Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pikari

    őstag

    válasz flashpointer #4 üzenetére

    Csont ugyanez van meg a ruszkiknak is, ez valójában egy powervr chip licenszelt változata.

    A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

  • Pikari

    őstag

    válasz fatpingvin #18 üzenetére

    Nem az, ez egy powervr dizájn. Valószínűleg a drivert sem a kínaiak írták.

    A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

  • Pikari

    őstag

    válasz Peter64 #45 üzenetére

    Valójában van 4-5 db kínai cég, ami gpuk (át)tervezésével foglalkozik. A moore threads nem éppen a legélesebb kés a fiókban. Ez eleve egy mobil chip akarna lenni, 1-2w körüli fogyasztáshoz tervezve max (powervr), ezt alakították át desktop form factorra úgy, hogy efölött a fogyasztási keret fölött ez a fajta dizájn nem is képes skálázódni.

    A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

  • Pikari

    őstag

    válasz Abu85 #67 üzenetére

    Ezt 3-4 éve vették, az időben visszafele aligha tudsz menni, hogy megakadályozd a dizájn letöltését/átkonvertálgatását. Én biztosan tudom, hogy ez a powervr dizájnja, de hogy konkrétan honnan, arra már nem emlékszem. És biztosra tudom, hogy az oroszoknak is megvan, és már van belőle prototípusuk is 2021-től kezdve. Csak nekik mondjuk egy fokkal több eszük van, mert ők mobil chipbe tették, nem dedikált videókártyát építettek vele.

    szerk: Ja igen, CUDA-t is tud, azt meg az nvidián kívül a powervr használja még.

    [ Szerkesztve ]

    A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

  • Pikari

    őstag

    válasz Abu85 #70 üzenetére

    Bizonyára az SMIC és a többi kínai gyár amerikai szerverekre jár tranzisztor sheetekhez licenszkulcsot letölteni és validálni a gyártás előtt. Még véletlenül sem dumpolták ki az egészet az első gyártás közben.

    [ Szerkesztve ]

    A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

  • Pikari

    őstag

    válasz fatpingvin #71 üzenetére

    Adják az alap implementációt, és a drivereket is. Gyanítom, hogy fogták magukat, és egyszerűen becopypastelték a végrehajtóegységeket vagy 100x egymás mellé, és meglepődtek :D

    [ Szerkesztve ]

    A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

  • Pikari

    őstag

    válasz Abu85 #74 üzenetére

    Azért azt tegyük hozzá, hogy az SMIC jelenleg a régebbi gyártósorain kívül már 14nm-en tömeggyárt, és 7nm-en tesztgyárt vagy egy éve. A 14nm kompatibilis a világszerte használt különféle modernebb toolchainekkel, a 7nm-el kapcsolatban már zűrösebb a helyzet, de az asicokhoz általában felhasznált toolchainek ott is bőven működnek már. Ha igaz lenne, amit mondtál, akkor a Hisicilont nem tudták volna átvinni az SMIC-hez a TSMC-től, pedig megtették (2021-ben, 14nm-re), miután a TSMC-ből kitiltatták őket amcsi nyomásra.

    Úgy gondolom, hogy a forrásaid, akiktől az információkat kapod, tényeken alapuló hírek helyett nyugati katonai dezinformációs háborús propagandát küldenek neked, hiszen ha igaz lenne, amit mondasz, kína nem hozakodna elő minden hónapban egy-egy csúcstechnológiás sikerrel, mint például amilyen hír alatt most is beszélgetünk. Közben meg a valóság az, hogy kína szép lassan lelépi a nyugati technológiákat és a sajátját rakja a helyükre. Ráadásul nem éppen a saját kútfőjét használva teszi ezt meg, hanem a meglévőekre építkezik. Valahogy csak nem sikerül a láthatatlan (nem is létező) nyugati licenszvalidátorcsodákkal megakadályozni ezt.

    [ Szerkesztve ]

    A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

  • Pikari

    őstag

    válasz Abu85 #76 üzenetére

    Az usa a szankcióival egyetlen világszinten sikeres kínai it cégből sem tudott csőd ellen menekülő céget csinálni. Ha a huaweire gondolsz, a globális részesedésük valóban leesett, de a kínai részesedését konkrétan megduplázta másfél év alatt.

    Azt nem mondtam, hogy a huawei különösebben csúcsinnovátor lenne, fentebb én konkrétan úgy fogalmaztam, hogy ,,nem éppen a saját kútfőjét használva teszi ezt meg, hanem a meglévőekre építkezik'', ami különösképpen igaz a huaweire, amit pont a valódi csúcsinnovátor smic húzott ki a pácból.

    [ Szerkesztve ]

    A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

  • Pikari

    őstag

    válasz Thrawn #78 üzenetére

    Ja, olyanon meg ne is akadjunk fenn, hogy az imgtec már évek óta kínai tulajdonban van, de ennek ellenére valahogy mégsem bírják saját maguknak átmásolni az adatokat, mert amerika valahogy/valamiért csúnyán néz.

    A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

  • Pikari

    őstag

    válasz dodo1114 #81 üzenetére

    A nyílt nvidia driver (ami nem új, hanem lassan már 10 éve része minden linux disztribúciónak) legnagyobb problémája nem a sebesség, hanem az instabilitás. Nálam átlagban 2-3 óránként csonttá fagyasztja a gépet, tipikusan akkor, amikor programokat indítottam el. Eddig akárhány gépen használtam, ez volt. Úgyhogy letiltottam, és szoftveres 2d és 3d renderert használtam. Ez rendben is ment addig, amíg nem cseréltem le a monitort tavaly decemberben egy 1920x1200as jószágra, amin viszont a szoftveres renderer már csak olyan 10-15 fps-t tudott, így aztán kénytelen voltam feltenni a gyári nvidia drivert.

    Persze néhány kártyán tényleg nagyon problémás a sebesség is, mert nem tudja a kártyát idle módból átváltani nagyobb fogyasztási módba, szóval mondjuk 700 mhz helyett marad 50 mhz-en, így aztán a 3d teljesítmény se 5x lesz lasabb az eredeti nvidia driverhez képest, hanem majdnem 30x.

    A huawei saját socjai pedig - nem múltidőben - nem különösebben innovatívak, hiszen az arm tervezését használják, különösebb hozzáadott érték nélkül. A hálózati eszközeikben van/volt némi saját hardveres technológia, de a wikipedia szerint ott beelőzte őkez az unisoc, mióta a szankciós operetténeklés elkezdődött. A huawei nem volt sosem a kínai technológia ékköve, az inkább arról szólt, hogy a nyugati technológiát összelegózgatják. Vannak kínában ennél nagyságrendekkel komolyabb vállalatok, akik copypastelt processzorokkal nyivákolnak, elég csak pl a Zhaoxinra gondolni.

    [ Szerkesztve ]

    A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

Új hozzászólás Aktív témák