Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mad823

    őstag

    válasz Penge_4 #28 üzenetére

    Akkor lehetne befektetésnek hívni, ha bármilyen módon, akár utólag is le lehetne írni az árfolyamváltozást okozó racionális okokat, neadjisten gazdasági teljesítményt. Mert ha mondjuk veszek OTP részvényt vagy államkötvényt akkor tudom, hogy mi mozgatja az árfolyamot, vagy mi a fedezet mögötte, mi több, hogy mit kapok érte cserébe. Mivel a cryto csak egy hoax, ezért a szerencsejáték kategóriába sorolható. De nem mondom, azon is lehet nyerni.

  • mad823

    őstag

    válasz Penge_4 #58 üzenetére

    "Ennek van értéke. Hogy kiiktatja a bizalmi kérdést. Illetve a nyers matematika veszi át ezt a szerepet."

    Nem azt mondtam, hogy a koncepcióval van baj, noha mondjuk konkrétan a BTC alkalmatlan lenne a világpénz szerepének betöltésére, hiszen a proof of work algoritmusa egyszerűen túlságosan erőforrásigényes ill. lassú percenként akár többmilliárdos tranzakciószámhoz.
    Hanem a volatilitás a probléma, meg az, hogy ha elül a hype, akkor ki fogja üzemeltetni a gigawattos háttérrendszereket? Ha pedig senki, mivel már nem lesznek benne érdekeltek, akkor ismét megnézheted majd az árfolyamot, bizalom ide vagy oda
    Na egy befektetés az nem ilyen, a relativitási elmélet is egy jól működő képlet, mégsem teszi bele senki a pénzét.

  • updog

    senior tag

    válasz Penge_4 #58 üzenetére

    "Na és mi mozgatja az árfolyamot a részvénynél? Ugyanaz. A hit, a politikai szelek, a média meg a sok birka"

    Bármennyire is szeretnék, nem tudok nem egyetérteni, utólag persze mindig meg van magyarázva hogy látjátok, pont bejött/látjátok mi mondtuk hogy nem fog bejönni...

    De azért egy kisbüfi ha mondjuk egy Microsoft, Apple, bármilyen régi motoros, megbízható, ismert, irgalmatlan kapitalizációjú részvényekbe belevesz, és csak annyit csinál hogy nem adja el az első közepes esésnél, akkor kb. csak jól járhat vele. Annak ellenére hogy nem olyan sokkal ezelőttig a részvényre ugye azt mondták hogy kockázatos befektetés.
    Míg mondjuk a digitális arany simán felez/dupláz pár hónap alatt, ahol azért egy befektetésben járatlan keze tutira megremeg (mert ne tegyünk úgy, mintha nem kriptózna boldog-boldogtalan).

    "Annyira hoax, mint a termodinamika törvényei vagy a relativitáselmélet. Színtiszta matematika és ez az, amit felértékel a piac"
    Csak ugye a termodinamika meg a relativitás (jelenlegi ismereteink szerint) mindig is létezett, csak mi megfejtettük. A kriptokat meg kitalálták (ugye mint a PC: megold olyan problémákat, amik nélküle nem is lennének).

    "ha nagyon fikázni akarsz valamit, akkor fikázd a túlárazott szobrokat, festményeket és egyéb műalkotásokat" Én pl. fikázom, indokolatlan, gusztustalan, gátlástalan pénzmosoda, ami a valóságban is egyre lejjebb süllyedt (ugye falra ragasztott banán), de az NFT-kkel csúcsosodott ki.

    "ami egy lépcsőfok az emberiségnek, hiszen megoldotta a bizalom problémáját, ami miatt eddig szükséges volt a harmadik fél" ha nem tudnám hogy egy decentralizált, elosztott valamiről írsz, rámondanám hogy corporate bullshit :D Valamelyik topicban már írtam: a kriptovilág ugyanúgy a gazdagok és a szerencsések (időben beszállt) szórakozása lesz (már most is), mint a klasszikus befektetési piacok, csak itt kicsit más szereplők léptek be (de gyanítom egész nagy átfedések vannak főleg a nagyhalak oldalán). Szép gondolat mindenki számára hasznos, megváltó dologként bemutatni, csak nem igaz és nem is lesz soha, újabb speka eszköz, ami n+1.-ként tök fölösleges, hovatovább (jelenleg) káros.

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • Иван

    őstag

    válasz Penge_4 #58 üzenetére

    A részvények értékéről lehet vitázni, de a részvények mögött van egy komplett cég ahol emberek dolgoznak, értéket teremtenek és ezt eladják.

    Ha ez eddig nem esett le, akkor :U

    i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Penge_4 #97 üzenetére

    Az, hogy van belőle "lopás" még nem jogosít fel arra hogy egy újabb komplett semmit nem fizető potyautas réteget üzemeljünk be.

    A kocsmáros nem tőzsdei speki, hanem kocsmáros. Nem az a dolga, hogy hipervolás spekulatív eszközökbe "jókor szálljon be", hanem az, hogy rendben kiszolgálja a vendéget. Ennyi erővel számonkérhetjük rajta, hogy miért nem jelzálogozza a házát és vesz rá részvényopciókat?

    [ Szerkesztve ]

    30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

  • Sanya

    nagyúr

    válasz Penge_4 #97 üzenetére

    Amikor semmiből lesz pénz, abból hogyan adózol?
    Te mennyit adóztál eddig ebből? Semennyit?

    A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

  • Sanya

    nagyúr

    válasz Penge_4 #104 üzenetére

    Magyarul adócsalás. Értem, hogy nem úgy gondolod, de ettől még a bitcoin huszárok (bányászok) adót csalnak. Az ezzel kereskedők is, hacsak pénznek nem tekintjük a kriptovalutákat. Ekkor a kereskedelme adómentes. De a bányászata adóköteles tevékenység.

    A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Penge_4 #104 üzenetére

    Ezt most légyszíves 3 sorban, mert ennyi időm nincs, éy nem is lesz.

    30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

  • vg

    addikt

    válasz Penge_4 #104 üzenetére

    "Épeszű ember szerintem normális célokra szívesen adna a közösbe, amennyiben átlátható lenne, mire mennyi megy."

    A magyar költségvetés nyilvános, átlátható, te is megnézheted, áttanulmányozhatod mire megy el az adód, tételesen: [link]

    Minden mondat amit itt leírtál butaság. Bányász csak tovább, de azért ne felejtsd el adót utána majd fizetni, mert már azt is kell ám: [link] Ha tetszszik, ha nem.

  • updog

    senior tag

    válasz Penge_4 #104 üzenetére

    Ne vedd személyeskedésnek, többször végigolvastam amiket írtál, de van az a mondás hogy "amit nem tudsz elmondani egy 10 évesnek három mondatban, azt te sem érted igazán".

    Én nagyon próbálom értékelni, hogy megpróbálod elmagyarázni a nézeteidet, az ilyenek miatt változott sokat az én álláspontom is az elmúlt években, de elég zavaros amiket írsz, ami meg nagyjából érthető, az borzasztóan irreális és idealista, és remélem te sem hiszed el.

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • nkmedve

    őstag

    válasz Penge_4 #98 üzenetére

    "de egy élelmesebb falusi kocsmáros, aki pár éve elfogadta volna és lett volna annyi esze, hogy a befolyt kriptót pakolja cold walletbe, a fiatból meg adózás után szűken eléldegél, úgy sokszorozódott volna meg a pénze, hogy párszáz forintnak megfelelő összegért csapolt sörért kapott coin ma pártízezret érne..."

    Ezt remélem te sem gondoltad komolyan, mert ha már elvárás, hogy a falusi kocsmáros is spekuláljon akkor nagyon elgurult a gyógyszer kripto körökben. Arról nem beszélve, hogy a múltban egyik nagyobb kripto hálózat sem volt alkalmas ilyen típusú kocsmai fizetős felhasználásra a lassú (és így implicit drága) tranzakciók miatt. Attól, hogy a Tesla egy időben eladott néhány autót Bitcoin-ért, még általánosságban nem használható a BTC fizetőeszközként, soha nem is volt az. Talán a Solana vagy majd a PoS Ethereum megoldja ezt a gondot, de ez még a jövő zenéje.

    Megjegyzem, összességében nem vagyok a kripto és a blockchain ellen, a gép nálam is idle bányászik (mert miért ne, ha már van megfelelő hardverem hozzá, télen pedig gyakorlatilag ingyen van az áram), de amikor olyanokat olvasok/hallok, hogy mindenki fektessen kriptoba, mert az mennyire jó lesz neki hosszabb távon, akkor egyből kezd forrdogálni az agyvizem. Olyan szintű MLM bullshit ez, hogy rendesen fáj. Ezt most nem konkrétan a te hsz-edre írom, hanem inkább általánosságban.

    Nem, sajnos a kriptó jelen, spekulatív formájában semmi másra nem jó azon kívül, hogy a befeketetésekben jártas nagyhalak kifosszák a kezdő, naív kishalakat. Ez egy zero-sum játék, ahol egyesek pénze átkerül másokhoz, miközben semmiféle új érték nem keletkezik. Akik annak idején az olcsó Bitcoin megvásárlásán kerestek egy halom pénzt, semmi mást nem csináltak mint begyüjtötték az utánuk jövők pénzét, és ez játszódik le újra és újra minden korrekciónál. Az erősen kérdőjeles morális aspektustól eltekintve nyilván sokáig fel lehet így pumpálni az árfolyamot, de kérdés, hogy meddig, mert úgy a befeketetők száma, mint a befeketetni való összegek végesek. Ha pedig a befektetők pénzállományának egy jelentős része kriptoban pihen (ahelyett, hogy valódi értéket, munkahelyeket teremtene) akkor kérdés, hogy a gazdaság növekedése is meddig lesz tartható, és meddig lesz képes újabb és újabb kriptobefeketetőket kitermelni. Újabb befeketések nélkül pedig összeomlik az egész rendszer.

    [ Szerkesztve ]

  • KROK640

    veterán

    válasz Penge_4 #104 üzenetére

    Penge 4 #97 #98 #104 :
    Nagyon sokat írsz mindenféle dologról, és nem azt mondom, hogy baromság, de az egyetlen használható "érved" az, hogy talán az energia forradalom következhet be. De ez is csak feltételes mód, egyébként pedig ha mégis bekövetkezik, akkor is feltehetjük maginknak jogosan a kérdést, hogy megérte ezt az árat?

    Azonkívül te magad is azt csinálod amit oly sok bányász, hogy rögtön mutogatsz, hogy mennyi rossz dolog van a világban, élelmiszerpocsékolás, nem 100%-os kihasználtsággal felszálló repülők etc. De attól, hogy vannak más rossz dolgok is az életben, még nem szentesíti a cripto-t. Olyan mintha eltörnéd a karodat, utána azt mondanám, hogy akkor most eltöröm az ujjaidat is, mert már úgyis fáj a kezed, és akkor mindegy.

    Persze értem én, azért kardoskodsz mellette mert beletetted a sok pénzt, és most úgy vagy vele, hogy működnie kell, mert nem bukhatod el. Mert beálltál mögé. Ezért elnézed, elbagatelizálod vagy kimagyarázod minden káros hatását, csak legyen munka nélkül pénz, vagyis "ingyen ebéd". Pedig az nincs. A legnagyobb baj ezzel, hogy negatív értékteremtéssel akar pénzt teremteni, tehát mintha bemennék az étteremben, megenném a fogást amit rendeltem, és utána elvárnám, hogy a melléírt árat még az étterem fizesse ki nekem.

    Ezenkívül ez is csak arra jó, hogy szegény és gazdag között növelje a különbséget : Hiszen akinek van pénze 2-3-4-sok mai modern VGA-ra (itt darabonként 1-1 autó áráról beszélünk!) majd mindezt üzemeltetni is (megemelkedett villanyszámla, adott esetben a rig hűtése stb) az szerinmtem igazából nincs rászorulva ilyesmikre! Gondold el, akinek meg igazán jól jönne a pénz, annak egy VGA-ra sem telik!

    Ha legalább orvosi, meterológiai stb. kutatásokban használnák ezt az egészet akkor azt mondanám, hogy right, mert az emberiség előrehaladását szolgálja. De az, hogy kapzsi emberek terhelik vele a környezetet és a gazdaságot, csakhogy elméletben nagyobb vagyonuk legyen, na annak semmi értelme.

    Ez tulajdonképpen egy olyan MLM amin az is bukik aki nem száll be (környezetszennyezés és elborult VGA árak*). A rendszer felépítéséből adódóan nagyon-nagyon sokan hatalmasat fognak bukni és csak néhányan nyernek majd. Persze mindegyik szentül hiszi, hogy okosabb mint a többi és majd ő lesz az aki szakít... Innen tudom, hogy nagyon maximum is átlag esze lehet mindent egybevéve, hiszen az átlag emberekre jellemző, hogy az átlag 80%-ánál okosabbnak hiszi magát.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Új hozzászólás Aktív témák