Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    LOGOUT blog

    válasz Krugszvele #3 üzenetére

    Az égvilágon semmi különleges nincs a kurzorpozicionálók helyzetében. De tényleg.

    De minden ott lesz, ahol akarod, tekintve, hogy QMK programozható.

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone aluházas billentyűzet ELADÓ – 20k + FOXPOST, Akko Silver kapcsolókkal 24k, komplett Epomaker Sailing (Cherry) doubleshot ABS kupakszettel 32k, és a FOXPOST-ot állom.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    LOGOUT blog

    válasz 0xmilan #11 üzenetére

    Tanúsítom, bár a nyúl üregének szája már a Q8 előtt is bőven mögöttem volt. :DDD Viszont ennél éreztem először, hogy nem akármi van az asztalon, már a puszta tömege is impozáns volt (1,82 kg), és ennél jutottam el arra a pontra, hogy oké, akkor veszünk a kapcsolóimba Geon rugót, meg Krytoxot.

    ------------------------------------------------------------------

    (#11) anulu: Full CNC-zett alu, olyan, mint egy tank, visszafogott dizájn, full programozható (minden gombot felmakrózhatsz vagy oda raksz, ahová akarsz), úgy van építve, hogy könnyű legyen moddolni, és nem csak a hot swap miatt, igényes tálalás, kellemes tapintású anyagok és hang, már stock is, nemhogy ha még kicsit szépítgeted. Érte a pénzt, és szerencsére kifogtam egy elég brutális leakciózást.

    "most egy ASUS Cerberus van, tökéletesen elégedett vagyok vele."

    Amíg ki nem próbálsz egy ilyet, szerintem. :D

    ----------------------------------------------------------

    (#15) MongolZ: "Az itt felsorolt érveket totál önigazolóknak tartom, valamivel meg kell magyarázni, hogy miért költenek több tízezret."

    Szerintem semmi önigazolás nincs abban, ha a hét mind a hét napján minimum 10-14 órát töltök a képényő előtt, akkor nagyon nem mindegy, hogy mit püfölök. A jó szakember is költ jó szerszámra, mert könnyebbé, gyorsabbá, pontosabbá és en bloc komfortosabbá teszi a munkát. Sokkal kellemesebb ingerek érnek használat közben, ami a munkakedvre is kihat. Ennek már a csak a hangja is adagol egy kis dopamint.

    Nálam speciel az egonómia is erősen közrejátszik, tekintve, hogy romon vannak az ízületeim. Az Arisu kiosztás miatt jóval kevésbé csavarodik ki a csuklóm gépelés közben, és sokkal kényelmesebb hosszú távon, mint egy egyenes gomberdő. A nonplusz ultra valszeg. a kétrészes sculpted lenne, de most nem volt 500-600 dolcsim egy Kinesisre. Az ujjaim miatt a kapcsoló sem mindegy, minél könnyebb és rövidebb úton jár, annál jobb, de mivel a hang is fontos, jöhetnek új rugók bele. Az eddig költött pénzhez képest már apró. És nem bántam meg. Kicsit sem.

    "De lehet, hogy nekem is az a bajom, hogy túl régóta használok számítógépet."

    PC user since '95.

    [ Szerkesztve ]

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone aluházas billentyűzet ELADÓ – 20k + FOXPOST, Akko Silver kapcsolókkal 24k, komplett Epomaker Sailing (Cherry) doubleshot ABS kupakszettel 32k, és a FOXPOST-ot állom.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    LOGOUT blog

    válasz anulu #18 üzenetére

    Keychron Q6 / Q6 Pro / Q13 Pro.

    De a southpaw miatt jóval komfortosabb a Q12 vagy a Q14 Pro, mert nem kell annyira terpeszteni vállakkal, hogy egeréssz. Már ha azt amúgy jobb kézzel teszed.

    gl :))

    [ Szerkesztve ]

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone aluházas billentyűzet ELADÓ – 20k + FOXPOST, Akko Silver kapcsolókkal 24k, komplett Epomaker Sailing (Cherry) doubleshot ABS kupakszettel 32k, és a FOXPOST-ot állom.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    LOGOUT blog

    válasz anulu #20 üzenetére

    Ha nem teljesen tűzre való a gépelési skilled, pikk-pakk át lehet rá állni, és sokkal jobb. Meg ütősen is mutat. :D

    Azért volt a posztban három "normális" is. :))

    Az igényekről: igazából ez egy olyan dolog, hogy amíg nem próbálsz ki jó néhány féle motyót, addig legfeljebb csak sejtésed lehet a valós igényeidről, és a tapasztalás útján bontakozik ki a történet, hiszen olyan dolgok is könnyen megfogalmazódhatnak, amikre eddig nem is gondoltál, mégis érezhetően befolyásolják a használatot.

    [ Szerkesztve ]

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone aluházas billentyűzet ELADÓ – 20k + FOXPOST, Akko Silver kapcsolókkal 24k, komplett Epomaker Sailing (Cherry) doubleshot ABS kupakszettel 32k, és a FOXPOST-ot állom.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    LOGOUT blog

    válasz MongolZ #22 üzenetére

    Előtte NES volt, '93 nyarától. Régi szép idők. Egy boldogabb élet napjai... ;_____;

    Tudod fejből, hogy miket próbáltál?

    "Egyszer próbáltam még régen az MS hasonló billjét"

    Itt is van egy MS Natural Keyboard (a legelső) és egy MS Sculpt Ergonomic Keyboard.

    Az előbbit azért vettem, mert vagy 20 éve egy kisebb álom volt, hogy legyen, és full dobozosan, makulátlanul-hiánytalanul nem tudtam otthagyni 7 pénzért. :D Mondjuk nem használtam/om, de szerintem majd megy a Tualatinos Voodoo 3 box mellé, mint nagyjából korhű periféria (azért egy 6-7 év van köztük a billencs javára, mert '94-ben jelent meg, és emlékeim szerint az enyém '95-ös gyártású), addig meg elvan a csomagolásában, enni nem kér. Az viszont durva, hogy ez már akkor tudott negatív döntést.

    Az utóbbi már jóval kellemesebb használat szintjén, és be is jött, csak belefutottam vele egy-két hardveres malőrbe, plusz a KRO, illetve a régebbi 2,4 GHz-e miatt játszani sem álom.

    Mindenesetre a Q8 nagyon más szint, minden tekintetben.

    "Ízületi problémákra elhiszem, hogy jó az a kiosztás"

    A megelőzésükre is. : >

    [ Szerkesztve ]

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone aluházas billentyűzet ELADÓ – 20k + FOXPOST, Akko Silver kapcsolókkal 24k, komplett Epomaker Sailing (Cherry) doubleshot ABS kupakszettel 32k, és a FOXPOST-ot állom.

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés