- Fujifilm X
- E-book olvasók
- Nvidia GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- Milyen asztali médialejátszót?
- VR topik
- Computex 2026: nehéz volt visszahozni a Ryzen 7 5800X3D-t
- OLED monitor topic
- Most építs gépet, amíg nem késő! — A várható áremelkedésekről
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
pilóta
nagyúr
Az elővételi ár kedvezőbb szokott lenni, mint megjelenés után?
Most 21900 Ft... -
myckey
veterán
Elég sokszor le lett írva, hogy lehet jó..legyen is jó, mert a klasszikus Stalker is kedvenc volt.
Semmi köze ahhoz, hogy mit lát az ember most meg máskor mit látott, és mennyire tetszik neki.
Én spec egyszer sem hordtam le, minek is tenném...( értem hogy nem ide írtad )Az hogy ki hogy védi vagy nem....hát , nekem 8.

Először jelenjen meg, legyen játszható bugmentes állapotban...majd ráérünk a grafikán hablatyolni. -
xandrush0831
senior tag
Az Exodus már nem annyira cső( de nem real ow, sőt ) ...ráadásul méretesebb mint a 2033 + Last Light együtt.
Továbbá a fejlesztők miatt, és az egész vibe okán is érdemi a hasonlítás.Végezetül pedig, vártam, hogy mikor jön elő a csőjátékopenworldalmakörte, esete...direkt nem tettem zárójelbe, mert ráéreztem.
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
De írhattam volna tulipánosmákvirágot is, vagy a super mariot...akkor is látni, hogy a kezdeti anyagok, nem egyeznek a mostaniakkal. Minőségben akad kontraszt, és nem pozitív a hangvétel. Ettől még a játék lehet jó, remélem is.

Bőven lehet jó ettől még (mostanában akkorákat C&C:ZH-ztam mint a gép).
Mert lehordom én is itt mindennek, aztán hétvégén indítom a pre-loadot.
Csak itt is az van, mint minden másnál. Aki nagyon szeretné védeni, az a nyilvánvaló downgrade-et sem akarja látni, ahogy azt sem hogy snassz generic UE5 kinézete van, amit bármilyen kis studio is kihoz a motorból. -
myckey
veterán
Nem tűnik nagy durranásnak a grafika, de azért a csőjáték Metro Exodussal hasonlíthatni a nyílt világú S.T.A.L.K.E.R.-t, alma - körte.
Az Exodus már nem annyira cső( de nem real ow, sőt ) ...ráadásul méretesebb mint a 2033 + Last Light együtt.
Továbbá a fejlesztők miatt, és az egész vibe okán is érdemi a hasonlítás.Végezetül pedig, vártam, hogy mikor jön elő a csőjátékopenworldalmakörte, esete...direkt nem tettem zárójelbe, mert ráéreztem.
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
De írhattam volna tulipánosmákvirágot is, vagy a super mariot...akkor is látni, hogy a kezdeti anyagok, nem egyeznek a mostaniakkal. Minőségben akad kontraszt, és nem pozitív a hangvétel. Ettől még a játék lehet jó, remélem is.

-
grizlisandor
veterán
Nézve ezt az új anyagot amit kiadtak...a 2019 -es Metro játék ( exodus ) sztm jobban fest vizuálisan...( de partiban van minimum )
Abszolút nem az a minőség ez a mostani, mint a megelőző videokban volt.
Rossznak nem mondanám, meg ez elég kicsi részlet az egészből, etc. De akkor is.Bár ez elég gyakori dolog az iparban, inkább a játékmechanika, élmény és a világépítés sikerüljön. Előző Stalker game is abban volt profi. ( meg a bugok )

Nem tűnik nagy durranásnak a grafika, de azért a csőjáték Metro Exodussal hasonlíthatni a nyílt világú S.T.A.L.K.E.R.-t, alma - körte.
-
McW1
tag
Nyilván teljesen szubjektív, hogy vizuálisan kinek mi tetszik, de ha már a Míjetró Exodus-al került összehasonlításra az új Sztálker, azért a realitás talaján maradva egy 2019-es játék nehezen veszi fel a versenyt egy vadiújjal, de ugyanakkor azt is hozzá kell tenni, hogy a maga idejében a metro látványban szvsz nagyobbat szólt, pláne a későbbi EE
-
NvidiaRTX
őstag
Eleget dob majd rajta egy ReShade is. Én már egy játékot sem játszok nélküle. UE-nél kifejezetten sokat dob egy jó beállítás és van benne minőségvesztés nélküli élesítés is.
-
Varázslóó
őstag
Persze raytracing ode tesz egy lapáttal de én idén újra játszottam a Stalker + Metro részeket max beállításokon 4Kban.A metro exodus számomra egyértelműen egy prev gen szinvonal.Persze nem bántom,5 és fél éves játék és szép de a stalker 2 mellett erősen lemarad.
De nem vitatkom,egyéni ízlések.
Szerintem majd ha kijön és tényleg így néz ki akkor oké..
De a moddolt sima Stalker se olyan nagyon sokkal rondàbb mint ez a Stalker 2
De rossz nem lehet mert fényképekből össze AI-zot game a Stalker összes része. Ezért olyan jó
-
myckey
veterán
Én nem akarok senkit megbántani
de aki azt írja,hogy metro exodus van ilyen grafikai szinvonalon akkor kicsit húzom a szemöldököm.
Vagy az emlékek szépítenek rajta vagy normális monitor kellene vagy szemüveg.
Én most rákerestem yt-n.4K oled monitoron a két játék között óriási különbség van.
Persze azt látom,hogy az első trailerekhez képest downgradelve lett.
Korrektül le lett írva a vélemény.
Mi az hogy szemüveg ? Egyértelmű a romlás...Amit belinkeltél, az meg sérti a szabályzatot, ez is egyértelmű.
Gondolkozzál már.
Nem kell ez a
...ettől nem leszel előrébb. -
CptAdamica
nagyúr
Ahogy írtam nem számítok propagandára, szerintem nem lesz, de a transz az jó tipp, az most a menő a propagandistaknál. Ha érdekel a tema akkor Zackyfps egy Felvidéki srác alaposan foglakozik a témával, borzasztó, hogy milyen beteg embereket engednek be a játék fejlesztők. [Zackyfps - Ghost of Yötei]
Ez a Zacky pont a másik véglet, aki rögtön rohan lepontozni a játékot metacriticen, majd büszke magára, hogy most jól megmondta!
-
Bad Pritt
félisten
-
Busterftw
nagyúr
Arcokról és a mimikáról volt szó,ezért linkeltem és ez egy ingame cutscene.
Honnan tudom,ahonnan a dragon age megjelenés előtt 2 héttel mondtam,hogy Taash milyen "beállítotságú" lesz.Persze mindenki lehurrogot.Volt aki egyenesen hazugnak nevezett.
De a tisztelt Plazmacucci legelső hozzászólása is,idézem :
"-Újrafeltalálták az előző játékok fegyverrendszerét." csipkelődő trollkodás.
Feltalálták,igen.Ahogy az artifaktokat is és az anomáliákat is.
Itt egyszerűen csak haterkedésről van szó.
Nem kell szereteni a stalker 2-őt.De ezt lelehet írni,hogy a metro jobban tetszik.De ne mondjuk már azt hogy úgyan úgy nézki.
Böszmeségeket ne beszéljünk már.
Persze, de lattunk mar nagyon sok "ingame" trailert, aztan launchkor meg teljesen mast adtak ki.
Tele van a Youtube ilyen osszehasonlito videokkal. -
Feri1984
tag
Arcokról és a mimikáról volt szó,ezért linkeltem és ez egy ingame cutscene.
Honnan tudom,ahonnan a dragon age megjelenés előtt 2 héttel mondtam,hogy Taash milyen "beállítotságú" lesz.Persze mindenki lehurrogot.Volt aki egyenesen hazugnak nevezett.
De a tisztelt Plazmacucci legelső hozzászólása is,idézem :
"-Újrafeltalálták az előző játékok fegyverrendszerét." csipkelődő trollkodás.
Feltalálták,igen.Ahogy az artifaktokat is és az anomáliákat is.
Itt egyszerűen csak haterkedésről van szó.
Nem kell szereteni a stalker 2-őt.De ezt lelehet írni,hogy a metro jobban tetszik.De ne mondjuk már azt hogy úgyan úgy nézki.
Böszmeségeket ne beszéljünk már.
-
Bad Pritt
félisten
Ugyanez jutott eszembe, hogy kvázi látatlanban nem érdemes összevetni egy már megjelent játékkal. Szerintem nem lesz csúnya még talán Series S-en sem, de a donwgrade egyértelmű. Engem a bugok jobban fognak zavarni, ukrán játék, abból az országból normális állapotban nem érkezett még játék.
-
Vladi
nagyúr
Ez a stalker. Az elsőre valami 6 évet vártam. A t op 3-ból már kimozdíthatatlan nálam ebben az életben.
Jó lesz.
Vsizont csak 1 év múlva tudok hozzá gépet fejleszteni... om.
-
Busterftw
nagyúr
-
Feri1984
tag
-
flexxx2
őstag
Persze raytracing ode tesz egy lapáttal de én idén újra játszottam a Stalker + Metro részeket max beállításokon 4Kban.A metro exodus számomra egyértelműen egy prev gen szinvonal.Persze nem bántom,5 és fél éves játék és szép de a stalker 2 mellett erősen lemarad.
De nem vitatkom,egyéni ízlések.
én is veled értek egyet
-
Feri1984
tag
Kérdés mik a szempontok. Például a Stalker 2 videók alapján az arcok és a mimika szerintem elég gagyi.
Szerintem meg pont hogy nem az.
-
Plazmacucci
félisten
Persze raytracing ode tesz egy lapáttal de én idén újra játszottam a Stalker + Metro részeket max beállításokon 4Kban.A metro exodus számomra egyértelműen egy prev gen szinvonal.Persze nem bántom,5 és fél éves játék és szép de a stalker 2 mellett erősen lemarad.
De nem vitatkom,egyéni ízlések.
Kérdés mik a szempontok. Például a Stalker 2 videók alapján az arcok és a mimika szerintem elég gagyi.
-
Feri1984
tag
Ez egyáltalán nem ilyen egyértelmű. Exodusban nagyon jól néznek ki a karakterek és a raytracing is odatesz egy lapáttal.
Persze raytracing ode tesz egy lapáttal de én idén újra játszottam a Stalker + Metro részeket max beállításokon 4Kban.A metro exodus számomra egyértelműen egy prev gen szinvonal.Persze nem bántom,5 és fél éves játék és szép de a stalker 2 mellett erősen lemarad.
De nem vitatkom,egyéni ízlések.
-
Plazmacucci
félisten
Én nem akarok senkit megbántani
de aki azt írja,hogy metro exodus van ilyen grafikai szinvonalon akkor kicsit húzom a szemöldököm.
Vagy az emlékek szépítenek rajta vagy normális monitor kellene vagy szemüveg.
Én most rákerestem yt-n.4K oled monitoron a két játék között óriási különbség van.
Persze azt látom,hogy az első trailerekhez képest downgradelve lett.
Ez egyáltalán nem ilyen egyértelmű. Exodusban nagyon jól néznek ki a karakterek és a raytracing is odatesz egy lapáttal.
-
Feri1984
tag
A kiadó / fejlesztő nem akarna propagandát, de ha nemet mond akkor meg feljelentik. Megtalalták a rést a pajzson így bejutnak a cégekhez. Legalábbis ilyen esetről is hallottam. Azt remélem, hogy nincs olyan kiadó aki ezt önszántából vállalja, vagy ha van, idővel észbe kap és elküldi őket. Már szerintem olyan a helyzet, hogy egy perben sikeresen hivatkozhatnak, hogy káros az üzletre / megbotránkoztatja a gamereket.
Sajnos párhetes hírek,hogy a cd projekt red és a sony is szorosabbra fűzi a DEI -vel való közös munkát.
Ennek nem lesz egyhamar vége. -
Feri1984
tag
Én nem akarok senkit megbántani
de aki azt írja,hogy metro exodus van ilyen grafikai szinvonalon akkor kicsit húzom a szemöldököm.
Vagy az emlékek szépítenek rajta vagy normális monitor kellene vagy szemüveg.
Én most rákerestem yt-n.4K oled monitoron a két játék között óriási különbség van.
Persze azt látom,hogy az első trailerekhez képest downgradelve lett.
-
Low Noise
senior tag
Egy ideje figyelem a csatornát.Jó látni,hallani,hogy nem vagyok egyedül a témával kapcsolatos véleményeimet tekintve.
Bennem azért felmerült egy igen érdekes kérdés.
Ugye adott a kereslet/kínálat fogalma.
Ha nekem van egy játékokat készítő,forgalmazó cégem.Akkor esetleg talán nekem kellene alkamazkodnom a termékemmel a keresletet felmérve.
Mert amikor ilyenekkel jönnek,hogy nem vagyunk ( mi játékosok ) elég befogadóak,nőgyűlölők vagyunk sőtt egyenesen rasszisták és ezek miatt hasal el egy egy cím,de ha így is van ( persze nincs mert mi csak leülnénk játszani egy jót,egy érdekes történettet,látvanyos játékmenetet,remek karaktereket stb akarunk ) akkor is nem a mi elvárásainkat kellene kiszolgálni?
Ha nem megy a woke akkor minek eröltetik.Attól nem fogom megvenni terméket mert azt mondják ha nem akkor én kirekesztő és stb vagyok.És mivel hisztiznek,látszik hogy nem jönnek a számok.Tehát nem jó a kínált termék.Jaj.Öreg vagyok már én ehhez.
A kiadó / fejlesztő nem akarna propagandát, de ha nemet mond akkor meg feljelentik. Megtalalták a rést a pajzson így bejutnak a cégekhez. Legalábbis ilyen esetről is hallottam. Azt remélem, hogy nincs olyan kiadó aki ezt önszántából vállalja, vagy ha van, idővel észbe kap és elküldi őket. Már szerintem olyan a helyzet, hogy egy perben sikeresen hivatkozhatnak, hogy káros az üzletre / megbotránkoztatja a gamereket.
-
myckey
veterán
Bizony. Szépen, kis adagokban haladva szoktatnak. Eleinte még színtisztán látszódott hogy pre-render, utána már valami 4090-en futott, utána meg mégjobban letekerték. Aztán volt egy pont, amikor játék legnemesebb védelmezői is konzolnak nézték a PC-n rögzített gameplayt.
Ezen a videón nem ronda ez, csak rondább mint reméltem. Úgy néz ki, mint bármelyik kiscsapatos UE5 játék. Atmoszférára talán gyengébb mint a jóval olcsóbb Chernobylite, főleg a panelházas részeket tekintve.Nézve ezt az új anyagot amit kiadtak...a 2019 -es Metro játék ( exodus ) sztm jobban fest vizuálisan...( de partiban van minimum )
Abszolút nem az a minőség ez a mostani, mint a megelőző videokban volt.
Rossznak nem mondanám, meg ez elég kicsi részlet az egészből, etc. De akkor is.Bár ez elég gyakori dolog az iparban, inkább a játékmechanika, élmény és a világépítés sikerüljön. Előző Stalker game is abban volt profi. ( meg a bugok )

-
Varázslóó
őstag
-
Akra_hu
tag
13 nap és végre itt van. Semmi woke, gender nem lesz benne. Az npck játékfejlesztők arcai és elhunyt társaiké. Welcome back S.t.a.l.k.e.r.
-
xandrush0831
senior tag
Nem követtem a játékot, de első ránézésre jó kis downgradet kapott ez is.
Bizony. Szépen, kis adagokban haladva szoktatnak. Eleinte még színtisztán látszódott hogy pre-render, utána már valami 4090-en futott, utána meg mégjobban letekerték. Aztán volt egy pont, amikor játék legnemesebb védelmezői is konzolnak nézték a PC-n rögzített gameplayt.
Ezen a videón nem ronda ez, csak rondább mint reméltem. Úgy néz ki, mint bármelyik kiscsapatos UE5 játék. Atmoszférára talán gyengébb mint a jóval olcsóbb Chernobylite, főleg a panelházas részeket tekintve. -
Feri1984
tag
Ahogy írtam nem számítok propagandára, szerintem nem lesz, de a transz az jó tipp, az most a menő a propagandistaknál. Ha érdekel a tema akkor Zackyfps egy Felvidéki srác alaposan foglakozik a témával, borzasztó, hogy milyen beteg embereket engednek be a játék fejlesztők. [Zackyfps - Ghost of Yötei]
Egy ideje figyelem a csatornát.Jó látni,hallani,hogy nem vagyok egyedül a témával kapcsolatos véleményeimet tekintve.
Bennem azért felmerült egy igen érdekes kérdés.
Ugye adott a kereslet/kínálat fogalma.
Ha nekem van egy játékokat készítő,forgalmazó cégem.Akkor esetleg talán nekem kellene alkamazkodnom a termékemmel a keresletet felmérve.
Mert amikor ilyenekkel jönnek,hogy nem vagyunk ( mi játékosok ) elég befogadóak,nőgyűlölők vagyunk sőtt egyenesen rasszisták és ezek miatt hasal el egy egy cím,de ha így is van ( persze nincs mert mi csak leülnénk játszani egy jót,egy érdekes történettet,látvanyos játékmenetet,remek karaktereket stb akarunk ) akkor is nem a mi elvárásainkat kellene kiszolgálni?
Ha nem megy a woke akkor minek eröltetik.Attól nem fogom megvenni terméket mert azt mondják ha nem akkor én kirekesztő és stb vagyok.És mivel hisztiznek,látszik hogy nem jönnek a számok.Tehát nem jó a kínált termék.Jaj.Öreg vagyok már én ehhez.
-
Low Noise
senior tag
Ebben mi lehet majd a propaganda?
Csak transz enemyk?Ahogy írtam nem számítok propagandára, szerintem nem lesz, de a transz az jó tipp, az most a menő a propagandistaknál. Ha érdekel a tema akkor Zackyfps egy Felvidéki srác alaposan foglakozik a témával, borzasztó, hogy milyen beteg embereket engednek be a játék fejlesztők. [Zackyfps - Ghost of Yötei]
-
Montanaxy
aktív tag
Örülnék ha az ellenfelek ismernék a fedezékbe bújás fogalmát. De így is várom, ez legyen a legnagyobb baj.
-
BoneDragon
veterán
-
Low Noise
senior tag
Ezektől félek én is, propagandára itt nem számítok, igaz a Dragon Age nél se számítottam..
-
Plazmacucci
félisten
Újrafeltalálták az előző játékok fegyverrendszerét.
-
#29263560
törölt tag
-
Busterftw
nagyúr
-
Scholes9
nagyúr
-
McW1
tag
-
myckey
veterán
Nem követtem a játékot, de első ránézésre jó kis downgradet kapott ez is.
Előző hírnél vakartam én is a fejem, hogy a kezdetek után...mintha nem pont olyan lenne.
De ott is írtam, hogy egy Metro megjelenéssel én már kibékülök. -
BoneDragon
veterán
Nem követtem a játékot, de első ránézésre jó kis downgradet kapott ez is.
-
Bad Pritt
félisten
Szerencsére GP-ben nyit, szóval nem kell szívni a fogad, ha nem jön be, csak legyintesz egyet az újabb nagy dérrel-dúrral beharangozott AAA bukta láttán és leszedsz valami mást helyette.
-
myckey
veterán
Reméljük kiderül, rövidesen
-
Victorio
aktív tag
Az ilyen nagy hype kísérte játékmegjelenésektől mindig félek.
Az előző részek nagy kedvenceim, de az alapján ahogy az elmúlt 1-2 évben hazavágták pár nagy játék folytatását gagyi megvalósítással és/vagy mindenféle propagandával, nagyon tartok tőle, hogy nem azt kapom majd amit várok. -
#29263560
törölt tag
-
mickemoto
őstag
Nem úgy volt hogy a mai napon jelenik meg?
Új hozzászólás Aktív témák
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- PowerColor RX 6700 XT 12GB GDDR6 Hellhound Eladó!
- Synology DiskStation DS1019+ NAS // + 5x 4TB HGST Deskstar SATA3 lemez
- OHH! Dell Precision 7560 Tervező Vágó Laptop -70% 15,6" i7-11850H 32/512 NVIDIA T1200 4GB FHD
- Acemagic Tank 03 PC - Intel Core i7-12700H, 16Gb DDR5, RTX 3060M 12Gb, 1Tb M2, WiFi 6 - Windows 11
- Lenovo ThinkPad X13 G2 13.3" -75% AMD Ryzen 5 Pro 5650U Hexa-core 16GB 512GB SSD FHD
- AMD GAMING PC! Ryzen 3800X / RX 6750 XT/ 16GB DDR4 / 512GB NVMe / B550M AX!
- Lenovo Thinkpad P15 Gen 2 - 82 akkuciklus - 27% ÁFA- Garancia - 0373BE
- iKing.Hu - Apple MacBook Pro 13 M1 (2020) 16GB/500GB megkímélt állapot 89% 144 ciklus
- HP Victus Gaming Laptop RTX 4070 / i7-13700H 16GB DDR5 1TB SSD Garancia
- GYÖNYÖRŰ iPhone 14 Pro 128GB Gold -2 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS5186, 100% AKKSI
Állásajánlatok
Cég: aiMotive Kft.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest

![;]](http://cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)

De rossz nem lehet mert fényképekből össze AI-zot game a Stalker összes része. Ezért olyan jó

Ennek nem lesz egyhamar vége.


