Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cSuwwi

    aktív tag

    A windowsról érkezőknek leginkább a kétpaneles filekezelő fog hiányozni (már aki nem ragadt le az intézőnél).
    Erre elég alap a Krusader (vagy advanced júzereknek a Midnight Commander)
    Kate helyett pl. Sublime Text 1-2-3 (ez persze nem ingyenes, cserébe használható)
    Transmisson alapnak jó, aki komolyabban tolja az felrak egy rtorrentet és valami guit hozzá (pl. rutorrent, nem mellesleg a tűzfalon kiengedve távolról is eléri)

    Én amiről nem tudtam leszokni és használom az a foobar2000 (wine-al), persze vannak próbálkozások pl. a DeaDBeeF egész jó.
    Médialejátszónak pedig xbmc kezdőknek, mplayer meg mindenkinek

    Konzol használatot meg szerintem érdemes megtanulni, nagyon hasznos és gyors ám.
    Pl. egy file letöltéséhez elég egy 'wget file_url', ennél gyorsabban már nem is lehetne :)
    Ámen.

    [ Szerkesztve ]

  • cSuwwi

    aktív tag

    Én használom vegyesen őket (win7 és crunchbang, előtte ubuntu, előtte debianos mint, stb.) az a gondom vele, hogy teljesen hétköznapi hardvereim vannak, de jórészét nem tudom normálisan használni linux alatt, ami eléggé frusztrál. :|

    Egy ati 4850-es videókarim van, nem mai gyerek, de már egy ideje nem támogatja az ati, linux driverek meg amúgy is alig vannak hozzá, ezért az összes flash tartalom bemerevedik 15mp után, akármelyik legacy drivert teszem fel. Rossz pont.
    Xonar DX hangkártyám van, szól, de az alsa driver teleszarja a logot, hogy nem tetszik neki, nem támogatja a 8 csatornás hangot, stb.
    Micisoft billentyűzetem van, sok spec gomb van rajta, mondanom se kell, hogy semmit se érek velük, csak az általánosan elterjedtek mennek (pl. hangerő buzerálás)
    Logitech egerem van, 10 extra gombbal, és a nagy részét itt se tudom használni. A btnx befagy vele vagy fel se ismeri, más használható appot meg nem találtam hozzá. Arról nem is beszélve, hogy a logitech kb. semennyire se támogatja a linuxot.

    Nem fogok csak ezért új hardvereket venni, hogy linux alatt is menjenek. Jobban bejön a crunchbang, minimál de nem kell a csicsa, de ha a cuccaim fele nem vagy hibásan megy, az problémás. Ezért maradt a win7.

  • cSuwwi

    aktív tag

    válasz attila9988 #173 üzenetére

    Nvidia kártyát kéne venni azt szereti, én viszont nem, egyéni hitvallás kérdése.
    Hangra passz, gondolom valami Creative kéne vagy sima alaplapi, de nekem sajna nem elég az alaplapi hangkeltő zaja, nagyon jó kis kártya akármelyik Xonar windows alatt.
    Billentyűzet még talán megoldható lenne, az annyira nem gond.
    Az egéren az extra gombokat szinte kizárólag a foobar2000 kezelésére használom (zenelejátszó), ezt kb. nem is látom a felületét. 2 gombbal a rendszer hangerőt állítom, 2-vel prev/next track, 1 pedig start/pauseként megy. Nagyon kényelmes, már évek óta így használom. Az egérgörgőt lehet oldalra is kattintani az pl. böngészőben a lapok között vált.
    Pont ez a gondom vele, mert Logi MX1100, de már nem gyártják (mert túl jó lett és nem vették miatt a revot és a performance-t) mert fele annyiba került. Más ilyen sokgombos ami stapabíró és kényelmes is, meg nincs :(

  • cSuwwi

    aktív tag

    válasz Jester01 #177 üzenetére

    megy a xonar, csak teleszemeteli a logot illetve alsa-val azt nem tudtam megoldani, hogy globálisan kezelje a hangerőt. a lejátszóval (deadbeef, foobar2000 alternatíva linuxra) külön kezelte a sima hangerőszabályzóhoz képest, pedig azonos eszközt állítottam neki.

    van vmi tesztprogi (most nem tudom a nevét) ami egy kis ablakot kivágott és kellett egy négyzetbe kattintani, mutatta milyen eventeket fogott el. az egér gombjaiból még így se látta mindet. egyszóval driver kéne, de mivel nincs...

    jók a logi driverei winre de még osx-re is van (setpoint), de sokat elmond hogy ebből is megpiszkáltat használok, mert az még jobb (uberoptions). linuxra bezzeg nem csinál ilyet senki, kár :(

    [ Szerkesztve ]

  • cSuwwi

    aktív tag

    válasz Jester01 #180 üzenetére

    igen xev volt
    megnéztem input-events-el is, jobb a helyzet, mert csak 2 gombot nem lát a 10-ből
    normál esetben windowson ez a dpi módosítás, de itt nem érzékeli. rádiós egér, windows alatt programozható a gomb, tehát a jelet megkapja a gép, de nem érzékeli
    viszont a billentyűzet extra gombjait ez se látja

    újranéztem xev-el is, ugyanez van (csak rosszul emlékeztem) ezt a 2 gombot nem látja a többi megy
    a billentyűzet gombjait is látja. vmi progi kéne csak ami felmappolja ezeket az eventeket

    [ Szerkesztve ]

  • cSuwwi

    aktív tag

    válasz Jester01 #182 üzenetére

    microsoft ergonomic a bill, nem szereti a linuxot :D
    köszi a segítséget, ma is okosabb lettem ennyivel :R

Új hozzászólás Aktív témák