Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • k3nny

    csendes tag

    válasz Grandi #832 üzenetére

    Rossz helyen keresel. Neked egy ''teljes verziójú'' mp3 kodekre van szükséged. Ilyet legegyszerűbben Windows Media Player 10 telepítővel rakhatsz fel, az alternatívákat majd a többiek elmondják...

  • k3nny

    csendes tag

    válasz gortys #633 üzenetére

    Most már kifogytam a bevált ötletekből, így csak pár megjegyzést teszek.
    A DivX kodekeket már hosszabb ideje száműztem a gépről, ezért közelebbről nem ismerem a viselkedésüket. Az strf blokk (STReam Format) a videó adatfolyam fontos jellemzőit tartalmazza. Több AVI-t megnéztem, ezek a blokkok többnyire 0x28 (hexa 28, decimálisan 40 (lásd: hibaüzenet!) ) bájt hosszúnak vannak jelölve (az strf utáni és azutáni négy-négy bájton), utánuk pedig (szintén többnyire) közvetlenül jön a JUNK blokk. A JUNK blokk mérete fontos, ez a ''JUNK'' utáni négy bájton van ábrázolva (pl. ''18 10 00 00'' bájtsorozat = 0x1018 = 4120 decimálisan).
    Gyanítom erősen, hogy a videófájl működőképes maradna a ''szabvány'' hosszra visszacsípett strf blokkal is.

    - A hosszú strf blokkal felülírhatod a kis AVI strf+JUNK blokkjának az elejét. Utána kialakítasz egy rövidebb JUNK blokkot, úgy, hogy az említett 4 bájtos méretet csökkented az strf blokk benyúló bájtjainak számával.
    - Ugyanez, fordítva: a kis AVI strf blokkjával írod felül a nagy avi ugyanazon blokkját, előrehozod a JUNK kezdetét, s korrigálod annak hosszát.
    - Keyframe-et sem lenne lehetetlen beleműteni a nagy videófájlba, de azzal járna, hogy bele kell mélyedned az AVI fájlok szerkezetébe, megadott méretű keyframet kódolnod (újratömörítéssel a kívánt képkockától), kimásolni a keyframe-et, beilleszteni a nagy videofájl kiszemelt, nem keyframe-je helyére, megváltoztatni az AVI érintett képkockájának szerepét keyframe-re, s korrigálni a frame utáni JUNK blokk méretjelölését. (Mindezt azért írtam le, mert előfordult már, hogy hasonlóra vetemedtem, de nem biztos, hogy kifizetődő a beleölt idő.)
    - Talán segíthet ez a .net-es progi, ha átfuttatod a fájlt rajta: [link]

    Amikor fentebb felülírást említettem, azt úgy is értettem (overwrite). Ilyet a VirtualDub hexa editorával nem fogsz tudni megtenni, egy használható hexa editor pl ez: [link], vagy inkább ez: [link].

    Még valami: próbáld a VirtualDub ''direct stream copy'' üzemmódjában átmásolni a nagy fájlt, hátha rendbejön az eleje...



    [Szerkesztve]

  • k3nny

    csendes tag

    válasz gortys #629 üzenetére

    Üdv!

    Ismerős helyzet, leírom, én mit tennék. A módszerem nem túl kényelmes, ha valakinek jobb ötlete van rá, érdeklődve várom.
    Xvid kodeket szoktam használni, más esetén esetleg különböző lesz a megoldás.
    Az alábbiakat csak akkor csináld, ha (pl. gspottal) meggyőződtél róla, hogy a két rész ugyanazzal a kodekkel készült, legfeljebb verzióban tér el (pl. xvid 1.0 -> xvid 1.1).
    Ha módosítasz valamelyik fájlon, feltétlen csinálj előtte biztonsági másolatot.

    Indítsd el a VirtualDub hexa-editorát (Tools -> Hex editor)
    Nyisd meg benne az egyik videófájlt (mondjuk a nagyobb darabot); ajánlom, hogy jelöld be a ''csak olvasásra'' négyzetet.
    Indíts el még egy példányt a hexa editorból, ebben pedig a kis videófájlt nyisd meg (itt ne jelöld be a ''csak olvasásra'' négyzetet).
    Nagyítsd ki maximumra a két hexa-edit ablakot.
    Kezdj el egérrel rábökdösni a fájlok elején az egyes bájtokra (az ''strf'' szöveg előtti és utáni részt ajánlom). Sok bájt-pozíciónál színes kijelölést fogsz látni, az ablak alján pedig magyarázatot a beszínezett részhez, pl: [link]. Szerintem a következők valamelyike lesz a ludas az eltérésért:

    dwsuggestedbuffersize
    bibitcount: number of bits per pixel
    dwquality

    Ezeket a bájt-pozíciókat nézd meg mindkét fájl elején, ha nem egyeznek, akkor a kisebb fájlban talált hexa szám helyére írd a nagyobb fájl elején lévő számot. Ügyelj rá, hogy csak a színezett részhez nyúlj. Ha ezekben nem találtál eltérést, akkor valószínűleg nem lesz jó a módszerem.

    Ha változtattál, akkor a File -> Save menüpontokkal el tudod menteni a kisebb fájlt (biztonsági másolat készüljön előtte!!). Ezután zárd be a hexa editorokat, s próbáld megnyitni a megműtött fájlt. Ha jó, próbáld ismét az összeillesztést.

    Ha a fentiek kínaiul hangzottak, akkor elnézést (egyszerűbb megoldást nem ismerek).


    UI:

    Amúgy a jpeg-es rész kihagyható, az érintett képkockákat újratömörítve is el tudod aviba menteni.

  • k3nny

    csendes tag

    válasz kriszx #579 üzenetére

    Üdv!

    Szerintem ez hiányzott:
    Video -> Direct stream copy
    Audio -> Direct stream copy

    (Ha a videó menüben ezt nem állítod be, akkor tömörítetlen videót fog menteni, az audió-menüben ez az alap).

  • k3nny

    csendes tag

    válasz Winner_hun #572 üzenetére

    Az efféle zavarok ellen (függőleges/átlós vagy akár vízszintes vonalak borítják a képet) olyan szűrőkkel kell próbálkozni, amelyek a kép frekvencia-spektrumában szűrnek. Az egyik, amit ajánlhatok: ''wavelet noise reduction'' filter: [link]. A zipben van egy html-fájl is, mely némi angol ismertetőt tartalmaz a használatáról. (előre mondom, hogy nem túl egyszerű beállítani, nem biztos, hogy az általad mutatott esetben is használ, és valószínűleg még jobban el fogja mosni a kép részleteit).

    A másik módszer szerintem hatékonyabban működik, de sokkal bonyolultabb.
    Avisynth ( [link] ) kell hozzá, legújabb virtualdubmod (ajánlott), és a defreq plugin (0.6): [link] . A plugin oldalán van leírás a használatáról, szintén angolul. Ha felteszed, ne felejtsd el az oldal közepén linkelt fftw3.dll-t is felrakni.

    Mindkét filter progresszív képen dolgozik jól (a leírásuk említi), ha szükséges, deinterlace-eld a videót a használatuk előtt (egy előttük beiktatott filterrel).

    Végezetül, ezek a csíkok tv-n lejátszva is ott vannak, vagy csak digitalizáláskor jönnek elő? Ha az utóbbi, akkor esetleg a csatlakozók, kábelek átnézését, illetve kábeltv csatlakozójának digizés idejére történő kihúzását megpróbálhatod (csak találgatok).

    Jó próbálkozást...

  • k3nny

    csendes tag

    válasz Tarzaan #540 üzenetére

    Hangból kivenni:
    1) A betöltött film megfelelő pozíciójában kijelölsz 1 mp-es részt, majd törlöd. A hang legyen direct stream copy-ra állítva. File -> Save Wav. Az elmentett wav-ot pedig visszailleszted a videóhoz (szintén direct stream copy), de ekkor ne legyen kivágva az a rész (nyisd meg újra, vagy Edit -> Revert all edits).

    ... vagy ...

    2) Kimented az egész hangsávot direct stream copy-val, majd újratömörítés nélkül kivágod a megfelelő részt mondjuk mp3directcut-tal: [link]


    Képet hozzáilleszteni jóval körülményesebb lehet (divx-xvid codecek esetében), ha nem akarod az egészet újratömöríteni.


    #539: Ha az ac3acm codec-et próbáltad, nyugodtan tedd fel, nem fog ártani a rendszernek.


    [Szerkesztve]

  • k3nny

    csendes tag

    válasz Winner_hun #524 üzenetére

    Pár szűrő:
    - flaXen VHS Filter, tipikus VHS-hibák ellen (többféle minőségjavító funkciót ismer): [link]
    - Chroma Noise Reduction, színzaj-csökkentő: [link]

    További szűrők (a virtualdub.org oldalról is linkelve van): [link]
    Ez persze nem minden, guglival is lehet próbálkozni, lehet, hogy a fentieknél jobbak is találhatók.

    #499: milyen codec? Ha külön-külön tömörített részeket fűzöl össze, akkor elvileg mindegyik rész keyframe-mel fog kezdődni, és így nem szabadna kockásodást produkálnia. A hangcsúszás: nézd meg, hogy a File->File information ablakban van-e eltérés a videó és audiósáv hossza között. Ha van, akkor az lehet a gond, ugyanis pl. egy rövidebb audiósávot nem tud ''kipótolni'' a Virtualdub.

    #521: A Virtualdub-MPEG2 aktuális verziója rendelkezik már valamennyi wmv / asf olvasási képességgel is (vagy működik egy fájl, vagy nem), írni persze nem tudja ezeket.
    Parancssoros asf-buherátor: [link]


  • k3nny

    csendes tag

    válasz Tarzaan #512 üzenetére

    Jó, de nézted a wav-ba kitömörített hangsáv (időbeli) hosszát is? Ogg-vorbisnál erősen váltakozhat a használt bitráta, s ha egy program csak az ogg (bájtokban mért) hossza alapján becsüli meg annak időtartamát, akkor tévedhet. Ha nem ez az eset, akkor meg nem értem. A film képkockasebessége mennyi?

    (mod) Ja, igen: a demuxolás nem szabad, hogy változtasson a hangsávon, csak a megfelelő bájtok kiszedését jelenti a fájlból.

    [Szerkesztve]

  • k3nny

    csendes tag

    válasz Tarzaan #506 üzenetére

    Üdv!

    Biztos kapsz majd jobb tanácsot, de addig is:
    A demuxolt ogg-ot Winamp-pal ki tudod tömöríteni wav-ba (az output-ot nullsoft disk writer-re állítva). Ha van egy (jó) mp3 codec a gépre telepítve, akkor a disk writer beállító ablakában egyből mp3 tömörítést is kiválaszthatsz (convert to format, ...). Ha a Winamp esetleg nem ismerné helyből az ogg-vorbis formátumot, akkor egy plugint kell hozzá szerezned (bár szerintem manapság már ismeri).
    Ogg-vorbisnál lehet, hogy rosszul jelzi ki a használt program az időtartamot, nézd meg, hogy a kitömörített wav / mp3 milyen hosszú.

  • k3nny

    csendes tag

    válasz Winner_hun #507 üzenetére

    Őszintén szólva még nem tapasztaltam ilyet a görgővel kapcsolatban. Az általam írt billentyűk működnek? (A progi verzióját beírhatnád, lehet, hogy régebbit használsz.)

  • k3nny

    csendes tag

    válasz Winner_hun #504 üzenetére

    Hááát...
    (Próbáltam visszanézni a régebbi hsz-eidre is e témában)

    Ilyen üzeneteket MPEG vagy MPEG2 fájl esetén kaphatsz. Ezeknél teljesen természetes, hogy lassan nyitja meg őket a vdubmod vagy vdub-mpeg2. A megnyitás alatt egy kis ''MPEG import filter'' ablakban egy folyamatjelző látható. Ekkor a progi beolvassa a fájlt, s minden egyes képkockájáról feljegyzi, hogy az hol található. (A folyamatjelző eltűnése után kaphatod a belinkelt figyelmeztetést, ha problémás a fájl.) Ha a beolvasás megtörtént, akkor a program ablakának alsó részén lévő csúszka mozgatásával különösebb késleltetés nélkül bármelyik képkockára rá tudsz pozicionálni. Ha az egér nem elég pontos, akkor használj billentyűzetet: a jobbra-balra gombok önmagukban egy képkockát léptetnek, shift-tel együtt használva pedig kulcs- vagy intra-képkockákra ugranak (ezek mpeg esetén tízegynéhány képkockányi távolságot jelentenek). Alt-tal kombinálva 50 képkocka lesz az ugrás. Mindezeket és egyéb használható bill.-kombinációkat a ''go'' menüpont alatt találod. Ha shift-tet lenyomva ''húzgálsz'' az egérrel, akkor is gyorsabb a navigáció. A módosítóbillentyűk az egérgörgőre nem hatásosak.

    Fontos, hogy lejátszás közben nem lehet pozicionálni, csak leállított videónál.

  • k3nny

    csendes tag

    válasz Winner_hun #498 üzenetére

    Hátha segít a rendetlenkedő MPEG(2) fájlon:
    Megpróbálhatod szétválasztani audió és videó komponensekre.
    Egy lehetséges program ehhez: PVAStrumento [link] , célszerű a legfrissebb verziót használni.
    Program elindít, ... gombbal fájl betölt, demux. A demux ablakban találsz egy csomó beállítást, audió, videó, ''expert'', stb. témakörben. Ha tényleg hibás részek vannak a fájlban, akkor ezeket próbáld állítgatni. A demux fülön szintén ... gombbal adod meg a célfájl nevét, start-tal indul a feldolgozás.

    A ''make PS'' gomb a demux-hoz hasonló beállításokat kínál, de összemultiplexelt MPEG-et ment (audió és videó egy fájlban, mint most a forrásfájlod).

    Ha demuxoltál, akkor virtualdubmod-dal meg tudod nyitni a videót tartalmazó fájlt, majd a streams->stream list ablakban hozzá tudod adni a hozzátartozó audió-fájlt. Ez után meg tudod nézni a videó hosszát (főablakban a fájl végére állsz), az audió hossza meg jó esetben ki lesz írva a streams->stream list ablakban. Ha ez a kettő közel megegyezik, akkor az akár jót is jelenthet.
    Ha ''make PS''-t választottál, akkor az elkészült fájlt próbáld megnyitni vdubmoddal / -mpeg2-vel; lehet, hogy ''meggyógyult'' a kezeléstől.

    A PVAStrumento nem teljesen hibatűrő, bizonyos mpeg-sérülésektől el szokott szállni.
    Ez esetben próbálkozhatsz a ProjectX-szel [link] . Ez java-ban íródott progi, lassabb, több beállítása van, és jóval hibatűrőbb. A használata viszont elég nehézkes.

  • k3nny

    csendes tag

    válasz Blackmate #351 üzenetére

    1. Kell (különben ''csíkos'' lesz az eredmény).
    2. Ha a cropping van előbb, akkor a deinterlace-t már kisebb képméreten kell elvégezni, ezáltal gyorsulhat a feldolgozás valamelyest.

  • k3nny

    csendes tag

    válasz VladimirR #330 üzenetére

    A Bt8x8-as chip képes nagyobb felbontásokra (720x576, 768x576). Az egyik gond a kártya gyártója által szállított driver lehet (mondjuk visszautasít bizonyos felbontásokat). A másik gond pedig az, hogy a Virtualdub 1.5-ös sorozatán alapuló Virtualdubmod csak (a win9x-ekből származó) vfw felületen keresztül tud videót rögzíteni. A win2000/xp-kben használatos wdm drivereket a Virtualdub legfrissebb verziói (jelenleg 1.6.11) már közvetlenül tudják használni, így lehet esély a nagyobb felbontás beállítására. Garancia persze nincs, hiba lehet a driver íróinak illetve a Virtualdubnak az oldalán is.
    Friss Virtualdub-ot pedig innen indulva lehet találni: [link]

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés