Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz Cifu #5 üzenetére

    Hogy itt mennyi a fizika azért kérdéses. Szerintem annyi van, ami a törmelék darabjaihoz (amennyire látom az esik le ami valóban az épület része volt) és lehullásához kell.
    Amiről te beszélsz, hogy általános legyen, más anyagokkal/anyagmodellekkel, ill, hogy szerkezeti fizikai szimuláció is legyen: gyk. összedőljön, stb... valóban egy másik szint és nyoma sincs.

    Cserébe ez jóval egyszerűbb és elég látványos, ha legalább az alapok megvannak, amit fentebb írok:
    Ne oda nem illő kockák essenek ki a falból és úgy hulljanak le mint a hungarocell darabok.
    Ha ez adják most úgy, hogy kell hozzá +4-6 mag a jelenlegiek mellé akkor bek*phatják. :)
    Különben jó.

  • sb

    veterán

    válasz Cathulhu #56 üzenetére

    Szerintem lenne középút. Felesleges mindent annyira apró darabokból vagy pl voxel alapon felépíteni.
    Egy rakás geometriai formát fel lehetne "bontani" előre meghatározott módon. Szerintem nem lenne rossz az eredmény. Pl. fal=nxm kisebb kocka. Ha nem azonos méretű meg kap egy tesszelációt a kutya nem mondja meg, hogy nem porszemekből állt eredetileg a szerkezet. Utána meg elég ezekre valami relatíve tök egyszerű fizikai számítás: repülnek, ütköznek, ennyi.

    Ha már össze kell dőlnie szerkezetileg is a fél világnak az más kérdés... de ilyet is láttunk már. Ez sem lehetetlen, hogy van egy grafikai vázad és mellé (alá, hozzá kapcsolódva nyilván) egy leegyszerűsített fizikai "wireframe".

Új hozzászólás Aktív témák