Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Egon

    nagyúr

    válasz bteebi #6 üzenetére

    A JBOD-nak semmi köze a RAID-hez, (tudtommal) csak egy virtuális kötet

    Hol írtam, hogy a JBOD-nak bármi köze lenne a RAID-hez? :U

    Effektíve egy "mappában" látod a JBOD-ba kötött HDD-k teljes tartalmát, semmi mást nem csinál. Se stripe, se mirror, vagyis se nem gyorsabb, se nem biztonságosabb, "csak" kényelmesebb.

    Ezt én is tudom, és részben benne van a cikkben is.

    Ebből adódóan ha az egyik lemez behal, akkor a másikon lévő cuccok megmaradnak.

    Ez miért adódna az előzőekből, hol a logikai összefüggés? :F

    Azt mondjuk nem tudom, hogy az hogy dől el, hogy mit melyik HDD-re ír (tehát pl. egy teljes másolt mappa az egy HDD-re kerül-e, vagy szétszórja a file-okat több winchesterre), vagy ez csak a véletlenen múlik.

    Egyrészt ez a mondat teljes mértékben ellentmond az előző mondatodnak, másrészt én sem tudom, pedig ez az egyik legsarkalatosabb pontja a JBOD használhatóságának.

    Amennyiben nem szórja szét az adatokat JBOD esetén több diszken akkor is fennáll az alábbi probléma: ha koppra teleírod az első diszket, utána törölsz mondjuk egy 2 GB-os fájlt, majd felmásolsz egy 10 gigásat, akkor jó eséllyel az történik hogy az újonnan felírt fájl 1-1 darabja lesz mindkét lemezen - ergo ha megdöglik valamelyik diszk, az "átnyúló" fájloknak mindenképp reszeltek. Minimum ennyi kockázata mindenképp van a JBOD-nak.

    [ Szerkesztve ]

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

Új hozzászólás Aktív témák