Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ijk

    nagyúr

    Megpróbáltam végezni egy kis kumulálást:
    (rövid áttekintés a vázak+fixekre való tekintettel)
    m43:
    vázak: EP-1, EP-2, EPL-1, GF-1, G1, GH1, G2, G10, fixek: 17 f2.8, 20 f1.7, 45 f2.8
    összegezve: 8 váz és ha azt vesszük hogy a 20 f1.7 miatt nem érdemes a 17-essel foglalkozni akkor 2 fix.

    NX:
    vázak: NX10, fixek: 30 f2
    összegezve: 1 váz, 1 fix

    NEX:
    vázak: NEX-3, NEX-5, fixek: 16 f2.8
    összegezve: 2 váz, 1 fix

    Tehát a végeredményt tekintve jelenleg van ugye 3 rendszer, 11 váz és 4(5) fix. Amit esetleg még érdemleges megemlíteni a pana 7-14 f4 zoomja.

    Ugyebár ezeknél a rendszereknél a legfőbb előny az a kis méret, ezért is számoltam a fixekkel. Persze örülünk hogy megvannak az alap zoomobik és a nagyátfogású mindenesek, de azért a kisméretű fixekkel beszélhetünk különlegességről (csórók leicája) pl. lásd a népszerű 20 f1.7.
    Igazából nem értem, hogy mitől kellene besózva lennem. M43-ra ott van a fényerős alapobi a makró és ugye a nagylátó zoom, samsungra alapobi, sonyra nagylátó. Persze tudom, hogy majd jönnek a beígért fixek, de nem tudom mi okból kellene ugranom ezekre.
    Ha majd mindegyik rendszerhez lesz egy fényerős nagylátó-alapobi-portré-makró akkor érdemes lesz elgondolkozni. Addig meg kivárunk türelmesen.

    /人◕ ‿‿ ◕人\

Új hozzászólás Aktív témák