Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pikari

    őstag

    válasz dodo1114 #81 üzenetére

    A nyílt nvidia driver (ami nem új, hanem lassan már 10 éve része minden linux disztribúciónak) legnagyobb problémája nem a sebesség, hanem az instabilitás. Nálam átlagban 2-3 óránként csonttá fagyasztja a gépet, tipikusan akkor, amikor programokat indítottam el. Eddig akárhány gépen használtam, ez volt. Úgyhogy letiltottam, és szoftveres 2d és 3d renderert használtam. Ez rendben is ment addig, amíg nem cseréltem le a monitort tavaly decemberben egy 1920x1200as jószágra, amin viszont a szoftveres renderer már csak olyan 10-15 fps-t tudott, így aztán kénytelen voltam feltenni a gyári nvidia drivert.

    Persze néhány kártyán tényleg nagyon problémás a sebesség is, mert nem tudja a kártyát idle módból átváltani nagyobb fogyasztási módba, szóval mondjuk 700 mhz helyett marad 50 mhz-en, így aztán a 3d teljesítmény se 5x lesz lasabb az eredeti nvidia driverhez képest, hanem majdnem 30x.

    A huawei saját socjai pedig - nem múltidőben - nem különösebben innovatívak, hiszen az arm tervezését használják, különösebb hozzáadott érték nélkül. A hálózati eszközeikben van/volt némi saját hardveres technológia, de a wikipedia szerint ott beelőzte őkez az unisoc, mióta a szankciós operetténeklés elkezdődött. A huawei nem volt sosem a kínai technológia ékköve, az inkább arról szólt, hogy a nyugati technológiát összelegózgatják. Vannak kínában ennél nagyságrendekkel komolyabb vállalatok, akik copypastelt processzorokkal nyivákolnak, elég csak pl a Zhaoxinra gondolni.

    [ Szerkesztve ]

    A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

Új hozzászólás Aktív témák