Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Speed®

    HARDVERAPRÓD

    válasz hiperxfury #44045 üzenetére

    Eddig nem tűnsz másnak, mint trollregnek. Ha ebben a formában kívánsz továbbra is olyasmit közölni, amit alapvetően nem kérdezett senki és nem hagyod abba a sarkítást, nem jósolok nagy jövőt minálunk..a boszorkányüldözés/hittérítés nem menő, ha nem tudsz konstruktívan hozzáállni, inkább maradj csendben/bölcsebb.

    Kevésbé negatívan hozzáállva és ésszel nekifogva az OC nem más, mint eszköz arra, hogy ~ingyen nyerjen az ember többletteljesítményt. Nem kell ehhez aránytalanul drágább komponensekből építkezni, itt is igaz, az arany középút a nyerő.

  • Fontos?

    tag

    válasz hiperxfury #44045 üzenetére

    Egy szóval le tudom írni amit itt leírtál: BUTASÁG!

    Amit Én elértem egy GA-EP35-DS3 alaplappal,8Gb DDR2-vel, XEON X5460 -as processorral (használt, 771 tokozású, ezért adapterrel van....eddig az egészre számolhatsz 25000ft-ot. ...de durva voltam, mert ennél olcsóbb volt, de maradjunk a 25K -nál....ez az átlagosan beszerezhető ár ennyihez :) )

    FSB: 400
    ...így 9.5 szorzót visszavéve 9 -re 3600Mhz -t hoztam ki a prociból, a hűtő egy Arctic Alpine 11 Plus, ami egyébként 2000ft. -ez a hűtő nem sokkal több, mint a gyári...és rendkívül olcsó és csendes is. -hőmérséklet: ->terhelve teljesen kihasználtság mellett, amit eddig csak tesztekkel értem el 70°C
    .....a 400 -as fsb miatt a memek így 1:1 aránnyal 5:5:6 ,18 as clk-val futnak....de ez most lényegtelen.

    Jelenleg egy GT 730-at hajt...
    -konkrétan ezt: [link]
    Én anno 15000 ft-ért vettem, de számoljuk 20000ft -nak!

    Így ebben a konfban a GTA V hihghon simán fut, 50-60 fps -es, szintén így a Mad Max, Fallout 4, stb... Assassin C. Unity és a Syindicate pedig 30-40 -el normal beállítások mellett, de élsimítás és ...effectek kikapcsolva, árnyék..stb lowon.

    Namost... hamarosan veszek bele egy GTX 750, vagy GTX 950 -est! ...max 50000ft.
    Pontosan azért, mert a proci EZZEL az OC-val ...és a tesztek alapján is SIMÁN ki fogja még azt hajtani!

    Akkor számoljunk:

    Eddigi Config:

    Alaplap(a microkódos BIOS ingyenes) és proci(adapterrel) RAMokkkal: 25.000
    A jelenlegi GT 730 -as videókari: 20.000
    Hűtő:2000

    ....adjunk neki házat és pár 12cm-es ventit...ledes is lehet ...összesen 20000 (ne legyünk pitiánerek :D ...)

    Így összesen(..és te nem így számoltál, hanem csupaszon): 67.000ft

    Eddig is olcsóbb, mint a Te "86 460ft" -os számlád...

    -beleteszem a GTX750, vagy 950 -es karit, mint mondtam 50K ft max, nyugodtan utána lehet nézni...ennyi kb...

    Új conffal:

    25.000
    2000
    20000
    ................ +50.000

    97.000 ft ...azt mondod adjam mellé a régi kártyát? OK. 117.000 -ez még így sem "147 797ft" ház és egyéb csecse nélkül.

    -viszont Én azt mondom, eladom a régi GT730-at 10.000ft -ért...mert Én ilyen vagyok, kit érdekel, neked meg házad nincs :D

    117.000-10.000=107.000ft

    A vicc..és a dolog lényege...hogy Én 107.000 ft -ból kihoztam(ha nem levertem) a Te "147 797ft" -os géped teljesítményét, picit még költöttem is rá többet, árban is jobban jártam, meg teljesítményben is :))

    Egyébként nyílván, egy új gépet nem hajtanék túl...mert minek... de egy régebbi, olcsóbb konfiggot, miért ne ? Árban és teljesítményben is jobban járok.

    ...na Bambi.

    [ Szerkesztve ]

    http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=XNBP18nrRdw#!

Új hozzászólás Aktív témák