Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • updog

    senior tag

    válasz Penge_4 #58 üzenetére

    "Na és mi mozgatja az árfolyamot a részvénynél? Ugyanaz. A hit, a politikai szelek, a média meg a sok birka"

    Bármennyire is szeretnék, nem tudok nem egyetérteni, utólag persze mindig meg van magyarázva hogy látjátok, pont bejött/látjátok mi mondtuk hogy nem fog bejönni...

    De azért egy kisbüfi ha mondjuk egy Microsoft, Apple, bármilyen régi motoros, megbízható, ismert, irgalmatlan kapitalizációjú részvényekbe belevesz, és csak annyit csinál hogy nem adja el az első közepes esésnél, akkor kb. csak jól járhat vele. Annak ellenére hogy nem olyan sokkal ezelőttig a részvényre ugye azt mondták hogy kockázatos befektetés.
    Míg mondjuk a digitális arany simán felez/dupláz pár hónap alatt, ahol azért egy befektetésben járatlan keze tutira megremeg (mert ne tegyünk úgy, mintha nem kriptózna boldog-boldogtalan).

    "Annyira hoax, mint a termodinamika törvényei vagy a relativitáselmélet. Színtiszta matematika és ez az, amit felértékel a piac"
    Csak ugye a termodinamika meg a relativitás (jelenlegi ismereteink szerint) mindig is létezett, csak mi megfejtettük. A kriptokat meg kitalálták (ugye mint a PC: megold olyan problémákat, amik nélküle nem is lennének).

    "ha nagyon fikázni akarsz valamit, akkor fikázd a túlárazott szobrokat, festményeket és egyéb műalkotásokat" Én pl. fikázom, indokolatlan, gusztustalan, gátlástalan pénzmosoda, ami a valóságban is egyre lejjebb süllyedt (ugye falra ragasztott banán), de az NFT-kkel csúcsosodott ki.

    "ami egy lépcsőfok az emberiségnek, hiszen megoldotta a bizalom problémáját, ami miatt eddig szükséges volt a harmadik fél" ha nem tudnám hogy egy decentralizált, elosztott valamiről írsz, rámondanám hogy corporate bullshit :D Valamelyik topicban már írtam: a kriptovilág ugyanúgy a gazdagok és a szerencsések (időben beszállt) szórakozása lesz (már most is), mint a klasszikus befektetési piacok, csak itt kicsit más szereplők léptek be (de gyanítom egész nagy átfedések vannak főleg a nagyhalak oldalán). Szép gondolat mindenki számára hasznos, megváltó dologként bemutatni, csak nem igaz és nem is lesz soha, újabb speka eszköz, ami n+1.-ként tök fölösleges, hovatovább (jelenleg) káros.

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

Új hozzászólás Aktív témák