Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • osztraksajt

    őstag

    válasz Laggner #11 üzenetére

    Valóban te néztél be, bruttó 51K 4 giga rammal ingyenes szállítással és az a nettó 420-470 eurónak inkább a harmada semmint a fele. Ha kell privátban szívesen linkelem. ;) Egy HP microserver tervezés, minőség, support szempontjából felveszi a versenyt a QNAP-pal, de mondhatjuk fordítva is, ahogy teszik.

    Van QNAP nasom is (TS-112), szóval képben vagyok a képességeit és hibáit illetően. Volt pl vagy 2 hónapos hónapos időszak mikor a Transmission és a Qdownload is rendszeresen leállt rajta mert elfogyott a file buffer, gyakorlatilag használhatatlan volt. Aztán egy firmware upgrade megoldotta, és nem a Transmission-ben volt a hiba mert az ugyanaz a 2.84-b24 volt előtte és maradt is.

    Gyakorlatilag semmivel nem nehezebb egy Openmediavault-ot (de mondhatnám akár a Nas4free-t vagy Freenas-t is) telepíteni mint a qnap gyári szoftverét beüzemelni ha az ember ésszel választ és nem valami nagyon egzotikus hardverre akarja telepíteni. Hangsúlyozom, van mind a kettő nekem tudom miről beszélek. Az openmediavaultot a HP-re kb 1,5 perc volt feltolni, reboottal, mindennel öt perc alatt benn voltam a guiban amitől kezdve pedig érdemi különbség nincs a kettő között. És most az ilyen personal cloud, meg music libary dolgokat hagyjuk mert a klienseik szánalmasak és a totális használhatatlanságot súrolják hiába lenne a nas oldala jó a dolognak, akinek az kell vegye tőlem, de én elsősorban biztonságos megbízható gyors adattárolást várok el egy NAS-tól.

    A kezelőfelület ízlés dolga, de én a mai napig rosszul vagyok a qnap csilivili guijától. Annyi szerencséje van hogy egylemezes és álló, ezért nem rakok a helyére helyhiány miatt valami kijelzőhibás laptopot egy OMV-vel.

    Azt el kell ismerjem hogy tisztességesen supportálják a régebbi hardvereiket is, a lassan 5 éves nasra 2-3 havi rendszerességgel jön az update és foltozzák a biztonsági dolgokat illetve új képességeket adnak hozzá, ez valóban példamutató hozzáállás és a javukra írom. De másik oldalról a debian alapú OMV sem panaszkodhat a támogatást és biztonságot illetően szerintem, és ha tippelni kell akkor a qnap támogatásának lesz hamarabb vége mint egy debiannak... :DDD

Új hozzászólás Aktív témák