Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    válasz lezso6 #207 üzenetére

    Én is így gondolom. Arról némi saját tapasztalatom is van, hogy a korábbi Bulldozer inkarnációkon gyorsabb volt az AVX kód, mint az SSE4 (és így tovább lefelé verziószámban csökkenő sebességgel), még ha nem is sokkal. Azt is tudom, hogy ha kvázi-dupláz, de aztán órajelciklus igény miatt felez, még mindig lehet jobb, mert van pár apró előnye ilyenkor is az SSE4-hez képest, csak még senki nem mutatta meg nekem, hogy a Ryzen-en mennyi az annyi.

    De az Intel-nél azért sokkal több a potenciális előny, amivel láthatóan behozható/átvehető némi ár/érték és/vagy abszolút sebesség különbség lemaradás, ha olyan a teszt, ahol elérhető és előnyt nyújt az AVX.

    Kicsit kisarkítva akár azt is mondhatnánk, hogy hosszú évek óta nincsenek rendesen kihasználva az Intel CPU-k az AVX képességeikkel, miközben azért savanygunk, hogy a nulladik napra nem volt felkészítve minden alaplapi firmware, OS ütemező, rendszerdriver, tesztprogram optimalizáció, stb a Ryzer megfelelő megítéléséhez (itt 1-2 hónap késésért bökdösődünk, míg máshol évekről beszélünk és nem is nyafogunk, egyszerűen passzív tényként kezeljük, hogy nem sok minden használ AVX-et). Persze ez erősen kitekert nézőpont...

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák