Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chaser

    titán

    válasz sad_Vamp #75 üzenetére

    a memória árak viszont visszamentek, sőt csökkentek
    hdd-knél biztos nagy gondok voltak, elég szép mennyiségű defektes toshibát kukáztam utóbbi években, előtte kifejezetten jónak számítottak
    legtöbb pár órás és már tele van baddel, sőt, újaknál is sok ilyen volt
    nem védem a ram gyártókat, ez biznisz, embereket foglalkoztatnak, én is inkább árat emelnék ha van rá kereslet, mint hogy embereket rakjak utcára vagy az én profitom csökkenjen ami ráadásul kevés is
    kellemetlen ez most sokaknak, nekem is - szerencsémre van pár jó forrásom, így azért túlzottan nem érint ( : - de nem esne jól ha boltból kellene ramot vennem az biztos, ssd ára se fog tetszeni, de mivel _kell_megveszem annyi amennyi

    szerk: már rég nem az a minőség van mint régen, 2008 körül álltak át az ólom mentes forrasztásra, azóta elég szépen el kezdett hullani sok minden, lapok főleg, de a vga-k is
    minőség ellenőrzés mint fogalom kb megszűnt, inkább cserélik a hibás darabokat, mint hogy benn ellenőrizgessék
    tudnék mesélni milyen árkategóriás bc gépeket láttam gyárból kijönne defektesen
    régi tp gépeket agyon se lehetett verni, persze minimális aból is hibásodott meg, maikara én is azt mondom, majd nézzük meg őket, na nem 8 év múlva, elég lesz 3-4-5 is:)

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • #16939776

    törölt tag

    válasz sad_Vamp #75 üzenetére

    és most nézz meg 1 "manapság" épített PC-t 5-8 év után...

    Pedig sokkal kevesebb alkatrész van benne, mi lehet a gond :U

  • sakal83

    addikt

    válasz sad_Vamp #75 üzenetére

    "Ahogy elnézem az épített PC-k ára kezdi közelíteni újra azt a szintet, amit anno a 386-om vételekor láttam... "

    Mert így kezd elhúzni mellettünk a világ.

    Egy osztrák, szlovén, holland amerikai, japán stb. fizetéséhez képest nem változtak az árak. Csak most Ausztriában 10-20%-al nőttek az amúgy sem alacsony bérek. A magyar átlagbér 180.000.-Ft, amire még rátesz a forint ocsósítása (értsd gazdasági csoda)m így 573 euro nettó. Ausztriában (13. 14. havi is van) 2500 euro környéke az átlagbér.

    Csak, hogy érzékeltessük, olyan, mintha 25-30k lenne a vga...

    Ez van az összes imperalista, hanyatló nyugatról származó árucikk esetében. (Lásd átlagos TV. Régebben 120-130k, most 200-250k... )

    Nem érdemes nagyon az összeesküvésekben hinni. Minél csóróbb egy ország, annál jobban más a hibás, több összeesküvéselmélet... (lásd É Korea, Oroszország stb.)

    Közben itt van a legtöbb tolvaj, túlárazás. Nincs szinte egy olyan hely az EU-ban, ahol egy nm új építésű lakás, a havi átlagbér 3X-sa lenne, csak BP-en...

    De ez nagyon off.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák