- Dell notebook topic
- Androidos fejegységek
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- NVIDIA GeForce RTX 5070 / 5070 Ti (GB205 / 203)
- LG LCD és LED TV-k
- NVIDIA GeForce RTX 3060 Ti / 3070 / 3070 Ti (GA104)
- Vezetékes FEJhallgatók
- Szomorú jövőt vetít előre a dedikált GPU-knak a Jon Peddie Research
- Akciókamerák
- Projektor topic
Új hozzászólás Aktív témák
-
shabbarulez
őstag
válasz
h_143570 #1217 üzenetére
Az a Teleste féle rendszer és nem DOCSIS kompatibilis hanem egyedi szabvány. Épp ezért elég kérdéses mennyire tud kitörni az egy kis cég egyedi megoldása státuszból. Maga a megoldás elég ígéretes, de nem a kapacitás miatt mert a téren nem igazán mutat többet mint a DOCSIS 2.0. Viszont teljesen át kell alakítani hozzá az infrastruktúrát és un. minipopokat kell kialakítani a a minipoptól pedig az előfizetőig dedikált lesz a kapcsolódás ugyanúgy mint DSL esetén. Ezzel ki lehet csukni végérvényesen a visszirány zaj problematikát ami a kábelnetes rendszerek egyik rákfenéje. A minipop és user közötti last mile szakaszon egyébként 10mbps ethernet kapcsolat van, és egy 1xű passzív fali csatlakozó kerül csak kiépítésre a usernél. Viszont a minipop és a fejállomás között az első generáció esetén sima DOCSIS 2,0-ás kapcsolat volt ami később feljavítottak egy egyedi továbbturbozott változattal így elveszett a szabványosság ami 50/50Mbps-ért talán kár volt feláldozni ahhoz túl kevés pluszt ad.
Viszont pont ezért a totális eszközcsere szükségesség miatt ez inkább csak zöldmezős beruházás esetén jöhet szóba, hisz csak a kábel az ami újrahasznosítható a rendszerben. Nem hiszem hogy veszélyes lenne a DOCSIS-ra hisz pont a miniPOP kialakíthatósága miatt a felhasználhatóságe erősen behatárolt.Főleg csak a társasházas környékeken lehet használni ami jellemzően nagyvárosok privilégiuma. Kertesházak terület esetén a miniPOP outputja marad a megszokott DOCSIS legalább szegmentálva a hálózatot.
Egyébként van még más ilyen ''szabványon kívüli'' gyártó. Pl. a Narad féle megoldás a kábel 860Mhz fölötti tartományában alakít ki FastEthernetet. Persze ehhez is spéci eszközök kellenek viszont úgy építhető rá a meglévő kábelnet hálózatra hogy nem zavarja sem a tv sem a meglévő DOCSIS alapú kábelnetet. Elsődlegesen üzleti csomagokhoz ajánlja a gyártó hisz ott a drágább eszközök ára visszajön mert a nagyobb kapacitás jó áron értékesíthető. NY-ban egyik nagy kábelszolgálató kezdte el nemrég használni ezt a technológiát a hálózatában, de kétlem hogy ez is világszerte el fog terjedni.
Persze az összes technológiának megvannak már a jővőbeli fejlesztési tervei amik elég impozánsak soxor még közös vonásokat is mutatnak. De a lényeg itt is ugyanaz lesz mint DSL-nél az optikát egyre közelebb kell vinni a felhasználóig mert a kapacitás csak úgy növelhető. A teleste megoldásánál is végső fázis hogy a főcoax újrahasznosításának elvét eldobják és optikával táplálják meg a miniPOP-okat. A last mileon pedig mehet egy FastEthernet. Ez nagyjából meg fog felelni DSL fronton a Fiber to the Curb(FTTC)+VDSL2 combonak.
Új hozzászólás Aktív témák
- A hónapban debütálhat a Fairphone 6
- Milyen légkondit a lakásba?
- Dell notebook topic
- Metal topik
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- iPhone topik
- EA Sports WRC '23
- Androidos fejegységek
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- NVIDIA GeForce RTX 5070 / 5070 Ti (GB205 / 203)
- További aktív témák...
- Felújított számítógépek/merevlemezek Számlával, garanciával! Ingyen Foxpost!
- Sony Alfa 7 MII. + Objektívek, Kamera állvány stb.
- Acer TravelMate P245 i3-4010U 4 GB RAM 120 GB SSD (Samsung)
- ÚJ BONTATLAN Macbook Air Apple M1 M2 M3 M4 Legújabb Magyar 1 év Garancia Deák Térnél Azonnal Átvehet
- BONTATLAN Új Iphone 16 és 16 Plus 128-512GB 1év APPLE garancia gyári független Deák AZONNAL Átvehető
- NEC MultiSync V421 monitor (42") 1920 x1080px
- Telefon felváráslás!! Samsung Galaxy S22/Samsung Galaxy S22+/Samsung Galaxy S22 Ultra
- BESZÁMÍTÁS! 1TB Western Digital SN850X NVMe SSD meghajtó garanciával hibátlan működéssel
- Újra Akcióban!!! Ducky One 2 Mini és SF billentyűzetek a bolti ár töredékéért! Számla+Gari
- DDR5 16GB 8GB 32GB 4800MHz 5600MHz RAM Több db
Állásajánlatok
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged