Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vladi

    nagyúr

    válasz DerStauner #3348 üzenetére

    nah! Pár tanácsa egy tapasztalt stalkertől. :DD

    1. A bázisra csak vezetővel jutsz be. A legközelebbi nagyobb baráti vagy semleges csoportosulásnál találsz általában vezetőt. Kék kör jelzi az illetőt. Oda mész, beszélsz, megkérded: hová tudsz elvezetni? Elmondja hová és tarifákat. Egyébként a tiszta égbolt bázist leszámítva mindenhová mehetsz vezető nélkül, csak azzal biztonságosabb és gyorsabb. Érdemes amúgy is szóba elegyedni a többi karakterrel, főleg akiket jelöl a pda, hogy fontos személy. Van kereskedő neki eladhatsz dolgokat, meg vehetsz ezt az, és a jutalmat is ő adja át. Vagy a csapos. Tőle vehetsz ételt, italt, meg ezeket neki adhatod el.
    Van a frakció főnök, ők általában a történetben segítenek, de sok feladatot is adnak, sőt ha eleget melóztál a bandának, be is vesznek. Akkor olcsóbban adják a holmikat, meg egyéb előnyöket is biztosítanak, de feladatot is kapsz, meg ellenségeket. Van még vezető, meg fontosabb szereplő, akinek lehet segíteni. Egyszóval a játék eleje főleg ezeknek a felderítéséről szól. Mindenkivel beszélj, kérdezősködj, tudd meg, hogy ki miben szaki. stb.

    2. Lehet menni vízen is, csak sugárzást kapsz. Vodka is segít a mérgezés ellen, meg ha keveset kaptál, akkor elmúlik. De a játék elején vigyázni kell a sugárzással. Később ha lesz jó öltözéked és ereklyéid, akkor már nem vészes.

    4. lásd első pont.

    Lehet menni a saját fejed után is, de érdemesebb valami rendszert belevinni.

    Én általában valami feladatot választok, például ereklyét keresgélek. Ilyenkor csak azzal foglalkozok. Vagy csinálom a helyi mellék küldetéseket stb.

    Egyébként azért jó ez a játék - és meggyőződésem, hogy ezért jobb a soc-nál is - hogy sok kisebb dolgot lehet csinálni. Fegyvert fejleszteni, keresgélni titkos dolgokat, bandázni, :C

  • norst

    csendes tag

    válasz DerStauner #3348 üzenetére

    Üdv!

    1) Vannak karakterek, akikhez oda lehet menni és ők "átvisznek" egy másik pályarészre.

    2) Nem csak száraz talajon, lehet vízben is, csak akkor sugárzásveszély áll fenn.

    3) Hát, betöltesz egy korábbi mentést, vagy letöltesz trainer-t. Nem tudom, hogy a clear sky-hoz van-e, de a shadow of chernobyl-hoz volt.

    4) Csapatok vezetője tud javítani fegyvert-ruhát, ezért ajánlom, hogy egy kis pénz legyen javításra mindig. :)

  • zolka78

    senior tag

    válasz DerStauner #3348 üzenetére

    1. Ha az ingoványba akarsz jutni akkor a pda térképén látod a nyilat merre kell menned, ha az ingoványba vagy és a bázisra gondolsz akkor csak kísérővel, de ezt is jelzi a térkép.

    2. Igen, tényleg csak a szárazon lehet közlekedni és sugár veszélyesek a vizes részek.

    3. Ha nagy dózisban kaptál sugárzást mindenképpen bebukod ha nincs sugár elleni drogod.

    4. Mindig valamelyik bázison a technikusoknál, de nem mindenki képes minden ruhát fejleszteni.

Új hozzászólás Aktív témák