Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • k3nny

    csendes tag

    válasz gortys #629 üzenetére

    Üdv!

    Ismerős helyzet, leírom, én mit tennék. A módszerem nem túl kényelmes, ha valakinek jobb ötlete van rá, érdeklődve várom.
    Xvid kodeket szoktam használni, más esetén esetleg különböző lesz a megoldás.
    Az alábbiakat csak akkor csináld, ha (pl. gspottal) meggyőződtél róla, hogy a két rész ugyanazzal a kodekkel készült, legfeljebb verzióban tér el (pl. xvid 1.0 -> xvid 1.1).
    Ha módosítasz valamelyik fájlon, feltétlen csinálj előtte biztonsági másolatot.

    Indítsd el a VirtualDub hexa-editorát (Tools -> Hex editor)
    Nyisd meg benne az egyik videófájlt (mondjuk a nagyobb darabot); ajánlom, hogy jelöld be a ''csak olvasásra'' négyzetet.
    Indíts el még egy példányt a hexa editorból, ebben pedig a kis videófájlt nyisd meg (itt ne jelöld be a ''csak olvasásra'' négyzetet).
    Nagyítsd ki maximumra a két hexa-edit ablakot.
    Kezdj el egérrel rábökdösni a fájlok elején az egyes bájtokra (az ''strf'' szöveg előtti és utáni részt ajánlom). Sok bájt-pozíciónál színes kijelölést fogsz látni, az ablak alján pedig magyarázatot a beszínezett részhez, pl: [link]. Szerintem a következők valamelyike lesz a ludas az eltérésért:

    dwsuggestedbuffersize
    bibitcount: number of bits per pixel
    dwquality

    Ezeket a bájt-pozíciókat nézd meg mindkét fájl elején, ha nem egyeznek, akkor a kisebb fájlban talált hexa szám helyére írd a nagyobb fájl elején lévő számot. Ügyelj rá, hogy csak a színezett részhez nyúlj. Ha ezekben nem találtál eltérést, akkor valószínűleg nem lesz jó a módszerem.

    Ha változtattál, akkor a File -> Save menüpontokkal el tudod menteni a kisebb fájlt (biztonsági másolat készüljön előtte!!). Ezután zárd be a hexa editorokat, s próbáld megnyitni a megműtött fájlt. Ha jó, próbáld ismét az összeillesztést.

    Ha a fentiek kínaiul hangzottak, akkor elnézést (egyszerűbb megoldást nem ismerek).


    UI:

    Amúgy a jpeg-es rész kihagyható, az érintett képkockákat újratömörítve is el tudod aviba menteni.

Új hozzászólás Aktív témák