőleges felbontásból, és a minőség is szuperjó lett, annak ellenére, hogy vízszintesen fölöslegesen tároltam el képpontokat.Aki jó minőségű avi-t akar, az próbálja ki bátran!
ui.: Az egészhez a 1Click DVD to Divx AVI nevű progit használtam.
-
válasz
tupacamaru #1391 üzenetére
Ok, köszi!
Igen ez a cél, de már találtam (fél)megoldást: 1Click dvd to divx avi.
Ennek ellenére kipróbálom azt is amit mondtál, mert ez a progi nem túl profi. Pl. a kroppot csak egérrel tudom állítani, számszerűen nem. A fairusewizard-ot is próbáltam, ott meg nem lehet egyéni felbontást választani, csak a beépítetteket, amik nem fedik az általam jónak ítélt képarányt. -
válasz
tupacamaru #1389 üzenetére
Okés, köszi!
Egy mezei DVD 5.1 AC3 hanggal. A VOB fájlok össze vannak másolva, és a felesleges hangsávok/feliratok ki vannak pucolva.
-
válasz
tupacamaru #1387 üzenetére
ok, és akkor utána összerakod virtualdubmoddal?
Ezzel felmerül pár kérdés:
1 - mivel konvertálod a hangot?
2 - mire kell figyelni, ne csússzon el időben, és balanszban)? Vagy ezzel nem kell tökölni?
3 - gondolom, amikor a kész hangot berakom a videó mellé, akkor az eredetit ki kell szedni, ugye? Bár ez logikus.
Új hozzászólás Aktív témák
- Azonnali fáradt gőzös kérdések órája
- SzDavid99: Van 20 perced? Akkor tanulj meg koreait olvasni!
- World of Tanks - MMO
- Autós topik
- Milyen joysticket vegyek?
- Váratlan kütyü hódít a nők körében
- Star Trek
- Linux Mint
- Amazon Kindle
- Fortnite - Battle Royale & Save the World (PC, XO, PS4, Switch, Mobil)
- További aktív témák...
- AKCIÓ ÚJ Bontatlan Macbook Pro 14 M4 MAX 14 32GPU 36GB 1TB Magyar billentyűzet Azonnal átvehető Deák
- BONTATLAN Új Ipad 9th 10th 11 gen. Air 6 7 , Ipad Pro Mini 7 IPADEK Azonnal DEÁK Térnél Átvehető.
- BONTATLAN Új iPhone 17 PRO MAX 256-512GGB Független 1év Apple GARANCIA Deák Térnél Azonnal Átvehető.
- Dell Precision 7740 Workstation 17,3", i9-9980HQ, 32GB, RTX3000 6GB
- Gamer PC - i5 14600k, RTX 3080 és 32gb RAM + GARANCIA
- Vállalom Xiaomi Okoskamerák szoftveres javíttását
- Acer Nitro V 15 Laptop i5-13420H 8 GB RAM 512 GB SSD, RTX 4050 Dobozos, 3 ÉV GARANCIA
- Microsoft Surface Laptop 5 13,5" Fekete i7-1265U 16GB 512GB magyarbill 1 év garancia
- Apple iPhone 13 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Apple iPhone 16 Pro Max 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest