Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Atocha

    senior tag

    Azért annak örülök, hogy egyre több olvasónak tűnik fel, hogy a gyártok sz@rnak az AMD fejére.
    Értem én amit Abu ír, csak épp pont lesz@rom mit gondolnak a gyártok!
    Már írtam és hírdetni is fogom! Az AMD-nek ugyanazt kellene csinálnia mint a guglinak a nexus márkával! Létrehozni egy brandet, amit az amd tervezett(!) nem a szar gyártok és azt legyártatni valamelyik oem gyártóval úgy, hogy minden sor végén egy amd-s alkalmazott áll korbáccsal a kezében! És akkor lenne olyan hardver és olyan választék, amit az amd akar és annyi támogatással amennyit az amd akar, mert ő adná ki rá a supportot!

    De neeeem.... ők szoftvereket vesznek meg programozókat fizetnek le! Anyám borogass!

    Én azt látom, hogy az amd a szakadékba rohan... de ne legyen igazam. Ahogy fentebb is írták, ha nem lesz amd, akkor a cerkát vesszük 300e ft-ért majd! ojeeee :C

    [ Szerkesztve ]

    Nem vagyunk mások, mint egy szemvillanásig emberi alakot öltő csillagpor!

  • Atocha

    senior tag

    válasz FireKeeper #47 üzenetére

    tudom... nem is azt mondtam, hogy ez meg fog valósulni.

    [ Szerkesztve ]

    Nem vagyunk mások, mint egy szemvillanásig emberi alakot öltő csillagpor!

  • Atocha

    senior tag

    Üdv!
    Az este átgondoltam a dolgot. Valójában az amd-nek tényleg nincs más választása, mint pénzelni a programozókat, hogy az apukra írják a progikat, kihasználva a beépített igp-t. Ahogy a májkrémszoft is mondta, hiba, ha csak vga-ként gondolunk rá, hisz sok minden másra is lehet használni. Inkább egy társprocesszor, mint vga. Erre viszont programokat kell írni. Ezért jött létre a hsa szabvány is, hogy a lusta programozók is simán használhassák, könnyedén programozzanak az apukra.
    Ez eddig rendben is volna. Az amd-nek nincs pénze, hogy pénzelje a programozókat és még megfelelően be is reklámozza azt. Szóval lehet lesznek rá megfelelő programok, talán még megfelelő számban is, de nem látom a nagy képet min is fog ez változtatni.
    Mert a gyártókat ugyanúgy rákényszeríti, a megfelelően hosszú terméktámogatásra, amit Abu szerint be is építenek az árba. Emiatt magasabb lesz egy-egy modell ára. Ezért kevesebb modellt fognak tervezni, legyártatni. És megint ott vagyunk, hogy mivel nem ismerik az emberek, nem is fogják keresni. (hozzám is akárki bejön, kizárólag úgy kezdi, hogy intel laptopot akar venni. 10-ból 8x még ma is odabiggyesztik hogy P4-est. Ekkor lövöm magam fejbe, de mosolygok, foglaljon helyet és a corei3-ast úgy eladom neki p4-esként, ahogy azt csak el lehet képezni)
    Tehát van egy probléma, ami megmarad, legalábbis ahogy én látom. Vagyis nem látom. Vagyis fogalmam sincs, hogy fog ebből kimászni az amd.
    Én jómagam is szeretnék egy trinity lapost, de annak ellenére, hogy 1000db-os listákat látok, vadászni kell az amd-s laptopokat és ha találok is, valami mindig el van benne szúrva! :( Elkeserítő! :(((

    Ha a fentebbi fejtegetésre van valakinek valami épkézláb megoldása, ötlete akkor szívesen várom, hogy valaki megcáfoljon! Sőt! Szurkolok neki!
    Remélem a válasz az eladásokat is tükrözni fogja. :)

    Köszi!
    Atocha

    Nem vagyunk mások, mint egy szemvillanásig emberi alakot öltő csillagpor!

  • Atocha

    senior tag

    válasz lenox #94 üzenetére

    Ne haragudj, de nem vagyok biztos benne, hogy érted.
    Mindegy milyen rendszert használsz, amd vagy intel, a kettőnél ez ugyanúgy fog működni, mindkettőre egyformán érvényes.
    Ha van egy alaplapod, amiben van 4 memória foglalat és 4 különböző sebességű ramot teszel bele, az összes ram a legkisebb sebességével fog menni. Mivel ugye a legkisebb sebességű ram már nem tud gyorsulni. ( a tuningot most hagyjuk )

    Az amd-nél és főleg az apuknál azért fontos, hogy dual és ráadásul magas órajelű memóriát használj, mert a benne lévő vga-nak elég nagy az étvágya adatátvitel szempontjából. A prohardveren már erről is volt pár cikk. A pontos működést én sem követem le, de minél nagyobb sávszélességű ramot tolsz alá, annál gyorsabb tud lenni egy apu vga része.
    Ezért fontos, hogy dual és minél magasabb órajelű ram legyen a trinity mellett.
    (ha valahol tévedek javítson hozzáértőbb)

    Abban is biztos vagyok, hogy a core i3-as hd4000-es a fasorba sincs egy trinity igp-hez, csak mivel a srácok is beleütköznek abba, hogy nincs rendes trinity laptop, nincs +1 1600-as ram ilyen vagy olyan okból, akkor sajnos a teszt is fals lesz. Ez van sajnos.
    Amint lesz rendes lapos, biztos vagyok benne, hogy a srácok pótolni fogják a teszt hiányosságait.

    (#96) wednesday
    Alapjában véve ugyanazt írod amit én, csak másképp. Sz@rban a haza amd tájon és nem látom a megoldást. Bár nem is nekem kell meglátni, én max reménykedhetem.
    Őszintén szólva szurkolok az ARM-nek kegyetlenül. Idővel talán látnak majd bennük a gyártók elég fantáziát, hogy laptopokat építsenek rá. Win8, linux disztrók és talán még androidot is lehetne rájuk tolni. Egy 4 magos S4 proci már talán most elegendő teljesítményt nyújtana otthonra. Office, film, zene átlagembernek bőven elegendő és akkor még nem is Coretex-A15-ről beszélünk. Na meg talán 2x4 magot is betokoznak egyszer mint anno az intel a core2quad-al. :D

    [ Szerkesztve ]

    Nem vagyunk mások, mint egy szemvillanásig emberi alakot öltő csillagpor!

Új hozzászólás Aktív témák