Hirdetés

2018. június 18., hétfő

(#1) Mr.Csizmás

Mr.Csizmás
(PH! félisten)

Áldassék! Végre modulos tápegység a kiskategóriában is :) :C

| Cicu & Cica V | id: fritzkandur (#2997 Bnet) | mindenféle geek cucc eladó https://hardverapro.hu/tag/mr_csizmas

(#2) VaniliásRönk válasza Mr.Csizmás (#1) üzenetére

VaniliásRönk
(PH! nagyúr)

Annyira nem lesznek ezek olcsók...

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#3) venember83

venember83
(PH! nagyúr)

A "hódít" nem tudom, mennyire lesz igaz. De legalább van már normális teljesítményű moduláris táp, nem is egy, nem is egy gyártótól.

(#4) MZsoltee

MZsoltee
(PH! kedvence)

Ha 10k lesz a 400as vagy a körül akkor nagyon jó vétel lesz de 15k az már sok lenne érte.

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#5) Cerebellum válasza MZsoltee (#4) üzenetére

Cerebellum
(őstag)

Egy sima mezei 400-as Chieftec is 12k, ez minőségileg jobb belsőt, jobb hatásfokot kapott, és moduláris, tehát akár a 15 is belefér.

A harmonika nem hangszer. A harmonika egy életforma.

(#6) shteer

shteer
(Jómunkásember)

de miért kék? :U fsp-ék ennyire bevásároltak belőle? :)

Asrock Z270M Pro4 alaplap AQUA garival - 24k

(#7) .tnm válasza shteer (#6) üzenetére

.tnm
(PH! addikt)

mert az hideg :)) de tényleg, vásárló tudatalatt azt hiszi, hogy ez hidegebb és halkabb. amúgy jó hír. azt hiszem ez az első 450W alatti moduláris és márkás táp, ugye?

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#8) Furky válasza shteer (#6) üzenetére

Furky
(őstag)

Mert a kék jobban megy a PH!-s jeledhez. :P

(#9) Móci

Móci
(PH! addikt)

Nem lesznek ezek rosszak, ha megfelelő áron adják őket...
Kellett már az olcsóbb modularitás. Legalábbis én el fogok egyen gondolkozni, ha tényleg nem túloznak az árcédulával.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#10) Gyuri27 válasza VaniliásRönk (#2) üzenetére

Gyuri27
(PH! félisten)

Azért remélem a cm 520 modutól olóbbak lesznek. Az normál forint árfolyamnál 17k. 15 körül reális lenne az ára.
Be jó lenne ez az matx házamba. A bs II 400 kábelei igen csak gondot okoznak.

venember83: mit tudsz papa? Hol lehet olcsóért 400-s modu tápot venni?

[ Szerkesztve ]

Wotba vegyél nekem prém tankot. Vagy rizsát Kappa Red Ronin Nem én választottam a lázadó életet. Az választott engem!!!

(#11) Bohus

Bohus
(fanatikus tag)

"Visszafogott teljesítményű tápegységek az FSP-től"
"Hiánypótló tápegységek az IKONIK kínálatában"
"Újabb szolid tápok a Thermaltake műhelyéből"...

Elolvastam az összes cikket, és mindig csalódnom kellett. Egy P1 alapú géphez lenne szükségem minőségi, 150-250W körüli tápra (a konfig 60w-ot kajál -peak-). Szerintetek találok ilyent...? Szerintetek a userek 80%-ának elég lenne a 250W? Hja, azt mondod vegyek használtat, vagy Pico PSU-t? Az előbbit inkább kihagynám, az utóbbit meg drágállom. Jó dolog a marketing, de néha a pokolba kívánom...

Nincsen egyenes, minden sréh, sz@r az egész mindenség...

(#12) Dyno

Dyno
(PH! kedvence)

na ha jó ára lesz, akkor veszek egy 400W-osat.

(#13) Szlovi

Szlovi
(senior tag)

500,600,700 W-os mitől visszafogott teljesítményű?
Még a 400-asnál is rezeg a léc :U

(#14) Chaser válasza Cerebellum (#5) üzenetére

Chaser
(Jómunkásember)

Ebből ne indulj ki, a GB FSP GLN béllel szerelt tápja olcsóbb, mintha ugyanazt GB köntös nélkül FSP név alatt veszed, a 460SuperB-ről beszélek, 9-11k lehet, a Corsairnak van egy CX400 nevű 80+ tápja, ami ráadásul még rohadt jól is néz ki, 13-14k és 3 év gar, aszongyák' hangtalan a ventije. Sztem mostani árfolyamon is meg kell állni a 400-as moduláris FSP-nek 12-15k között.

_tejesen'® joálapotpan'™_

(#15) kariad

kariad
(őstag)

Régen Jobb hírük volt!! :K Most már nem vennék tölük!! :N

(#16) rootkiller

rootkiller
(őstag)

Remek, végre moduláris táp az én célkategóriámban is.

Head Graphene XT Instinct MP

(#17) atesss válasza Chaser (#14) üzenetére

atesss
(PH! addikt)

Egy FSP 350-60GLN is elég szerintem kb. mindenhova, abban ugyanez a belső van mint a Gigabyte-ban is (tehát szintén 80+os), és a ventije is hangtalan. Corsair tápokat mondjuk nem hallottam még, de minden általam eddig hallott tápnál sokkal halkabb (no persze az FSP ZEN-nél nem :D )
És ez dec. eljén 8000 ft volt.
(a beszerzése nehéznek tünt, de Brekk-nek hála sikerült :R )
Egyetlen hátránya, hogy csak 1db SATA táp van rajta, de egyik havernak egy AthlonXP-s régi gépbe ment, tehát oda nem is kellett, a másikba (GB P45 + E2140 + HD4670 + Samsung F1 320) meg vettünk asszem 500ft-ért egy Molex - 2XSATA átalakítót, és így meg lett oldva.

(#18) atesss

atesss
(PH! addikt)

Itt vannak az 500-as, 600-as, 700-as 80+ reportjai, a 400-ast nem találom a listában.
Már csak azt magyarázza meg valaki, hogy szerepelhet 2008 május és június tesztelési dátumként :F
Lehethogy mégsem annyira új tápok ezek ? :F

Mod: hát nem jobbak hatásfokban a 80+ "minimumánál :D " (FSP-35060GLN - 20%-os terhelésen 80,01%-os hatásfok [link] ) , bár akkor az már megint egy más kategória lenne már, és azért ez is ég és föld egy codegenhez képest (megbízhatóságról már nem is beszélve).

[ Szerkesztve ]

(#19) gabx76

gabx76
(senior tag)

Az csak nekem furcsa, hogy a táblázatokban minden tápnál ugyanakkora terhelést bírnak az egyes modellek?! (Amperben)

Pl. A 12-es ágak mindegyiknél 18A viselnek el?! 400-700W-ig...
:F
Nincs elírva véletlenül?

(#20) atesss válasza gabx76 (#19) üzenetére

atesss
(PH! addikt)

Nincs, az a lényeg, hogy a kissebb teljesítményű az egyik ágon le tudja adni a 18A-t, de ugyanekkor a másikon már nem tudja a 18A-t egyszerre.
Míg a legnagyobb egyszerre mindegyik ágon bír nagy(obb) terhelést (de mind a négyen 18A-t egyszerre még az se, mert az az írt 675W helyett 4*18A*12V=864W lenne)

Mod: itt talán még jobban le van írva.

[ Szerkesztve ]

(#21) azbest válasza Bohus (#11) üzenetére

azbest
(PH! nagyúr)

fsp 300 / 350 pnf vagy pnr vagy ilyesmi... bár hirtelen rákeresve a neten jól felvitték az árát ennek is... bár akad itt ph!-n is ilyesmi.

azt ugye tudod, hogy nem annyit fogyaszt a gép ahány wattos a tápegysége? :U

(#22) Dyno válasza atesss (#18) üzenetére

Dyno
(PH! kedvence)

Ez mind arra igaz ami 80+-os GLN típus......nem mindegyik greenpower 80+-os jobb ha tudod.

(#23) Mania válasza Gyuri27 (#10) üzenetére

Mania
(őstag)

[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

(#24) gabx76 válasza atesss (#20) üzenetére

gabx76
(senior tag)

Értem!

Köszi a kimerítő választ! :R

(#25) atesss válasza Dyno (#22) üzenetére

atesss
(PH! addikt)

Hát én csak azt tudom biztosra, hogy amivel én találkoztam FSP 350-60GLN, az 80+-os: [link]
Erről a tápról talán egyetlen boltnál / nagykernél olvastam, hogy a "greenpower" sorozat tagja (ott sem lehetett már kapni amúgy).
A többi greenpower-ról nem igazán tudok, de felmész ide a 80+ oldalára, és rögtön kiderül, hogy milyen is valójában. :U

Mod: ha már járok méréstechnika laborra, lehethogy ki kéne próbálni használni a labor lehetőségeit, és csinálnék pár hatásfok tesztet néhány tápon.
Mercury 400W ? Mire tippeltek? ;]

Mekkora torzítást okoz az a mérésben, ha a 3,3V, 5V, 12V-os ág közül mondjuk csak 2-t vagy akár csak 1-et terhelnék le. Bár úgytudom ezt nem nagyon szeretik a tápok, sokszor el sem indulnak, nem? :F
A legjobb persze biztos úgy lenne, ahogy a 80+-osok csinálják...

[ Szerkesztve ]

(#26) Dluinet válasza Bohus (#11) üzenetére

Dluinet
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Nézz szét a ph!-n. Azért néha akad Lite-On, Delta, FSP.
Esetleg keresd Janoska26 kollégát ilyen speciális táp ügyben.

Használtban is vannak nagyon jók, akár 3k-ért is.

És még egyszer: Nézz szét a ph!-n

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#27) nyunyu válasza atesss (#17) üzenetére

nyunyu
(PH! félisten)

Corsair tápokat mondjuk nem hallottam még, de minden általam eddig hallott tápnál sokkal halkabb (no persze az FSP ZEN-nél nem :D )

Ebben ne legyel olyan biztos...

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#28) nyunyu válasza Dluinet (#26) üzenetére

nyunyu
(PH! félisten)

Delta addig jo cucc, amig nem akarsz szunetmentest rakni eleje.

(#29) nyunyu válasza Dyno (#22) üzenetére

nyunyu
(PH! félisten)

Ez mind arra igaz ami 80+-os GLN típus......nem mindegyik greenpower 80+-os jobb ha tudod.

Ami 80+-os, annak GLN(80) a vege, ahol nincs (80) az NEM.

#25-re: Vigyazat, a FSP 350-60GLN es a FSP 350-60GLN(80) az KET KULON tap.

[ Szerkesztve ]

(#30) kecsetif

kecsetif
(fanatikus tag)

Na, végre egy normális teljesítményű, moduláris. Remélem árban nem rugaszkodnak el nagyon a PNF-es FSP-ktől.

(#31) littlelion21 válasza shteer (#6) üzenetére

littlelion21
(PH! addikt)

Én bírom a kéket...a BS II. most is itt duruzsol mellettem... :)

Arra kíváncsi vagyok, ezeket összerakják-e normálisan...mostanában sok panaszt hallok az FSP újabb szériáira.

(#32) daa-raa válasza kecsetif (#30) üzenetére

daa-raa
(Jómunkásember)

Eddig is voltak 400W körüli moduláris tápok. Pl Enermax Liberty 400, Modu82+ 425W, vagy Seasonic M12II 430W.

Vannak olyan fallal körülvett városok, melyeket nem szabad megostromolnod. - Szun-ce

(#33) shteer válasza Furky (#8) üzenetére

shteer
(Jómunkásember)

de a gépem nem egy optimus fej :DDD

Asrock Z270M Pro4 alaplap AQUA garival - 24k

(#34) daa-raa válasza shteer (#33) üzenetére

daa-raa
(Jómunkásember)

Az a többi. Headmaster Optimus...

Vannak olyan fallal körülvett városok, melyeket nem szabad megostromolnod. - Szun-ce

(#35) Dyno válasza nyunyu (#29) üzenetére

Dyno
(PH! kedvence)

Na ezt probáltam meg magyarázni.

Atesss: itt lehet kapni FSP350-60GLN-t, amit nem igazán kapni az a FSP350-60GLN(80),legalább is én még nem találkoztam vele.

Amúgy nem tudom mit vártok, de 400W-os BS2 13-14K körül mozog, 400-as Everestnek bizony 20K közelében lesz szerintem az ára, gondolok itt a olyan 18K-ra.Ha nem is itt, de a PNF név alatt árult CRG-től az ára bizony nagyon messze lesz.....

[ Szerkesztve ]

(#36) Tomate válasza Dyno (#35) üzenetére

Tomate
(PH! kedvence)

De drága :(

+36304906443

(#37) Egzee

Egzee
(őstag)

A legolcsóbb belefér 18k-ig szerintem...

(#38) Gyuri27 válasza daa-raa (#32) üzenetére

Gyuri27
(PH! félisten)

De könyörgöm milyen áron? Itt szvsz a hangsúly nem azon van, hogy 400-s modu. Hanem azon, hogy meg is lehet venni. A kategória egyik legolcsóbbja (ami még jó is) CM 520 modu, jó árfolyamnál 17k, most meg 23.
Szóval még mindig ott tartunk, hogy nincs 400w körüli elfogadható árú, normális minőségű modu táp.

[ Szerkesztve ]

Wotba vegyél nekem prém tankot. Vagy rizsát Kappa Red Ronin Nem én választottam a lázadó életet. Az választott engem!!!

(#39) Dluinet válasza nyunyu (#28) üzenetére

Dluinet
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Valóban a Chieftec (Chieftec tápok valójában Delta-k) és Delta tápok hamar tönkremehetnek egy (normál) szünetmentes tápegységtől.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#40) Mania válasza kecsetif (#30) üzenetére

Mania
(őstag)

A 400W-os kiskeráron kb. 18-21k között kapható.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#41) #35692544 válasza .tnm (#7) üzenetére

(törölt tag)

nem egészen enermax liberty 400

[ Szerkesztve ]

(#42) kecsetif válasza daa-raa (#32) üzenetére

kecsetif
(fanatikus tag)

Azt tudom, de itt a reménykedés arra vonatkozik, hogy árban ne nagyon rugaszkodjon el a sima PNF-es tápoktól.
Meg az értelmes méretű tápok táborát mindig jó, ha gyarapítják.

(#43) kecsetif

kecsetif
(fanatikus tag)

(#40) Mania: Hátha csak az újdonság varázsa effektus miatt annyi. (Már találtam 17 K-ért is.) Aztán hátha később lemenne kb 12-14K-ig...

[ Szerkesztve ]

(#44) AMD Power

AMD Power
(Jómunkásember)

Remélem árban jók lesznek. Jövőben jó lenne egy új FSP táp. :B

(#45) Cerebellum válasza Chaser (#14) üzenetére

Cerebellum
(őstag)

Biztos úgy van, amit leírtál, és egyet is értenék, de az árképzés nem így működik.

A harmonika nem hangszer. A harmonika egy életforma.

(#46) Metalfan

Metalfan
(senior tag)

Jól látom, 400-as táp, és még csak nem is szabványos ATX méretű, hanem nagyobb? :F A moduláris csatik panelje szerintem még befért volna a kisebb tápoknál a szabvány méretbe

"A parasztvakítás fényereje ezek szerint nem állandó, a retina idővel hozzászokik az ingerhez és erősebb stimulust igényel." by Totalcar

(#47) daa-raa válasza kecsetif (#42) üzenetére

daa-raa
(Jómunkásember)

Miért a PNF-hez viszonyítod, ha egyszer ahhoz semmi köze? Hatásfokban is laza 10% az eltérés az Everest javára.

Gyuri27: Szép és jó elképzelés, de mintha pont az Everest-ekkel lenne komoly minőségi probléma. Szóval lehet akkor se venném meg ha 10k-val olcsóbb, mint a fent említett tápok. Amik legalább rendesen meg vannak építve.

(#48) bteebi

bteebi
(PH! addikt)

Szerintem elég szar, ha egy 700 W-os táp kisebb teljesítményűnek számít :U. Egy 400 vagy 500 W-osat viszont elfogadnék. Jó tápok lesznek ezek, de az áruk valószínűleg nem lesz kellően baráti, már csak a nagyon gyenge HUF miatt se :(.

A ventilátor pedig 2 'l'.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#49) kecsetif válasza daa-raa (#47) üzenetére

kecsetif
(fanatikus tag)

Elhiszem, hogy felépítésben semmi közük egymáshoz, de hátha ezek váltanák le a PNF/PNR-eket, mint belépőn szintű tápok... Tudom, eredetileg az everest abszolút nem a belépőszintet célozta, de az FSP útjai kifürkészhetetlenek. (Remélem, néhány éven belül általános lesz, hogy a belépő tápok is modulárisak lesznek. Jó lenne, ha valaki elkezdené végre...)

(#50) Dyno válasza kecsetif (#49) üzenetére

Dyno
(PH! kedvence)

Hogy váltaná, a PNF-t, ember!!!!Ott a Saga, meg a PNR/CRG......Everest BS2 árán felül van ahogy láthatod, már van egy ét bolt ahol van.

Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.